Ženšen

Ženšen pětilistý - Gynostemma pentaphyllum - semena - 7 ks

1000912

Nové

Ženšen pětilistý není botanicky příbuzný s pravým ženšenem. Jeho pěstování je podstatně méně náročné. Zároveň ale má velmi podobný obsah účinných látek.

Jedná se o popínavou rostlinu, která ke svému růstu potřebuje dostatečnou oporu. Je možné ji ale pěstovat také v převislé formě. Přirozeným prostředím této rostliny jsou horské oblasti Číny.

Ženšen pětilistý se používá v tradiční čínské medicíně. Jeho listy se užívají ve formě čaje nebo jsou přidávány do salátů. Prášek z kořene se pak užívá při mnoha zdravotních komplikacích nebo jako jejich prevence.

Více informací

58 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Před samotným výsevem doporučujeme semena namočit na 24 hodin do vlažné vody. Semena se vysévají doma celoročně do hloubky 0,5 cm. Nádobu s výsevem umístěte pod skleněný poklop nebo ji zakryjte igelitovým sáčkem, abyste zajistili semenům potřebnou vlhkost. Ideální teplota ke klíčení je 20 °C. Klíčení trvá několik týdnů, je nepravidelné, proto je nutné být trpělivý.

Substrát použijte vždy spařený. Měl by být písčitohlinitý, humózní a dostatečně propustný.

Stanoviště pro rostlinku vyberte slunečné nebo polostinné.

Rostlinu je nutné pravidelně zalévat (pozor na přílišné sucho, ale i na přemokření substrátu). Doporučuje se přidávat tekuté hnojivo pravidelně 1x za 14 dní.

Rostlinu je možné přemístit na zimu do světlé místnosti s pokojovou teplotou. Zálivku je vhodné mírně omezit. Ženšen pětilistý je ovšem mrazuvzdorná rostlina, a pokud ji pěstujete ve venkovním záhoně, je možné ji nechat přes zimu v půdě. V takovém případě zálivku úplně vynechejte. Počítejte s tím, že při zimování venku nadzemní část rostliny uhyne a obrazí znovu až na jaře.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné, Slunečné
Výška:120 a více
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

4 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu