×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Zkuste napsat hledaný produkt jinak
PPL Parcelshop

Kategorie

Zelené hnojení - Ředkev olejná - semena - 75 g

×

Ředkve jsou známy svou schopností rychlého růstu, což se projevuje intenzivním vývojem listové hmoty a tvorbou hlubokých, masivních kořenů.

Díky jejich schopnosti pronikat hluboko do země a zpevňovat půdu jsou ředkve někdy označovány jako vertikální drenáž, která zlepšuje strukturu půdy a přispívá k jejímu zdraví.

Již v raném stádiu růstu dokážou vytvářet hustý listový pokryv, který poskytuje stín půdě.

Po sklizni nebo před plným dozráním mohou být rostliny zaorány do půdy, kde se rozloží a zlepší tak její úrodnost.

Číst víceShow less
111 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
5000527
Přidat k oblíbeným
Popis

Ideální doba na výsev semen ředkve je od července do září. Semena začínají klíčit po 1–2 týdnech při teplotě v rozmezí 10–22 ºC.

Rostliny jsou ideální volbou pro výsadbu jako první plodiny nebo jako mezikultury po sklizni. Pravidelná aplikace zeleného hnojení je klíčová pro udržení vysoké úrodnosti půdy.

V obdobích intenzivních dešťů poskytuje zelené hnojení efektivní ochranu proti erozi, což zabraňuje ztrátě cenných živin, které by jinak mohly být splaveny do podzemních vodních zdrojů.

Kultivované rostliny určené pro zelené hnojení tvoří ochranný pokryv, který stíní půdu a minimalizuje růst plevele, čímž přispívá k udržení zdravého a vyváženého půdního ekosystému.

Číst víceShow less
Detaily produktu
5000527

Parametry

Výška
60 - 80 cm
Výsev / výsadba
Srpen
Září
Červenec
Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
191 Kč s DPH

Sprej je určený k odpuzování krtků a hrabošů z podzemních chodeb velmi inovativním způsobem. Jediným stiskem se uvolní celý obsah nádoby a aerosol následně vyplní kompletní systém tunelů a zachytí se na jejich stěnách.

Obsahuje aktivní složky rostlinného původu, které ekologickou cestou odpuzují podzemní škůdce.

Sprej nabývá plné účinnosti do 24 hodin od aplikace a je účinný minimálně 2 týdny

Produkty BROS z řady Zelená síla na likvidaci hmyzu jsou založeny pouze na účinných látkách rostlinného původu.

542 Kč s DPH

Přírodní biocid účinně působí proti štěnicím, blechám, mravencům, roztočům či dalšímu lezoucímu hmyzu. 

Přípravek můžete využít jak v bytě, tak i v autě či jiných vnitřních prostorách

Účinnou látkou je oxid křemičitý, který narušuje ochrannou povrchovou vrstvu těla hmyzu. Pro lidi a zvířata je bezpečný.

Přípravek je bez zápachu a lze jej využívat celoročně. 

Novinka
111 Kč s DPH

Jetel je díky své mrazuvzdornosti ideální pro zelené hnojení.

Jetel bílý je nízko rostoucí, vytrvalá rostlina, která se hodí nejen jako podsev mezi zeleninu, ale také pod ovocné stromy a keře bobulovin. V těchto místech vytváří snadno udržovatelný kobercový porost, který láká medonosný hmyz.

Jetelové nadzemní výhony jsou hustě olistěné a rychle vytvářejí stinný prostor, což přispívá k potlačení růstu plevelů.

Díky silným a bohatě větveným kořenům pomáhá vylepšovat strukturu a provzdušnění půdy.

Novinka
88 Kč s DPH

Jetel inkarnát je významná hospodářská rostlina, která produkuje bohaté množství zelené biomasy a tím přispívá k ochraně půdy před přímým slunečním zářením a erozí.

Listy a stonky této rostliny jsou pokryty chloupky a během období květu vytváří klasy v odstínech purpurové a červené barvy.

Jetel je významný díky kořenovým bakteriím, které hrají klíčovou roli v rozkladu živin během přípravné fáze pěstování nebo po sklizni různých druhů zeleniny.

Jetel karmínový se často využívá v zemědělství, a to především jako krmivo pro hospodářská zvířata.

Ačkoliv se jedná o rostlinu užitečnou pro zelené hnojení, je třeba mít na paměti její nízkou odolnost vůči některým nepříznivým podmínkám.

4 produkty ve stejné kategorii
209 Kč s DPH

Krmná řepa Eckdogelb je charakteristická svým žlutým zbarvením a válcovitým tvarem. Pyšní se vysokým výnosem a šťavnatou, jemnou texturou.

Tato odrůda je vysoce ceněna díky své výrazné chuti a bohaté úrodě.

Pro dosažení optimálního růstu a kvality plodů je nutné věnovat pozornost pravidelnému zalévání, adekvátnímu hnojení, pečlivému odstraňování plevelů a udržování půdy v kypřeném stavu.

Krmná řepa Eckdogelb může být použita také jako zelené hnojivo k obohacení půdy o organickou hmotu a živiny. Po sklizni nebo před plným dozráním mohou být rostliny zaorány do půdy, kde se rozloží a zlepší tak její úrodnost.

86 Kč s DPH

Zelené hnojení z lněných semen je významným přínosem pro strukturu půdy. Len modrý disponuje rozsáhlým kořenovým systémem, který efektivně zlepšuje provzdušnění a propustnost půdy.

Nadzemní části rostlin poskytují stín, ochraňují půdu před vysycháním a po jejich zaorání se transformují na bohatý humus. Tento humus je zásadní pro život půdních mikroorganismů, podporuje plodnost půdy a její schopnost udržovat vodu a živiny díky formování humusových komplexů.

Modrý len, historicky ceněná kulturní plodina, je známý svými nádhernými květy a semeny, která jsou zdrojem kvalitního oleje. Dále je významný obsahem vláken, která se v minulosti běžně využívala pro výrobu textilních materiálů. 

101 Kč s DPH

Půdní terapie od Kiepenkerl obsahuje semena květin určených k zelenému hnojení.

Směs obsahuje jednoleté rostliny jako je měsíček, kokarda nebo třapatka.

Tyto rostliny mají jemné a hojné kořenové vlásky, které sekretují specifické látky. Tyto látky přitahují půdní škůdce, ale zároveň obsahují inhibitory, které omezují jejich rozmnožování a následný vývoj.

Navíc tyto rychle rostoucí druhy vytvářejí hustý pokryv půdy, který působí jako živý koberec, čímž efektivně brání růstu obtížných plevelů.

Směs těchto rostlin je nejen praktická, ale také esteticky přitažlivá díky pestré škále květů.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se