Okrasné zelí

Okrasné zelí bílé Peacock F1 - Brassica oleracea - semena - 20 ks

1001025

Nové

Tato odrůda vytváří nízké větší hlávky na středně dlouhém stonku. Celkově rostlina dosahuje výšky okolo 30 cm. Hlávka má drobně třepenité listy, které se ve středu růžice vybarvují do bílé až růžové barvy.

Rostlinu lze bez problému pěstovat v truhlíku či květináči.

Okrasné zelí není určené ke konzumaci.

Více informací

47 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

S předpěstováním semen můžete začít již v průběhu březnaKlíčení trvá přibližně 1 – 2 týdny při teplotě 18 – 20 °C.

V průběhu května se rostlinky přesazují na venkovní slunečné stanoviště. Druhou variantou je vysévat semínka přímo ven v období května až července – většinou se tak využívá půda po pěstování rychle rostoucí zeleniny (např. ředkviček).

Půda pro okrasné zelí by měla být hlinitopísčitá a humózní. Nikdy by neměla být prohnojena chlévským hnojem, neboť přebytek dusíku by mohl způsobit namrzání rostlin při poklesu teplot a také by mohlo dojít k potlačení vybarvování rostliny. Mladé rostliny je možné přihnojovat tekutými nebo granulovanými hnojivy. Rostliny sázíme do sponu 30 x 30 cm.

Okrasné zelí dobře odolává nízkým teplotám, snese i několik stupňů pod nulou. Vybarvovat se začíná koncem léta, kdy noční teploty klesají pod 10 °C. Svůj dekorativní nádech si zachovává celou zimu. Rostlinám dopřejte dostatečnou zálivku, kterou během nižších teplot omezte. V průběhu mrazů je dobré zálivku zcela vynechat.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Březen
Odrůdahybridní F1
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu