×
PPL Parcelshop

Kategorie

Podzemnice olejná - Arachis hypogaea - semena podzemnice - 3 ks

×

Podzemnice olejná patří mezi jednoleté luštěniny. Rostlina pochází z Jižní Ameriky, kde se pěstuje už přibližně 6 tisíc let. Její žluté květy připomínají květy hrachu.

Jakmile dojde k oplození, začne se květ se semeníkem zavrtávat do země, proto je nutné pěstovat rostlinu v dostatečně lehké půdě a zajistit jí prostor. V zemi se pak vyvine tvrdý lusk, který obsahuje známé arašídy.

Ty jsou plné vitamínů a obsahují tzv. resveratrol, což je látka, která má silné antibakteriální a antioxidační účinky.

Číst víceShow less
51 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002308
Přidat k oblíbeným
Popis

Podzemnici olejnou lze pěstovat doma, ve skleníku nebo venku na zahradě. Nejlépe se jí ale bude určitě dařit ve skleníku, kde ji můžete zajistit ideální podmínky.

V našich podmínkách je lepší semena předpěstovat, a to asi 2 měsíce před samotnou výsadbou. Semena se před výsevem máčí 48 hodin v teplé vodě. Klíčení trvá 3–6 týdnů při teplotě 26–28 °C. 

Předpěstované sazenice se přesazují na venkovní záhon nejdříve koncem května. Nízké teploty by rostlinu mohly zcela zničit. Teploty by nikdy neměly klesnout pod 20 °C.

Rostlinky vysazujeme 20–30 cm od sebe do řádků vzdálených 60–70 cm.

Stanoviště by mělo být slunečné s humózní, lehkou půdou, s neutrálním pH a s dobrým zásobením živinami (především draslík a fosfor).

Abyste se dočkaly kvalitních plodů, potřebuje rostlinka alespoň 5 měsíců teplého počasí a dostatečnou závlahu (kromě období květu).

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002308

Parametry

Barva květu
Žlutá
Výsev / výsadba
Červen
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Letničky
Pěstování
Venku
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii
Dostupnost neznámá
64 Kč (s DPH)
Pepřovník černý pochází z Indie a jedná se o vytrvalou dřevitou liánu. Kvete drobnými bílými květy, ze kterých se vytváří plody. Ty se sklízejí ještě v nedozrálém stavu a suší se na slunci až do ztmavnutí slupky....

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se