×
PPL Parcelshop

Kategorie

Begonie bílá - Begonia pendula - hlízy begonie - 2 ks

×

Begónie pendula patří mezi vzpřímené odrůdy, které jsou vyhledávané pro svou schopnost tvořit impozantní bílé květy.

Díky své nenáročnosti a přizpůsobivosti se begónie těší velké popularitě mezi pěstiteli. Vynikají svým bohatým kvetením dokonce i v méně osvětlených prostředích.

Charakteristickým rysem odrůdy begonie pendula je její vzpřímený habitus s elegantně převisajícími květy, které přidávají rostlině na dekorativnosti.

Kvetení je bohaté a trvá od počátku léta až do příchodu prvních podzimních mrazů.

Pro maximální efekt a zdůraznění jejího kaskádovitého růstu je doporučeno vysazovat tuto begónii do závěsných truhlíků či vysokých květináčů.

Velikost hlíz: 6/+

Číst víceShow less
64 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
2000247
Přidat k oblíbeným
Popis

Hlízy begónií se vysazují v únoru či březnu do mělkých nádob a uchovávají v místnosti s teplotou 15–20 °C. Před výsadbou se doporučuje je několik hodin máčet ve vlažné vodě. Naklíčené hlízy se přesazují do nádob s rašelinou. Dobré je na dno nádoby dát dostatečnou drenáž, aby půda nebyla přemokřená a nedocházelo k zahnívání kořenů. Rostliny v této fázi nepotřebují přílišné světlo, ale prospívá jim vyšší vzdušná vlhkost. Stejně tak substrát udržujte stále vlhký. V těchto podmínkách se rostliny nechávají až do doby, kdy mají min. 4 pravé listy.

Na venkovní stanoviště se rostliny přesazují až koncem května, kdy nehrozí ranní mrazy. Vyhovuje jim polostinné nebo stinné stanoviště, chráněné před větrem. Půda by měla být kyprá, humózní, mírně kyselá a stále vlhká.

Rostliny se pravidelně přihnojují od jara do léta hnojivem, podporujícím kvetení. Hnojení se omezuje až koncem léta, kdy je potřeba begónie připravit na přezimování.

Před příchodem prvních mrazíků se hlízy vyjmou ze země, očistí a nechají zaschnout. Uchovávají se v nádobě s vlhkou rašelinou při teplotě okolo 6 °C.

Číst víceShow less
Detaily produktu
2000247

Parametry

Výška
20 - 40 cm
Doba květu
Srpen
Září
Červen
Červenec
Říjen
Barva květu
Bílá
Výsev / výsadba
Březen
Duben
Květen
Leden
Únor
Vegetační doba
Trvalky
Stanoviště
Polostinné
Druh begonie
Plnokvětá
Jak balíme cibulky?
Jak na přezimování?
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
200 Kč (s DPH)

BoPon na zahradní květiny je vícesložkové hnojivo s vysokým obsahem mikro a makro částic, speciálně přizpůsobené požadavkům všech kvetoucích rostlin.

Vysoký obsah draslíku zlepšuje celkový stav rostlin a zvyšuje jejich odolnost vůči mrazu.

Hořčík zajistí svěží zelené listy a intenzivní barvy květů.

Obsah balení vystačí na 25 m2.

328 Kč (s DPH)

Substral komplexní ochrana je vynikající přípravek pro ochranu růží a dalších venkovních okrasných rostlin. Přípravek působí jako fungicid a insekticid.

Přípravek hubí mšice s účinkem do 24 hodin po aplikaci.

Potlačuje již existující infekce rostlin (černá skvrnitost, padlí…) a rostliny i jejich nové přírůstky chrání před novým napadením mšicemi nebo houbovými chorobami. 

442 Kč (s DPH)

Sazeč cibulovin je praktický pomocník zejména při sázení cibulek či sazeniček do země, k čemuž slouží kuželovitá pracovní část.

Pro přesné určení určení hloubky výsadby je na boku sazeče vyznačena vodící stupnice.

Je vhodný pro cibulky o velikosti do 65 mm s maximální hloubkou výsadby 125 mm.

