×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Zkuste napsat hledaný produkt jinak
PPL Parcelshop

Kategorie

Karambola

Karambola, neboli čínská hvězdice, je tropický až subtropický keř nebo strom, který dorůstá výšky kolem 6–9 metrů. Je známý zejména pro své pěticípé či šesticípé plody, které svým tvarem připomínají hvězdici – odtud název čínská hvězdice. Tento název je ale nepřesný, jelikož karambola nepochází z Číny. Jejím domovem jsou oblasti Malajsie, Indonésie a Indie.

Obecně se tomuto stromku daří i v dalších tropických oblastech, např. v Brazílii, Kolumbii, na Floridě. Jelikož se jedná o teplomilnou dřevinu, lze ji v našich klimatických podmínkách pěstovat jen jako pokojovou rostlinu. Karambola snáší nejnižší teploty okolo -3 °C, větší mrazy by ji mohly nenávratně poškodit.

Při pěstování je nutno karambole zajistit hodně slunečního svitu a teploty okolo 28 °C. Během léta je možné ji umístit ven, v zimě jí zajistěte teplotu asi 22 °C. Rostlině se daří v kypré půdě, bohaté na živiny. Karambolu není vhodné přemokřovat, zalévá se ideálně dešťovou nebo alespoň odstátou vodou.

Pro své atraktivní listy i květy je vhodná jako dekorativní rostlina, ale při troše trpělivosti se dočkáte i sladké odměny v podobě plodů., které navíc při dozrávání voní po jasmínu. Chuť těchto plodů je specifická, podle některých chutná po angreštu, podle jiných po směsici papáji, pomeranče a grepu.

Číst víceShow less
Doprodej
86 Kč s DPH
Bilimbi je malý stálezelený strom, pocházející z oblasti jihovýchodní Asie. Vyhovuje mu tropické podnebí. U nás se pěstuje jako pokojová rostlina. Rostlina kvete fialovými květy a vytváří podlouhlé plody, podobné...

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se