×
PPL Parcelshop

Kategorie

Rýže setá - Oryza sativa - semena rýže - 12 ks

×

Rýže setá je jednoletá bylina, která dosahuje výšky 50–120 cm. Patří mezi nejstarší známé obilniny. Dnes je s oblibou pěstována v oblastech tropů a subtropů. V mírném pásmu se jí daří jen v těch nejteplejších oblastech. U nás se pěstuje pouze jako pokojová rostlina.

Obecně je známé využití rýže v kuchyni, ale tato rostlina obsahuje velké množství blahodárných látek a nachází své místo také v tradiční medicíně, kde se využívá k léčbě zažívacích potížích, jako prevence rakoviny tlustého střeva a jako důležitá složka nejrůznějších diet.

Číst víceShow less
32 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000504
Přidat k oblíbeným
Popis

Rýže se pěstuje jako polovodní rostlina, vzhledem k našim podmínkám nejčastěji doma v kbelíku.

Klíčení můžete provést dvojím způsobem. Prvním je, že do pěstební nádoby dáte substrát smíchaný s rašelinou, důkladně ho zalijete a na tuto směs vysejete semena rýže. Pokud budou mít dostatek, světla, tepla a vlhka, vyklíčí do 14 dnů. Mladé rostliny pak přesadíte do většího kbelíku, na dno dejte keramzit, na něj substrát a rostliny udržujte ve stojaté vodě, jejíž hladina je asi 3 cm nad povrchem substrátu.

Druhou variantou je, že budete vysévat rýži přímo do stojaté vody. Na dno kbelíku dáte dostatečnou drenáž, substrát a vodu do výše cca 2–3 cm nad povrch substrátu. Do těchto podmínek vsypete semena, která opět budou klíčit do 14 dnů. V tomto případě jsou ovšem rostlinky náročnější na vyšší teplotu vzduchu a také na plné slunce. Čím delší bude denní doba slunečního svitu, tím lépe.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000504

Parametry

Výška
100 - 120 cm
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Letničky
Pěstování
Doma
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se