×
PPL Parcelshop

Kategorie

Endivie Escariol - Cichorium endivia L. - semena endivie - 150 ks

×

Štěrbák neboli endivie odrůdy Bionda a cuore pieno u nás není zatím moc známá. Je to však velká škoda. Endivie je podzimní listová zelenina, která se používá především čerstvá do salátů. Listy salátů můžeme také podusit a servírovat např. zapečené se sýrem. 

Listy této odrůdy jsou žlutozelené. Rostlina dobře odolává dešti a prvním podzimním mrazíkům. 

Číst víceShow less
34 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002650
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena štěrbáku, neboli endivie, se vysévají v červnu a červenci přímo na venkovní stanoviště do hloubky max. 1 cmSpon je 40 x 30 cm. Po výsevu je dobré semena překrýt netkanou textilií, abychom uchránili rostliny před dřepčíky a slimáky. Doba klíčení je 1 - 2 týdny.

Stanoviště by mělo být slunečné nebo polostinné s lehkou, dobře propustnou půdou. Jedná se o rostlinu druhé trati, proto není nutné, ani žádoucí, rostlinu přihnojovat. Dobře se jí bude dařit v půdě po bramborách nebo hrachu. Důležitá je dostatečná zálivka, ovšem ne přílišné přemokření. Při nedostatku vláhy rostliny vybíhají do květu a v tu chvilku přestávají být vhodné ke konzumaci.

Pokud se nejedná o samobělící odrůdu, je vhodné nechat rostliny vybělit, abychom získali opravdu chutnou zeleninu. Vybělený štěrbák ztrácí svou hořkost a bude vynikající např. v čerstvých salátech. Rostliny bělíme tak, že je přiklopíme např. květináčem či jinou nádobou, která zabrání přístupu světla k rostlině. Na podzim se bělí přibližně 10 dní, v zimě tento proces trvá až 3 týdny. Výsledkem je rostlinka s bílým lahodným prostředkem.

Listy štěrbáku nelze dlouhodobě skladovat, po odříznutí velice rychle tvrdnou. Proto sklízejte pouze listy, které ihned zpracujete. Vzhledem k tomu, že štěrbák roste až do listopadu a ve skleníku ho můžete pěstovat po celou zimu, není skladování ani potřeba.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002650

Parametry

Výsev / výsadba
Červen
Červenec
Ranost odrůdy
Poloraná
Mrazuvzdornost
Ne
BIO kvalita
Ne
Odrůda
Nehybridní
Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Sklizeň
Srpen
Září
Říjen
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
200 Kč (s DPH)

Plantasorb je ekologický přípravek, který zadržuje půdní vlhkost a zajišťuje tak stálý přísun vody k rostlinám. Zabraňuje prosakování a šetří tak vodu.

Zajistí vyrovnaný růst rostlin i v suchých obdobích a zlepšuje navíc provzdušnění půdy.

Jedná se o čistě přírodní produkt, který zůstává v půdě několik let a postupně se rozkládá.

Funguje nejlépe ve spojení s mykorhizními houbami, které zajišťují efektivní přenos získané vody ke kořenovému systému rostliny.

128 Kč (s DPH)

Fytovit se používá jako hnojivo na vinnou révu, okrasné rostliny, ovocné dřeviny, jahody, zeleninu a další. Používá se při nedostatku železa, hořčíku a síry, při příznacích chlorózy a na výživu rostlin pěstovaných na vápenatých půdách. 

Zajistí rychlý přísun živin a podpoří růst v nepříznivých podmínkách. 

171 Kč (s DPH)

Kristalon je krystalické, ve vodě rozpustné hnojivo, obsahující živiny, potřebné k dobrému vývinu rostlin (dusík, fosfor, draslík, hořčík a síru). Obsahuje i další prvky, jako je bór, molybden, měď, železo, mangan a zinek. 

Hnojivo zajistí rostlinám dobrou kondici, zdravý vzhled a dobře vybarvené plody a květy.

Je vhodné pro zeleninu (rajčata, papriky, okurky, mrkev, salát, cibuli, brambory...), drobné ovoce (angrešt, rybít, maliny, réva, jahody...) a okrasné rostliny (růže, tulipíny, muškáty, pivoňky...). 

Hnojivo má okažitý účinek, snadno se dávkuje a zabraňuje žloutnutí listů. 

191 Kč (s DPH)

Ledek vápenatý je minerální hnojivo, které má široké využití. Jedná se o typické hnojivo "na list". Využívá se zejména na kyselých půdách, neboť vápník zmírňuje účinek půdní kyselosti.

Přípravek je s oblibou využíván pro hnojení všech typů trávníků, okrasných rostlin, ovoce i zeleniny (výjimku tvoří pouze rostliny špatně reagující na vyšší obsah vápníku, jako jsou azalky, rododendrony, kanadské borůvky apod.).

Ledek vápenatý také potlačuje tvorbu mechu.

143 Kč (s DPH)

Organo-minerální hnojivo je vícesložkové hnojivo, které dodá, díky svému unikátnímu složení, cibuli, česneku a okrasným cibulovinám potřebné živiny ve vyváženém poměru po dobu až 60 dní.

Hnojivo působí rychle a zároveň dlouhodobě. Zajistí zdravý růst rostliny a podpoří pikantní chuť.

Hnojivo příznivě ovlivňuje vytváření humusu v půdě, a tím zvyšuje její úrodnost. Také reguluje vodní režim rostlin.

146 Kč (s DPH)

Výsevní páska je proužek vodorozpustné folie, ve které jsou v doporučených rozestupech umístěna semena rostlin.

Balení semen italských salátů obsahuje 3 druhy italských specialit, každou na samostatném výsevním pásku.

Naleznete zde semena italské červené čekanky Palla Rosa, zelenou salátovou čekanku Biondissima di Trieste a v neposlední řadě kultivar jitrocele Erba Stella.

Sklízíme mladé listy, které jsou vhodné do salátů nebo je lze tepelně upravit a použít jako přílohovou zeleninu

Doporučujeme pěstovat ve větších nádobách nebo vyvýšených záhonech.

4 produkty ve stejné kategorii
27 Kč (s DPH)

Proskurník lékařský pochází z oblasti Středomoří a Střední Asie. U nás se s ním lze setkat pouze v teplejších oblastech.

Dorůstá do výšky 70–180 cm a kvete od července do září bílorůžovými květy.

V léčitelství se využívá k léčbě kašle, zažívacích potíží nebo při nespavosti. Přispívá ke zmírnění projevů lupénky.

Hmotnost balení je cca 0,04 g.

Dostupnost neznámá
40 Kč (s DPH)

Sléz přeslenitý pochází z východní Asie, kde je velmi oblíbenou zeleninou. Používá se jako špenát, velké listy jsou vhodné také jako jedlá dekorace. Hodí se i do polévek a omáček.

Listy lze sbírat po celý rok, protože sléz je mrazuvzdorný.

Rostlina dorůstá do výšky cca 100–150 cm.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se