×
PPL Parcelshop

Kategorie

Endivie Escariol - Cichorium endivia L. - semena endivie - 150 ks

×

Štěrbák neboli endivie odrůdy Bionda a cuore pieno u nás není zatím moc známá. Je to však velká škoda. Endivie je podzimní listová zelenina, která se používá především čerstvá do salátů. Listy salátů můžeme také podusit a servírovat např. zapečené se sýrem. 

Listy této odrůdy jsou žlutozelené. Rostlina dobře odolává dešti a prvním podzimním mrazíkům. 

Číst víceShow less
32 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002650
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena štěrbáku, neboli endivie, se vysévají v červnu a červenci přímo na venkovní stanoviště do hloubky max. 1 cmSpon je 40 x 30 cm. Po výsevu je dobré semena překrýt netkanou textilií, abychom uchránili rostliny před dřepčíky a slimáky. Doba klíčení je 1 - 2 týdny.

Stanoviště by mělo být slunečné nebo polostinné s lehkou, dobře propustnou půdou. Jedná se o rostlinu druhé trati, proto není nutné, ani žádoucí, rostlinu přihnojovat. Dobře se jí bude dařit v půdě po bramborách nebo hrachu. Důležitá je dostatečná zálivka, ovšem ne přílišné přemokření. Při nedostatku vláhy rostliny vybíhají do květu a v tu chvilku přestávají být vhodné ke konzumaci.

Pokud se nejedná o samobělící odrůdu, je vhodné nechat rostliny vybělit, abychom získali opravdu chutnou zeleninu. Vybělený štěrbák ztrácí svou hořkost a bude vynikající např. v čerstvých salátech. Rostliny bělíme tak, že je přiklopíme např. květináčem či jinou nádobou, která zabrání přístupu světla k rostlině. Na podzim se bělí přibližně 10 dní, v zimě tento proces trvá až 3 týdny. Výsledkem je rostlinka s bílým lahodným prostředkem.

Listy štěrbáku nelze dlouhodobě skladovat, po odříznutí velice rychle tvrdnou. Proto sklízejte pouze listy, které ihned zpracujete. Vzhledem k tomu, že štěrbák roste až do listopadu a ve skleníku ho můžete pěstovat po celou zimu, není skladování ani potřeba.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002650

Parametry

Výsev / výsadba
Červen
Červenec
Ranost odrůdy
Poloraná
Mrazuvzdornost
Ne
BIO kvalita
Ne
Odrůda
Nehybridní
Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Sklizeň
Srpen
Září
Říjen
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se