×
PPL Parcelshop

Kategorie

Jinan dvoulaločný - Ginkgo biloba - semena jinanu - 2 ks

×

Jinan dvoulaločný je listnatý strom, který se přirozeně vyskytuje v oblasti Číny. Ve východní Asii je považován za posvátný strom.

Tato tradiční léčivá rostlina obsahuje 60 flavonoidů, terpenů a organických látek. Jedná se o unikátní rostlinu, která je využívána při poruchách paměti, nedokrvení dolních končetin a při Alzheimerově chorobě. 

Číst víceShow less
59 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001008
Přidat k oblíbeným
Popis

Výsev semen je možný po celý rok. Nejdříve narušte obal semena např. nožem či pilníkem. Poté semena namočte na 24 hodin do vody. Semena vložte např. do lednice na 30 dní, v písku či ve vatě a proveďte tzv. studenou stratifikaci. Průběžně kontrolujte, jestli semínka nehnijí nebo nejsou příliš suchá. Poté semena vysejte do hlinitopísčitého substrátu. Doba klíčení je přibližně 3 týdny.

Po zapuštění kořene a vyhnání zeleného výhonku sazeničku přesaďte do zahradního substrátu s příměsí písku. Sazeničky vyžadují min. 10 hodin denního světla.

Stanoviště by mělo být slunečné či polostinné. Substrát by měl být propustný a sušší. Rostlina dobře zvládá málo výživné půdy, těžké jílovité, i průmyslem znečištěné prostředí. Jediné, co jí nevyhovuje, je příliš vlhká nebo stále promáčená půda.

Při pěstování jinanu počítejte s dostatkem místa, protože strom může dorůstat do výšky až několika metrů. Průměrný roční přírůstek je okolo 30 cm, ale růst může být i velmi nepravidelný. Plody se objevují až ve věku 35 let.

Rostlina je plně mrazuvzdorná.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001008

Parametry

Výsev / výsadba
Celoročně
Mrazuvzdornost
Ano
BIO kvalita
Ne
Pěstování
Venku
Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se