Begónie

Begónie žlutá plnokvětá - Begonia Pendula maxima - cibuloviny - 2 ks

2000245

Nové

Begónie je vděčná rostlina dosahující max. 30 cm. Potřebuje světlé stanoviště, avšak nesmí být vystavena přímému slunci a vyšším teplotám, dobře snáší pokojovou teplotu. Tato odrůda má převislé pouze květy. Jsou tak těžké, že padají dolů a vytváří dojem převislé rostliny. Ale listy jinak rostou směrem vzhůru. Kvete žlutými květy po celé léto až do prvních mrazů. 

Tato cibulovina má dužnatý stonek, což znamená, že se snadno láme. Begónii žlutou musíte každý rok vypěstovat z hlíz, které v zimě přezimovávaly nasucho. Na podzim, s prvními mrazy vyjmeme cibulky ze země. Necháme je vyschnout a poté je uložíme do krabice s vlhkou rašelinou. Ideální je skladovat hlízy při teplotě 6°C - při vyšších teplotách mohou začít rašit. 

Jací škůdci napadají begónie? 

Velmi zřídka je napadají třásněnky a roztoči. Doporučujeme odstraňovat odkvetlé květy a odumřelé listy jako prevenci. Pokud se i přesto objeví, doporučujeme použít Biool - koupíte při kliknutí ZDE.

Velikost cibulky 6/+

Více informací

61 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem
 
Návod

pěstování: udržování vlhkosti substrátu, odstraňování odkvetlé a zavadající části k podpoře vývinu poupat a zamezení chorob rostliny, pravidelné přihnojování od jara do podzimu 1x 7-14 dnů; přesazování: jarní měsíce nebo po odkvetení, před přesazováním  nechat rostliny mírně zavadnout, aby nebyly křehké; substrát: kyprý, humózní s pH okolo 6, příp. hotové substráty; výsadba - únor - březen předpěstovat při teplotě 20°C, od půlky května pčsadit ven

 
Detailní informace
Výška:25 - 45 cm
Doba květu:Červen, Říjen, Září, Červenec
Barva květu:Žlutá
Výsev / výsadba:Duben, Březen, Únor
Typ begóniePřevislé
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

 
Jak na přezimování?

Jak na přezimování begónii?

V září omezíme zálivku, aby se hlízy postupně zatáhly a byly připraveny na úschovu. Po proschnutí hlízy důkladně prohlédneme, ty zdravé oddělíme od těch s různými fleky či jinými vadami. 

Poté cibulky můžeme buď zabalit do novin a dát do papírové krabice a poté uložit např. do suché garáže či sklepa, kde teplota nepřesahuje 15 stupňů. 

Druhou možností je hlízy vložit do suché rašeliny a očky nahoru. 

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

20 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu