×

Kategorie

Zelené hnojení - směs luskovin - semena - 1 kg

×

Jedná se o směs semen leguminózních rostlin, jako jsou hrách, peluška nebo bob, které jsou speciálně vybrány pro proces zeleného hnojení.

Semena ve směsi se vyznačují rychlou klíčivostí, a tak dokáží v krátkém časovém období efektivně pokrýt půdu ve vaší zahradě hustým porostem.

Jedním z klíčových přínosů směsi je tvorba symbiotických vztahů s půdními bakteriemi na kořenech rostlin, což vede k fixaci dusíku a jeho akumulaci v půdě.

Luštěninová směs je tak vynikající volbou pro zahrádkáře, kteří plánují pěstovat druhy zeleniny s vyššími nároky na obsah dusíku v půdě.  Výsledkem je silnější a zdravější růst následných plodin.

Balení o hmotnosti 1 kg vystačí na pokrytí plochy 50 m².

Složení: 45% hrách setý rolní, 29% vikev setá, 16% bob obecný, 10% lupina úzkolistá

Číst víceShow less
246 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
5000526
Přidat k oblíbeným
Popis

Ideální doba na výsev semen směsi luskovin je od března do září. Semena začínají klíčit po 1–2 týdnech při teplotě v rozmezí 10–20 ºC.

Rostliny jsou ideální volbou pro výsadbu jako první plodiny nebo jako mezikultury po sklizni. Pravidelná aplikace zeleného hnojení je klíčová pro udržení vysoké úrodnosti půdy.

V obdobích intenzivních dešťů poskytuje zelené hnojení efektivní ochranu proti erozi, což zabraňuje ztrátě cenných živin, které by jinak mohly být splaveny do podzemních vodních zdrojů.

Kultivované rostliny určené pro zelené hnojení tvoří ochranný pokryv, který stíní půdu a minimalizuje růst plevele, čímž přispívá k udržení zdravého a vyváženého půdního ekosystému.

Číst víceShow less
Detaily produktu
5000526

Parametry

Výška
40 - 60 cm
Výsev / výsadba
Březen
Duben
Květen
Srpen
Září
Červen
Červenec
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
191 Kč s DPH

Sprej je určený k odpuzování krtků a hrabošů z podzemních chodeb velmi inovativním způsobem. Jediným stiskem se uvolní celý obsah nádoby a aerosol následně vyplní kompletní systém tunelů a zachytí se na jejich stěnách.

Obsahuje aktivní složky rostlinného původu, které ekologickou cestou odpuzují podzemní škůdce.

Sprej nabývá plné účinnosti do 24 hodin od aplikace a je účinný minimálně 2 týdny

Produkty BROS z řady Zelená síla na likvidaci hmyzu jsou založeny pouze na účinných látkách rostlinného původu.

542 Kč s DPH

Přírodní biocid účinně působí proti štěnicím, blechám, mravencům, roztočům či dalšímu lezoucímu hmyzu. 

Přípravek můžete využít jak v bytě, tak i v autě či jiných vnitřních prostorách

Účinnou látkou je oxid křemičitý, který narušuje ochrannou povrchovou vrstvu těla hmyzu. Pro lidi a zvířata je bezpečný.

Přípravek je bez zápachu a lze jej využívat celoročně. 

149 Kč s DPH

Granulax je granulovaný přípravek proti slimákům. Svým složením je atraktivní pro slimáky. Sami slimáci vyhledají granule, tím hubení slimáků probíhá rychleji. 

Obsahuje repelentní látky Lore a Bitrex, které jsou hořké a odpuzují psy a tím brání náhodnému požití.

Zcela obalená kompaktní struktura granulí (výroba suchou cestou) s nízkým počtem malých pórů.

Vysoká odolnost vůči vlhkosti.

Obsah balení je 250 g a vystačí na plochu 350 m2

111 Kč s DPH

Jetel je díky své mrazuvzdornosti ideální pro zelené hnojení.

Jetel bílý je nízko rostoucí, vytrvalá rostlina, která se hodí nejen jako podsev mezi zeleninu, ale také pod ovocné stromy a keře bobulovin. V těchto místech vytváří snadno udržovatelný kobercový porost, který láká medonosný hmyz.

Jetelové nadzemní výhony jsou hustě olistěné a rychle vytvářejí stinný prostor, což přispívá k potlačení růstu plevelů.

Díky silným a bohatě větveným kořenům pomáhá vylepšovat strukturu a provzdušnění půdy.

4 produkty ve stejné kategorii
111 Kč s DPH

Ředkve jsou známy svou schopností rychlého růstu, což se projevuje intenzivním vývojem listové hmoty a tvorbou hlubokých, masivních kořenů.

Díky jejich schopnosti vytvářet hluboký kořenový systém a tím zpevňovat půdu jsou ředkve někdy označovány jako vertikální drenáž, která zlepšuje strukturu půdy a přispívá k jejímu zdraví.

Navíc již v raném stádiu růstu dokážou vytvářet hustý listový pokryv, který poskytuje stín půdě.

Po sklizni nebo před plným dozráním mohou být rostliny zaorány do půdy, kde se rozloží a zlepší tak její úrodnost.

235 Kč s DPH

Tempo-Green představuje vysoce hodnotnou směs semen rychle rostoucích rostlin, která je speciálně navržena pro zelené hnojení.

Tyto semena jsou vybírána pro svou schopnost rychlého klíčení a schopnost efektivně a rychle pokrýt půdu v zahradě hustým zeleným kobercem.

Směs Tempo-Green je obzvláště vhodná pro zahrady, kde je půda intenzivně využívána, a také jako příprava půdy před výsadbou nových rostlin.

Použití této směsi napomáhá zlepšení struktury půdy, podporuje její biologickou aktivitu a zvyšuje obsah organické hmoty, což má příznivý vliv na celkovou plodnost a zdraví zahradní půdy.

Balení o hmotnosti 500 g vystačí na cca 100 m2.  

Složení: 15% jetel egyptský, 15% jetel zvrácený, 15% ptačí noha setá, 14% vikev setá, 14% lupina úzkolistá, 10% len setý, 8% hořčice setá, 8% svazenka vratičolistá, 1% brukev řepák

74 Kč s DPH

Směs z nemořeného osiva se používá jako zelené hnojení půdy. Po vytvoření dostatečného množství zelené hmoty se rostlina zaryje do půdy. Proces rozkladu probíhá za pomoci bakterií a dalších organismů, které svou aktivitou zvyšují úrodnost půdy.

Výsevem tak získáte kvalitní, čistě přírodní hnojivo, které Vám zvýší výnos z dalších pěstovaných rostlin. Chrání půdu před úbytkem živin, před větrnou a vodní erozí a potlačuje růst plevelů.

Balení o hmotnosti 0,5 kg vystačí na cca 500 m2.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se