×
PPL Parcelshop

Kategorie

Ruj vlasatá - Cotinus coggygria - semena ruje - 7 ks

×

Ruj vlasatá je opadavý keř, pocházející z jižní Evropy a Asie. U nás se s ním nejčastěji setkáte v parcích, kde je pěstován jako okrasná dřevina.

Dorůstá do výšky přibližně 3 m. Kvete od června do července nažloutlými květy. Následně vytváří plody, které mají jemné vlásky. Odtud pak nese ruj svůj název „vlasatá“.

Listy před opadem mění svou barvu na žlutou až oranžovou.

Rostlina je mrazuvzdorná a také jedovatá. Je proto potřeba dobře zvážit její umístění. Může způsobovat podráždění kůže či alergické reakce u dětí, zvířat, i dospělých osob.

Číst víceShow less
58 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002730
Přidat k oblíbeným
Popis

Výsev semen je možný po celý rok. Před výsevem semena stratifikujte v chladničce po dobu 3 měsíců. Poté je namočte do vlažné vody a vysejte do hloubky cca 1 cm. Doba klíčení je 4 týdny při teplotě 15–20 °C.

Rostlinám vyhovuje teplé, slunečné a chráněné stanoviště s dobře propustnou, ideálně hlinitopísčitou, vápenitou půdou. Jinak na půdu není rostlina příliš náročná, vypěstujete ji i v běžné zahradní zemině.

Zálivka by měla být pravidelná, ale mírná. Mezi jednotlivými zálivkami nechte půdu proschnout. Přemokření půdy rostlinám rozhodně nesvědčí.

Pokud budete mít dostatečně výživnou půdu, není potřeba rostlinu hnojit.

Ruj je mrazuvzdorná. Pokud teploty příliš klesnou, může dojít k namrznutí mladých výhonků. Takové pak na jaře odstřihněte.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002730

Parametry

Výška
120 a více
Doba květu
Červenec
Mrazuvzdornost
Ano
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Venku
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se