×
PPL Parcelshop

Kategorie

Ženšen pětilistý - Gynostemma pentaphyllum - semena ženšenu - 7 ks

×

Ženšen pětilistý není botanicky příbuzný s pravým ženšenem. Jeho pěstování je podstatně méně náročné. Zároveň ale má velmi podobný obsah účinných látek.

Jedná se o popínavou rostlinu, která ke svému růstu potřebuje dostatečnou oporu. Je možné ji ale pěstovat také v převislé formě v květináči.

Přirozeným prostředím této rostliny jsou horské oblasti Číny.

Ženšen pětilistý se používá v tradiční čínské medicíně. Jeho listy se užívají ve formě čaje nebo jsou přidávány do salátů. Prášek z kořene se pak užívá při mnoha zdravotních komplikacích nebo jako jejich prevence.

Číst víceShow less
72 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000912
Přidat k oblíbeným
Popis

Před samotným výsevem doporučujeme semena namočit na 24 hodin do vlažné vody. Před výsevem je nutné provést stratifikaci.
Semena se vysévají doma celoročně do hloubky 0,5 cm. Nádobu s výsevem umístěte pod skleněný poklop nebo ji zakryjte igelitovým sáčkem, abyste zajistili semenům potřebnou vlhkost. Ideální teplota ke klíčení je 20 °C. Klíčení trvá několik týdnů, je nepravidelné, proto je nutné být trpělivý.

Substrát použijte vždy spařený. Měl by být písčitohlinitý, humózní a dostatečně propustný.

Stanoviště pro rostlinku vyberte slunečné nebo polostinné.

Rostlinu je nutné pravidelně zalévat (pozor na přílišné sucho, ale i na přemokření substrátu). Doporučuje se přidávat tekuté hnojivo pravidelně 1x za 14 dní.

Rostlinu je možné přemístit na zimu do světlé místnosti s pokojovou teplotou. Zálivku je vhodné mírně omezit. Ženšen pětilistý je ovšem mrazuvzdorná rostlina, a pokud ji pěstujete ve venkovním záhoně, je možné ji nechat přes zimu v půdě. V takovém případě zálivku úplně vynechejte. Počítejte s tím, že při zimování venku nadzemní část rostliny uhyne a obrazí znovu až na jaře.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000912

Parametry

Výška
120 a více
Mrazuvzdornost
Ano
Vegetační doba
Trvalky
BIO kvalita
Ne
Pěstování
Venku
Stanoviště
Polostinné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se