×

Kategorie

Rozchodník španělský - Sedum hispanicum - semena rozchodníku - 100 ks

×

Rozchodník španělský je původní odrůdou z jižní Evropy, kde obývá zejména slunné skalnaté svahy.

Charakteristické pro rozchodník jsou dužnaté, žlutozelené listy, které se postupně zbarvují do růžových a fialových odstínů. Kvete od července do srpna růžovobílými květy. 

Rozchodník španělský je vyhledávanou půdopokryvnou rostlinou, je ideální na skalky a zakrytí nevzhledných ploch a svahů. Dorůstá do výšky maximálně 5 cm.

Číst víceShow less
29 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002944
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena se vysévají od ledna do března doma nebo od června přímo na záhon. Semena vysévejte na povrch substrátu. Doba klíčení je 2–3 týdny při teplotě 10–18 °C.

Rozchodník potřebuje plné slunce a dobře propustnou písčitou či štěrkovitou půdu. Vzhledem k tomu, že se jedná o sukulentní rostlinu, poroste dobře i na kamenitých plochách s minimálním obsahem substrátu.

Zálivku rostlině dopřejte jen v době dlouhodobého sucha.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002944

Parametry

Výška
0 - 10 cm
Doba květu
Srpen
Červenec
Barva květu
Bílá
Růžová
Výsev / výsadba
Březen
Leden
Únor
Červen
Mrazuvzdornost
Ano
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Venku
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
227 Kč s DPH

Symbivit universal je pomocný rostlinný přípravek pro pěstování rostlin. Využívá pozitivních biostimulačních a biohnojivových účinků půdní houby Trichoderma harzianum ve spojení s mykorhizou.

Použitím se vytvoří symbióza mezi kořeny rostlin a prospěšnými půdními houbami – mikroskopickými vlákny, které se napojí na kořenový systém rostliny. Vytvořená mykorhiza umožní lepší a dlouhodobý příjem vody a živin a jejich efektivnější dodání rostlinám. Přírodně se tak dosáhne výnosnější úrodykrásnějších květů a celkově lepší vitalitě rostlin.

Mykorhizní houby napomáhají rozvoji kořenového systému rostliny, prodlužují vegetační dobu a zvyšují odolnost rostlin a to po celý jejich život.

Přípravek je vhodný do volné půdy, skleníků a fóliovníků.

Symbivit Universal je vhodný pro většinu kvetoucích rostlin, popínavé rostliny, pokojové rostliny, zeleninu, ovocné stromy a některé okrasné stromy a keře.

Použití není vhodné pro většinu jehličnanů, orchideje, rhododendrony, azalky, vřes, brukvovité a merlíkovité rostliny.

143 Kč s DPH

Jedná se o přírodní přípravek ve formě granulí, určený pro urychlení kompostování

Díky tomuto přípravku získáte kvalitní kompost bez ztráty důležitých výživných látek

Přípravek je vyroben z péřové moučky, kostní moučky, kakaových slupek a bakterií.

Urychlovač můžete použít ve všech druzích kompostérů. 

Je vhodný pro ekologické zemědělství.

85 Kč s DPH

INPORO PS je systémový insekticid na přírodní bázi proti mšicím, sviluškám, štítenkám a puklicím na zelenině, jabloních, rybízu, maliníku, jahodníku a na okrasných rostlinách.

Na rostlině vytváří lepivý povlak, který rostlinám neškodí, ale škůdce zahubí.

Aplikuje se postřikem.

Balení vystačí na cca 5 l postřiku.

3 produkty ve stejné kategorii
41 Kč s DPH

Rozchodník skalní je velmi rozšířená trvalka, které vyhovují suchá, slunečná stanoviště, místa, kde jiné trvalky trpí nedostatkem živin a vláhy.

Jedná se o nízkou rychle se rozrůstající skalničku, vykvétá drobnými žlutými květyRoste do maximální výšky 10–20 cm. Díky svému rychlému rozrůstání se využívá jako půdopokryvná rostlina pro zakrytí nevzhledných míst, kamenných zídek či do skalek.

Balení o hmotnosti 0,01 g obsahuje přibližně 80 ks semen.

57 Kč s DPH

Rozchodník pochybný je u nás jednou z nejrozšířenějších skalniček. Pochází z oblasti Kavkazu a Turecka, kde obývá suchá místa a na živiny chudé půdy. Často se tak využívá jako půdokryvná rostlina.

Rozchodník Voodoo je druh s výrazně červenými listy a v létě drobnými tmavě růžovými květy. Díky tomuto krásnému zabarvení bude krásnou dekorací také nevzhledných zídek či skalek. 

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se