×

Kategorie

Komule Davidova - Buddleja davidi - semena motýlího keře - směs barev - 20 ks

×

Komule Davidova nebo také motýlí keř či letní šeřík. To jsou názvy nádherného, bohatě kvetoucího okrasného keře, který do vaší zahrady přiláká velké množství motýlů různých druhů, včel a dalšího medonosného hmyzu.

Roste poměrně rychle a vyžaduje pravidelný řez. Jeho květy, tvořící protáhlé laty, jsou podobné těm, které mají šeříky, jsou však drobnější a bohatší. Barva květů je nejčastěji růžovofialová, ale existují i různé další odrůdy. 

Stanoviště volíme slunečné s výživnou půdou s dostatkem živin. Snese i krátkodobé sucho. Komule se uplatní jako solitéra nebo součást nižší výsadby, jelikož dorůstá do výšky přibližně 3 m. Nedoporučujeme ji vysazovat u vzrostlých stromů, potom příliš nevynikne.

Číst víceShow less
40 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000736
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena vyséváme na jaře, přibližně 4–6 týdnů před posledními mrazy. Semínka vysejeme do vlhkého substrátu na povrch a jen jemně zatlačíme. Klíčení trvá přibližně 15–25 dnů nebo déle, záleží na podmínkách, které rostlině poskytneme.

Substrát udržujte stále vlhký, ale doporučujeme jen spíše rosit, aby se semena nevyplavila. Stanoviště volíme slunečné s kyprou a výživnou půdou. Komule snese i krátkodobé sucho a dobře snáší přímé slunce. Nemá ráda přemokření. 

V prvním roce doporučujeme rostlinu přes zimu zimovat až poté ji vysadit na konečné, venkovní stanoviště. Rostlina kvete od druhého roku

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000736

Parametry

Výška:
120 a více
Doba květu:
Srpen
Červen
Červenec
Barva květu:
Fialová
Růžová
směs barev
Výsev / výsadba:
Duben
Mrazuvzdornost
Ano
Stanoviště:
Slunečné
Nejčastější dotazy
Podobné zboží

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se