Ženšen

Ženšen pětilistý - Gynostemma pentaphyllum - semena - 7 ks

1000912

Nové

Ženšen pětilistý není botanicky příbuzný s pravým ženšenem. Jeho pěstování je podstatně méně náročné. Zároveň ale má velmi podobný obsah účinných látek.

Jedná se o popínavou rostlinu, která ke svému růstu potřebuje dostatečnou oporu. Je možné ji ale pěstovat také v převislé formě. Přirozeným prostředím této rostliny jsou horské oblasti Číny.

Ženšen pětilistý se používá v tradiční čínské medicíně. Jeho listy se užívají ve formě čaje nebo jsou přidávány do salátů. Prášek z kořene se pak užívá při mnoha zdravotních komplikacích nebo jako jejich prevence.

Více informací

60 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Před samotným výsevem doporučujeme semena namočit na 24 hodin do vlažné vody. Semena se vysévají doma celoročně do hloubky 0,5 cm. Nádobu s výsevem umístěte pod skleněný poklop nebo ji zakryjte igelitovým sáčkem, abyste zajistili semenům potřebnou vlhkost. Ideální teplota ke klíčení je 20 °C. Klíčení trvá několik týdnů, je nepravidelné, proto je nutné být trpělivý.

Substrát použijte vždy spařený. Měl by být písčitohlinitý, humózní a dostatečně propustný.

Stanoviště pro rostlinku vyberte slunečné nebo polostinné.

Rostlinu je nutné pravidelně zalévat (pozor na přílišné sucho, ale i na přemokření substrátu). Doporučuje se přidávat tekuté hnojivo pravidelně 1x za 14 dní.

Rostlinu je možné přemístit na zimu do světlé místnosti s pokojovou teplotou. Zálivku je vhodné mírně omezit. Ženšen pětilistý je ovšem mrazuvzdorná rostlina, a pokud ji pěstujete ve venkovním záhoně, je možné ji nechat přes zimu v půdě. V takovém případě zálivku úplně vynechejte. Počítejte s tím, že při zimování venku nadzemní část rostliny uhyne a obrazí znovu až na jaře.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné
Výška:120 a více
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

4 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu