×

Kategorie

BIO Mrkev Robila - Daucus carota - bio semena mrkve - 200 ks

×

Mrkev Robila je tradiční odrůdou mrkve v BIO kvalitě. 

Jedná se o podzimní a zimní odrůdu s velmi dlouhými, štíhlými válcovitými kořeny s tupými konci. 

Mrkev Robila je výrazně sladká s jemnou ořechovou chutí.

Vegetační doba je 150–160 dní.

Semena v BIO kvalitě jsou produktem ekologického zemědělství a jsou vypěstována dle platných norem EU.

Číst víceShow less
66 Kč
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1004130
Přidat k oblíbeným
Popis

Tato zelenina se vysévá přímo na venkovní záhon v průběhu března až do poloviny července. Hloubka výsevu je 1–2 cm. Doporučený spon je 30 x 15 cm. Doba klíčení je 10–20 dní (může být i delší).

Stanoviště by mělo být dostatečně slunečné, s neutrální až slabě zásaditou půdou a s dostatkem živin. Mrkev je zelenina druhé tratě, což znamená, že jí nevyhovují čerstvě vyhnojené půdy. Ani průběžné přihnojování během růstu není nutné. Nedoporučuje se také vysévat mrkev na místa, kde v předchozích letech rostla kořenová zelenina.

Semena mrkve vypouští do půdy látky, které omezují růst plevelů. Zároveň ale tyto látky zpomalí i klíčení dalších semen. Proto jako sousední plodinu upřednostněte např. cibuloviny, ředkvičky, rajčata, hrách či kukuřici. Rostlinám dopřejte pravidelnou a dostatečnou zálivku.

Mrkve lze skladovat v chladu a temnu, v místnosti s dobrou cirkulací vzduchu.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1004130

Parametry

Výsev / výsadba
Březen
Duben
Květen
Ranost odrůdy
Polopozdní
Barva plodu
Oranžová
BIO kvalita
Ano
Odrůda
Nehybridní
Stanoviště
Slunečné
Sklizeň
Srpen
Září
Říjen
Nejčastější dotazy
Recenze
5.005.005.005.005.00

Avatar Jaroslava H.
01.10.2024
Celkový názor:
nevyseto

Zdroj recenzí pochází z nákupního portálu Heureka

Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se