×
PPL Parcelshop

Kategorie

Karambola - Čínská hvězdice - Averrhoa carambola - semena karamboly - 5 ks

×

Čínská hvězdice, známější spíše pod názvem karambola, je exotický strom, dorůstající v přirozeném prostředí do výšky 6–9 m.

Vyznačuje se svými specifickými plody ve tvaru hvězdice. Barva plodů je žlutozelená. Mají osvěžující sladkokyselou chuť a vysokou výživovou hodnotu. Obsahují velké množství vitamínu C, dále minerálů a bohaté jsou také na kyselinu šťavelovou.

Dřevo této rostliny se využívá k výrobě nábytku a listy se používají v tradiční medicíně k úlevě od bolestí hlavy.

Číst víceShow less
83 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002930
Přidat k oblíbeným
Popis

Karambola je pěstitelsky poměrně nenáročná rostlina a v domácím prostředí jí můžete pěstovat a vysévat prakticky celoročně. Semena se vysévají na běžný substrát, který může být vylehčený perlitem nebo pískem. Semínka jen lehce zahrňte zeminou. Klíčení trvá cca 2–3 týdny při teplotě 25–30 °C.

Důležité je vybrat rostlince správné místo k pěstování – mladé rostliny jsou velice citlivé k přesazování a také k chemickým postřikům. Stanoviště by mělo být celoročně dostatečně slunečné a teplé. Při poklesu teplot pod 18 °C karambola většinou uhyne. Ideální teplota je 22 °C a více. Rostlině neprospívá ani střídání sucha a vlhka, větrání atd. Také letnění této rostliny je vyloučeno, protože ani přes léto u nás nejsou vhodné podmínky pro pěstování venku. Pokud máte k dispozici skleník nebo fóliovník, můžete rostlinku umístit přes léto tam.

Půda by měla být kyprá a bohatá na živiny. Vhodná je např. směs rašeliny, písku a kompostu.

Karambolu pravidelně přihnojujte (cca 4x ročně) a dopřejte jí pravidelnou zálivku tak, aby kořenový bal zcela nevyschl. Větší přísun vody poskytněte rostlině jen v době zrání plodů.

Počítejte s tím, že karambola pěstovaná ze semen plodí později než je tomu u roubovaných rostlin. Prvních plodů se dočkáte za 6–8 let.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002930

Parametry

Výška
120 a více
Výsev / výsadba
Celoročně
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Doma
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
1 produkty ve stejné kategorii
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se