×
PPL Parcelshop

Kategorie

Trubač kořeňující - Campsis radicans - semena trubače - 10 ks

×

Trubač kořeňující je popínavá rostlina, původem ze Severní Ameriky, dosahující do výšky až 8 m. Tvoří krásné oranžovočervené květy, které mají trubkovitý tvar a jsou podobné drobným gloxíniím.

U nás se pěstuje jako okrasná rostlina, kterou lze využít pro zpestření plotů, pergol či zdí.

Rostlina je plně mrazuvzdorná.

Číst víceShow less
43 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000112
Přidat k oblíbeným
Popis

Před samotným výsevem proveďte studenou stratifikaci. Tzn. semena vložte do misky s pískem a zakryjte fólií na 60 dní. Pravidelně semena kontrolujte, aby neplesnivěla.

Poté semena trubače namočte na několik hodin do vlažné vody a vysévejte přímo na substrát, nezatlačujte. Doba klíčení je přibližně 1 měsíc nebo déle. Klíčení je nepravidelné, jedná se o exotickou rostlinu. 

Trubač je popínavá rostlina, které se bude nejlépe dařit na teplém a slunečném stanovišti. Důležité je pěstovat ho s oporou, ideální v tomto případě je zeď či pergola.

Půda by měla být propustná, hluboká, mírně zásaditá, s vyšším obsahem humusu. Rostlina nemá ráda přílišné sucho, ale stejně tak ani přílišné zamokření půdy, které může způsobovat plísně.

Trubač je mrazuvzdorná rostlina a na zimu není potřeba provádět žádná zvláštní opatření. Doporučujeme přemístit ven až po prvním či druhém roce. 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000112

Parametry

Výška
120 a více
Barva květu
Oranžová
Mrazuvzdornost
Ano
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Venku
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se