×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Minimum jsou tři znaky.
Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Minimum jsou tři znaky.
PPL Parcelshop

Kategorie

Karambola

Karambola, neboli čínská hvězdice, je tropický až subtropický keř nebo strom, který dorůstá výšky kolem 6 - 9 metrů. Je známý zejména pro své pěticípé či šesticípé plody, které svým tvarem připomínají hvězdici – odtud název čínská hvězdice. Tento název je ale nepřesný, jelikož karambola nepochází z Číny. Jejím domovem jsou oblasti Malajsie, Indonésie a Indie.

Obecně se tomuto stromku daří i v dalších tropických oblastech, např. v Brazílii, Kolumbii, na Floridě atp. Jelikož se jedná o teplomilnou dřevinu, lze ji v našich klimatických podmínkách pěstovat jen jako pokojovou rostlinu. Karambola snáší nejnižší teploty okolo -3 °C, větší mrazy by ji mohly nenávratně poškodit.

Při pěstování je nutno karambole zajistit hodně slunečního svitu a teploty okolo 28 °C. Během léta je možné ji umístit ven, v zimě jí zajistěte teplotu asi 22 °C. Rostlině se daří v kypré půdě, bohaté na živiny. Karambolu není vhodné přemokřovat, zalévá se ideálně dešťovou nebo alespoň odstátou vodou.

Pro své atraktivní listy i květy je vhodná jako dekorativní rostlina, ale při troše trpělivosti se dočkáte i sladké odměny v podobě plodů., které navíc při dozrávání voní po jasmínu. Chuť těchto plodů je specifická, podle některých chutná po angreštu, podle jiných po směsici papáji, pomeranče a grepu.

Číst víceShow less

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se