
Gladiol Halley - Gladiolus nanus - hlízy mečíku...

Sasanka vábná Anemone blanda je v Evropě oblíbená už více jak 2 století. Druh Pink star na první pohled vyniká svými netradičně velkými růžovými květy.
Dosahuje výšky okolo 10 cm a jelikož prospívá hlavně v polostínu, je příjemným zpestřením volných míst pod stromy.
Můžete jí vysadit také na skalku nebo balkon. Kvete od března do dubna nebo od června do srpna v závislosti na období výsadby.
Velikost hlíz: 5/+
Před samotnou výsadbou doporučujeme hlízy namočit do vlažné vody na 24 hodin.
Výsadbu můžete provádět buď na podzim od konce srpna nebo na jaře (březen, duben).
Ideální hloubka výsadby je 5–6 cm a mezi hlízami necháváme vzdálenost 15–20 cm. Pokud byste chtěli prodloužit dobu kvetení, je možné hlízy vysazovat postupně až do srpna. Důležité je hlízy vysadit tak, aby vrcholem směřovaly vzhůru.
Stanoviště by mělo být dostatečně slunečné, sasanky kvetoucí na jaře uvítají spíše polostín.
Půda by měla být humózní, hlinitopísčitá, dobře propustná, bohatá na živiny. Substrát by měl být stále mírně vlhký.
Doporučujeme hlízy sklízet ihned po odumření, aby nezačaly ihned znovu rašit. Hlízy se skladují v temnu, suchu, při teplotě kolem 10 °C.
Parametry
Nejdříve se, prosím, přihlašte
Přihlásit se
Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží
Přihlásit se