×
PPL Parcelshop

Kategorie

Vilec šplhavý modrý - Cobaea scandens - semena vilce - 7 ks

×

Vilec šplhavý je zajímavá popínavá letnička. Rostlina je ideální k pnutí po pergolách, plotech nebo stěnách. Dobře se přichytí i na hrubé omítce. 

Nejedná se o mrazuvzdornou rostlinu, u nás se pěstuje pouze jako jednoletka. Ve své domovině, kterou je Mexiko a Jižní Amerika, se ale jedná o vytrvalou rostlinu, která se pne do výšky až 20 m. V našich podmínkách bude její výška přibližně okolo 3 m. 

Kvete modrofialovými květy od července až do října.

Číst víceShow less
43 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1003523
Přidat k oblíbeným
Popis

Před samotným výsevem doporučujeme semena namočit na 2 hodiny do vody. Semena si předpěstujte ve skleníku od února do dubna. Do jednoho květináče vysévejte 2–3 semínka. Semena vysévejte na povrch substrátu a zasypte pouze velice jemně, aby se semínka neudusila.

Teplota ke klíčení by se měla pohybovat okolo 18–22 °C. Doba klíčení se obvykle pohybuje okolo 21–30 dní, může to trvat i déle. 

Po posledních mrazech přemístěte rostlinu ven. Pro vilec vyberte slunečné a teplé stanoviště, dobře chráněné před větrem. 

Pokud budete pěstovat rostlinu v květináči, je nutné rostlině dopřát dostatek místa. Substrát by měl být spařený, dobře propustný a lehký, např. pro výsev a množení. 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1003523

Parametry

Výška
120 a více
Doba květu
Říjen
Barva květu
Modrá
Výsev / výsadba
Duben
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Letničky
Pěstování
Venku
Odrůda
Nehybridní
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
2 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se