Okrasné zelí

Okrasné zelí Crane F1 bicolor - Brassica oleracea - semena - 20 ks

1002209

Nové

Okrasné zelí Crane F1 Bicolor vytváří asi 80 cm dlouhé stonky, na jejichž koncích vyrůstají zelené menší hlávky. Jejich střed se při poklesu teplot zbarvuje do smetanově bílé až růžové barvy.

Zelí není určené ke konzumaci. Používá se ale s oblibou k dekoraci pokrmů, zahrad nebo např. vázaných kytic.

Více informací

47 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

S předpěstováním semen můžete začít již v průběhu březnaKlíčení trvá přibližně 1 – 2 týdny při teplotě 18 – 20 °C.

V průběhu května se rostlinky přesazují na venkovní slunečné stanoviště. Druhou variantou je vysévat semínka přímo ven v období května až července – většinou se tak využívá půda po pěstování rychle rostoucí zeleniny (např. ředkviček).

Půda pro okrasné zelí by měla být hlinitopísčitá a humózní. Nikdy by neměla být prohnojena chlévským hnojem, neboť přebytek dusíku by mohl způsobit namrzání rostlin při poklesu teplot a také by mohlo dojít k potlačení vybarvování rostliny. Mladé rostliny je možné přihnojovat tekutými nebo granulovanými hnojivy. Rostliny sázíme do sponu 30 x 30 cm.

Okrasné zelí dobře odolává nízkým teplotám, snese i několik stupňů pod nulou. Vybarvovat se začíná koncem léta, kdy noční teploty klesají pod 10 °C. Svůj dekorativní nádech si zachovává celou zimu. Rostlinám dopřejte dostatečnou zálivku, kterou během nižších teplot omezte. V průběhu mrazů je dobré zálivku zcela vynechat.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:65 - 90 cm
Výsev / výsadba:Březen
Odrůdahybridní F1
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu