×
PPL Parcelshop

Kategorie

Barbadoská třešeň - Malpighia glabra - semena třešně - 4 ks

×

Barbadoská třešeň neboli Acerola je stálezelený keř či stromek, který může dorůstat do výšky až 6 m. Kvete růžovými či červenými květy, ze kterých se následně vytvářejí červené plody, připomínající naše třešně.

Plody obsahují velké množství vitamínu C, ale i dalších látek (vitamíny, flavonoidy, minerály).

Acerola je pěstována zejména jako okrasná pokojová rostlina, neboť vypěstovat plody v našich klimatických podmínkách je poměrně obtížné. Dobře snáší řez, a tak se také často tvaruje jako bonsaj.

Číst víceShow less
47 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001641
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena aceroly je nejprve nutné namočit na 1–2 dny do vlažné vody. Poté je vysejte do hloubky 1 cm. Teplota ke klíčení by měla být alespoň 24 °C. První rostlinky se začnou objevovat cca po 6 týdnech.

Rostlinám se bude dařit na teplém stanovišti s dostatkem rozptýleného světla. Také je důležitá vysoká teplota, která by měla být okolo 30 °C, a to zejména v zimě, kdy rostlina kvete a plodí. Splnit tuto podmínku je poměrně obtížné. Vhodné je pěstovat rostlinu ve vytápěném skleníku či poblíž radiátoru.

V zimě je nutný dostatek světla, který je v našich podmínkách taktéž problematický. Pokud se chcete dočkat plodů, je potřeba dopřát rostlině alespoň umělé světlo.

Půda by měla být propustná, výživná a písčitá. Udržujte ji stále mírně vlhkou. Rostlině také dopřejte pravidelné rosení.

Plody se objevují přibližně po 3–4 letech od výsadby.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001641

Parametry

Výška
120 a více
Barva květu
Růžová
Červená
Výsev / výsadba
Celoročně
Barva plodu
Červená
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Doma
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
2 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se