×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Zkuste napsat hledaný produkt jinak
PPL Parcelshop

Kategorie

Zelené hnojení - Jetel inkarnát - semena - 75 g

Brand:
×

Jetel inkarnát je významná hospodářská rostlina, která produkuje bohaté množství zelené biomasy a tím přispívá k ochraně půdy před přímým slunečním zářením a erozí.

Listy a stonky této rostliny jsou pokryty chloupky a během období květu vytváří klasy v odstínech purpurové a červené barvy.

Jetel je významný díky kořenovým bakteriím, které hrají klíčovou roli v rozkladu živin během přípravné fáze pěstování nebo po sklizni různých druhů zeleniny.

Jetel karmínový se často využívá v zemědělství, a to především jako krmivo pro hospodářská zvířata.

Ačkoliv se jedná o rostlinu užitečnou pro zelené hnojení, je třeba mít na paměti její nízkou odolnost vůči některým nepříznivým podmínkám.

Číst víceShow less
88 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
5000538
Přidat k oblíbeným
Popis

Ideální doba na výsev semen jetele je od května do července. Semena začínají klíčit po 2–3 týdnech při teplotě v rozmezí 10–18 ºC.

Rostliny jsou ideální volbou pro výsadbu jako první plodiny nebo jako mezikultury po sklizni. Pravidelná aplikace zeleného hnojení je klíčová pro udržení vysoké úrodnosti půdy.

Rostliny určené k zelenému hnojení vytvářejí ochrannou vrstvu, která zastiňuje půdu a snižuje růst plevelů, což napomáhá k zachování zdravého a vyrovnaného půdního ekosystému.

Číst víceShow less
Detaily produktu
5000538

Parametry

Výška
40 - 60 cm
Doba květu
Srpen
Září
Červen
Červenec
Barva květu
Červená
Výsev / výsadba
Květen
Červen
Červenec
BIO kvalita
Ne
Odrůda
Nehybridní
Výrobce
Kiepenkerl
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
202 Kč s DPH

Přírodní probiotika značky Weiki pro zeleninu jsou vhodné pro bohatší a sladší úrodu.

Podporují růst i kvetení, urychlí dozrávání plodů a navíc zlepší celkovou kondici zeleniny. 

Dále zlepšují využití živin z použitého hnojiva a posílí kořenový systém rostliny

V neposlední řadě probiotické bakterie pomohou zelenině lépe snášet stres a urychlí její regeneraci a potlačí patogeny. 

Hodí se pro ekologické i konvenční pěstování, bez GMO. 

Zvláště vhodné jsou probiotika pro rajčata, papriky, okurky, cukety, dýně, lilky, saláty, kedlubny, ředkve, mrkve, celery, petrželky, řeřichy, cibule, červené řepy, květáky, brokolice, zelí i kapusty. 

191 Kč s DPH

Sprej je určený k odpuzování krtků a hrabošů z podzemních chodeb velmi inovativním způsobem. Jediným stiskem se uvolní celý obsah nádoby a aerosol následně vyplní kompletní systém tunelů a zachytí se na jejich stěnách.

Obsahuje aktivní složky rostlinného původu, které ekologickou cestou odpuzují podzemní škůdce.

Sprej nabývá plné účinnosti do 24 hodin od aplikace a je účinný minimálně 2 týdny

Produkty BROS z řady Zelená síla na likvidaci hmyzu jsou založeny pouze na účinných látkách rostlinného původu.

542 Kč s DPH

Přírodní biocid účinně působí proti štěnicím, blechám, mravencům, roztočům či dalšímu lezoucímu hmyzu. 

Přípravek můžete využít jak v bytě, tak i v autě či jiných vnitřních prostorách

Účinnou látkou je oxid křemičitý, který narušuje ochrannou povrchovou vrstvu těla hmyzu. Pro lidi a zvířata je bezpečný.

Přípravek je bez zápachu a lze jej využívat celoročně. 

Novinka
111 Kč s DPH

Jetel je díky své mrazuvzdornosti ideální pro zelené hnojení.

Jetel bílý je nízko rostoucí, vytrvalá rostlina, která se hodí nejen jako podsev mezi zeleninu, ale také pod ovocné stromy a keře bobulovin. V těchto místech vytváří snadno udržovatelný kobercový porost, který láká medonosný hmyz.

Jetelové nadzemní výhony jsou hustě olistěné a rychle vytvářejí stinný prostor, což přispívá k potlačení růstu plevelů.

Díky silným a bohatě větveným kořenům pomáhá vylepšovat strukturu a provzdušnění půdy.

4 produkty ve stejné kategorii
92 Kč s DPH

Pohanka je listnatá rostlina, která může být ideálně využita jako předplodina nebo následná plodina pro různé druhy zeleninových kultur.

Kvete bílými až růžovými květy, které se rozvíjejí na charakteristicky hranatých a postupně zdřevnatělých lodyhách.

Po odkvětu se zde formují tmavá semena, která se po umletí stávají důležitou součástí zdravého jídelníčku.

Pohanka je ceněna jako efektivní rostlina pro zelené hnojení, neboť rychle klíčí, hustě roste a poskytuje stínění půdě. Její výsadba před nebo po hlavní zeleninové plodině přispívá k rychlé regeneraci půdy.

Rostliny pohanky jsou citlivé na chlad a obvykle odumírají při prvních mírných mrazech.

209 Kč s DPH

Krmná řepa Eckdogelb je charakteristická svým žlutým zbarvením a válcovitým tvarem. Pyšní se vysokým výnosem a šťavnatou, jemnou texturou.

Tato odrůda je vysoce ceněna díky své výrazné chuti a bohaté úrodě.

Pro dosažení optimálního růstu a kvality plodů je nutné věnovat pozornost pravidelnému zalévání, adekvátnímu hnojení, pečlivému odstraňování plevelů a udržování půdy v kypřeném stavu.

Krmná řepa Eckdogelb může být použita také jako zelené hnojivo k obohacení půdy o organickou hmotu a živiny. Po sklizni nebo před plným dozráním mohou být rostliny zaorány do půdy, kde se rozloží a zlepší tak její úrodnost.

296 Kč s DPH

Vojtěška představuje cennou vytrvalou rostlinu, která se hodí zejména pro zelené hnojení, ideálně na půdách s vysokou mírou zhutnění.

Díky svým kůlovým kořenům dokáže proniknout do větší hloubky a efektivně tak půdu provzdušňuje, což napomáhá udržovat její dobrý zdravotní stav.

Její schopnost dlouhodobě vázat živiny a obohacovat půdu o dusík má pozitivní vliv na výnos a kvalitu následně pěstovaných plodin, včetně zeleniny a květin.

Navíc se vojtěška řadí mezi krmné rostliny s vysokým obsahem bílkovin, což ji činí významným zdrojem výživy pro množství domácích a hospodářských zvířat.

308 Kč s DPH

Červený jetel je významným pomocníkem pro zlepšení struktury a plodnosti zahradní půdy a je tak ideální volbou pro zelené hnojení.

Jeho pěstování hraje klíčovou roli v podpoře zdraví půdy, což má přímý dopad na zvýšení výnosů a kvality následně pěstovaných plodin, včetně zeleniny a květin.

Díky svým silným kůlovým kořenům dokáže jetel červený efektivně provzdušňovat půdu a zároveň umožňuje vznik půdních bakterií, tzv. rhizobií, které jsou zodpovědné za fixaci dusíku. Tímto způsobem dochází k přirozenému obohacování půdy o živiny, které jsou nezbytné pro růst a vývoj rostlin.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se