Rukojeť je ergonomicky tvarovaná. 

Velmi lehké, pevné provedení z kvalitních materiálů odolává snadno povětrnostním vlivům.

Rozměry: délka: 24,3 cm, šířka: 11,7 cm. Hmotnost: 0,25kg.

257 Kč (s DPH)

Neem Azal je insekticidní přípravek na ochranu rostlin ve formě emulgovatelného koncentrátu.

Zastavuje aktvitu požerového hmyzu. Během několika hodin po aplikaci přestanou být škůdci aktivní.

Chrání proti mšicím,  housenkám, třásněnkám, smutnicím, mandelinkám, mšicím jabloňovým a dalším druhům mšic.

Přípravek se používá na brambory, kořeninové rostliny (kromě pažitky), špenát, zelí a kapustu, zeleninu s jedlou slupkou (rajče, okurka, tykev apod.) a okrasné rostliny.

Přípravek je poměrně šetrný k přírodě. 

4 produkty ve stejné kategorii
60 Kč (s DPH)

Kultivary begonií Nonstop se řadí k nejpopulárnějším mezi hlíznatými trvalkami. Od začátku léta až do příchodu prvních mrazíků tvoří bohaté shluky nádherných, plně rozvitých květů, jejichž průměr může dosahovat až 10 cm.

Růžová begonie Nonstop se vyznačuje vysokou odolností proti vysokým teplotám a stane se okouzlujícím prvkem jak v tradičních záhonech, tak v závěsných květináčích.

Její robustní listy mají srdcovitý tvar a rostlina dorůstá přibližně výšky 25–35 cm

Velikost hlíz: 5/+

58 Kč (s DPH)

Begonie s třepenitými okvětními lístky jsou opravdovým skvostem díky svému nevšednímu a poutavému vzhledu. Tyto květiny jsou schopny proměnit každý zahradní prostor ve vizuálně atraktivní místo.

Výrazně oranžové květy této variety potěší od raného léta až do podzimu, konkrétně od června až do října. Aby byla rostlina udržována ve skvělé kondici a nebyla zbytečně vyčerpávána, je důležité pravidelně odstraňovat odkvetlé květy.

Tato begonie dorůstá výšky přibližně 20 – 30 cm a je ideální volbou pro záhonky či jako okrasná rostlina do nádob a květináčů.

Velikost hlíz: 6/+

58 Kč (s DPH)

Begonie třepenité jsou skvělou volbou do každé zahrady díky svému unikátnímu vzhledu. Okvětní lístky s charakteristickou střapcovitou texturou dodávají těmto rostlinám nezaměnitelný šarm.

Tato konkrétní kultivar se pyšní intenzivně růžovými květy, které zůstávají svěží a nápadné od počátku léta až do doby, kdy se objeví první podzimní mrazíky.

Begonie třepenitá je ideální pro pěstování v květinových truhlících, kde může plně rozvinout svou krásu. Aby rostlina udržovala svůj estetický vzhled a vitalitu, doporučuje se pravidelně odstraňovat odkvetlé květy.

V dospělosti dosahuje begonie třepenitá výšky přibližně 20 – 30 cm, což ji činí vhodnou nejen pro výsadbu v truhlících, ale i jako součást květinových záhonů či jako okrasný prvek na balkonech a terasách.

Velikost hlíz: 6/+

58 Kč (s DPH)

Begónie s třepenitými okvětními lístky jsou skvělou volbou do každé zahrady díky svému unikátnímu a atraktivnímu vzhledu.

Tyto květiny vynikají svými červenými květy, které jsou nejen krásné, ale zároveň zahradu zdobí dlouhou dobu. Kvetou nepřetržitě od června až do prvních mrazů.

Dorůstající výšky mezi 20–30 cm, begónie třepenité jsou ideální volbou pro záhonky, truhlíky nebo jako okrasná bordura.

Díky kompaktnímu vzrůstu a dlouhodobému kvetení jsou tyto rostliny výjimečným doplňkem, který přináší živost a barvu do různých typů zahradních aranžmá.

Velikost cibulky: 6/+

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se