×

Kategorie

Petržel listová

Výhodou petržele je především její zpracovatelnost, v kuchyni ji využijete celouod kořene až po list. Petržel dále dělíme na kořenovou a listovou. Velmi často ji řadíme mezi léčivé rostliny. Její použití je opravdu všestranné. Kořen využijete do polévek, omáček nebo při přípravě pomazánek, listy jako koření k dochucení pokrmů.

léčitelství má také své nezastupitelné místo, protože snižuje krevní tlak, přispívá k léčbě ledvinových onemocnění, onemocnění očí, posiluje správnou srdeční funkciVýsev a pěstování semen této zeleniny není náročně, jen je třeba pamatovat na to, že petržel potřebuje ke svému růstu dostatek vlhka a světla. 

Naťová petržel nejlépe chutná čerstvá, dá se ale i usušit a zamrazit. Její listy obsahují mnoho vitamínů a minerálů. Například draslík, železo či hořčík. U nás je ale hlavně vyhledávána kvůli vysokému obsahu vitamínu C.

Kořenová petržel je oblíbená kořenová zelenina, která si najde své místo na každém záhonku. Nejčastěji ji používáme jako základ do omáček a polévek. Je ale také skvělá příloha k masům v podobě pyré, nebo jen tak pečená v troubě.

Číst víceShow less

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se