Ostatní léčivé rostliny

Potočnice lékařská - Nasturtium officinale - semena - 0,5 g

1000703

Nové

Potočnice lékařská neboli řeřicha potoční patří mezi vodní rostliny. Dorůstá do výšky od 30 do 90 cm a vyskytuje se, jak již název napovídá, při březích potoků. Od června do července kvete bílými květy.

Dlouhodobě je také známá jako léčivá bylina. Pro svůj vysoký obsah vitamínů se využívá při avitaminóze, problémech nervového systému, trávicího traktu či horečce a nachlazení.

Mladé rostlinky se běžně přidávají do čerstvých salátů.

Balení o hmotnosti 0,5 g obsahuje přibližně 1500 ks semen.

Více informací

26 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Přestože je potočnice vodní rostlina, s úspěchem ji vypěstujete ve venkovní zahradě či v květináči doma. Vysévá se od května do června do humózní a propustné půdy. Doba klíčení je přibližně 1 – 2 týdny.

V ideálním případě pěstujte potočnici v okrasném jezírku, kde ji bude vyhovovat vápenatá voda a písčitá půda.

Pokud ji budete vysazovat do zahrady, připravte pro ni hlubokou jámu, kterou vystelete fólií a zasypete zásaditou zeminou. V takto připraveném místě bude mít potočnice stále dost vláhy.

Při pěstování doma v květináči bude rostlině vyhovovat stinné místo a vlhká půda. Květináč by měl trvale stát v misce vody.

Rostlina je mrazuvzdorná, takže ji není potřeba zazimovat. Doma pěstované rostliny na zimu přemístěte do světlé, chladné místnosti a mírně omezte zálivku – zemina by neměla vyschnout, ale stálý přísun vody není žádoucí.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné
Výška:60 - 80 cm
Doba květu:Červenec
Barva květu:Bílá
Výsev / výsadba:Červen
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Mrazuvzdorné
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu