×
PPL Parcelshop

Kategorie

Okrasné oregano Kirigami - Origanum rotundifolia - semena oregana - 18 ks

×

Oregáno Kirigami je velmi dekorativní rostlina nižšího vzrůstu. Dorůstá přibližné výšky 20–25 cm. Je velice košatá a v truhlících a nádobách roste jako převislá rostlina.

Obrůstá zelenými listy, které končí fialovými listeny a kvete jasně růžovými vonnými květy, které přitahují medonosný hmyz.

Kirigami velice dobře snáší sucho a slunce, proto je vhodnou ozdobou okenních truhlíků a balkonových nádob. Jedná se pěstitelsky nenáročnou rostlinu, která se krásně vyjímá jak na záhoně, tak v suchých dekorativních vazbách.

Číst víceShow less
61 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001144
Přidat k oblíbeným
Popis

Dobromysl, neboli oregano, je divoce rostoucí bylinka, která je nenáročná na pěstování. Jejím přirozeným prostředím jsou louky a stráně, i ve vyšších polohách.

Dobromysl můžete vysévat přímo na stanoviště, ovšem v takovém případě musíte počítat s delší dobou klíčení. Lepší je semena předpěstovat a sazeničky potom vysadit do řádků na záhon. Doporučuje se ponechat mezi nimi více místa, neboť dobromysl má tendenci se značně rozrůstat.

Bylinka má ráda suché a slunečné stanoviště. Lze ji pěstovat bez problémů na skalce.

Nať rostliny se sbírá dvakrát ročně – v době květu a na podzim. Odstřihávají se celé stonky, těsně nad jejich dřevnatou částí. Bylina poté znova obráží. Odstřihlé části se svazují a suší zavěšené ve stínu. Dobromysl lze v sušeném stavu skladovat v dobře uzavřené nádobě po dobu jednoho roku.

Rostlinu lze množit dělením trsů.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001144

Parametry

Výška
20 - 40 cm
Výsev / výsadba
Březen
Duben
Květen
Vegetační doba
Letničky
BIO kvalita
Ne
Pěstování
Doma
Venku
Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se