×
PPL Parcelshop

Kategorie

Begonie žlutá - Begonia Pendula maxima - hlízy begonie - 2 ks

×

Plnokvětá begonie je oblíbená a nenáročná květina, která dorůstá maximálně do výšky 30 cm.

Tato konkrétní odrůda se pyšní okázalými, bohatými žlutými květy, které jsou poměrně velké a mohutné. Její kvetení trvá nepřetržitě od začátku létado nástupu prvních podzimních mrazíků.

Pro úspěšný růst je vhodné pěstovat begonii v dostatečně velkých pěstebních nádobách, které jí poskytnou potřebné množství substrátu pro její rozvoj.

Tato begonie je charakteristická svým vzpřímeným růstem a květy, které se elegantně sklání dolů.

Pro dosažení největšího estetického efektu doporučujeme umístit ji do závěsných truhlíků nebo do vysokých květináčů, kde se její kaskádovitá podoba může plně rozvinout a stát se tak efektní ozdobou jakéhokoli prostoru.

Velikost hlíz: 6/+

Číst víceShow less
64 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
2000245
Přidat k oblíbeným
Popis

Hlízy begonií se vysazují v únoru či březnu do mělkých nádob a uchovávají v místnosti s teplotou 15–20 °C. Před výsadbou se doporučuje je několik hodin máčet ve vlažné vodě. Naklíčené hlízy se přesazují do nádob s rašelinou. Dobré je na dno nádoby dát dostatečnou drenáž, aby půda nebyla přemokřená a nedocházelo k zahnívání kořenů. Rostliny v této fázi nepotřebují přílišné světlo, ale prospívá jim vyšší vzdušná vlhkost. Stejně tak substrát udržujte stále vlhký. V těchto podmínkách se rostliny nechávají až do doby, kdy mají min. 4 pravé listy.

Na venkovní stanoviště se rostliny přesazují až koncem května, kdy nehrozí ranní mrazy. Vyhovuje jim polostinné nebo stinné stanoviště, chráněné před větrem. Půda by měla být kyprá, humózní, mírně kyselá a stále vlhká.

Rostliny se pravidelně přihnojují od jara do léta hnojivem, podporujícím kvetení. Hnojení se omezuje až koncem léta, kdy je potřeba begónie připravit na přezimování.

Před příchodem prvních mrazíků se hlízy vyjmou ze země, očistí a nechají zaschnout. Uchovávají se v nádobě s vlhkou rašelinou při teplotě okolo 6 °C.

Číst víceShow less
Detaily produktu
2000245

Parametry

Výška
20 - 40 cm
Doba květu
Srpen
Září
Červen
Červenec
Říjen
Barva květu
Žlutá
Výsev / výsadba
Březen
Duben
Květen
Leden
Únor
Vegetační doba
Trvalky
Stanoviště
Polostinné
Druh begonie
Plnokvětá
Velkokvětá
Jak balíme cibulky?
Jak na přezimování?
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
200 Kč (s DPH)

BoPon na zahradní květiny je vícesložkové hnojivo s vysokým obsahem mikro a makro částic, speciálně přizpůsobené požadavkům všech kvetoucích rostlin.

Vysoký obsah draslíku zlepšuje celkový stav rostlin a zvyšuje jejich odolnost vůči mrazu.

Hořčík zajistí svěží zelené listy a intenzivní barvy květů.

Obsah balení vystačí na 25 m2.

328 Kč (s DPH)

Substral komplexní ochrana je vynikající přípravek pro ochranu růží a dalších venkovních okrasných rostlin. Přípravek působí jako fungicid a insekticid.

Přípravek hubí mšice s účinkem do 24 hodin po aplikaci.

Potlačuje již existující infekce rostlin (černá skvrnitost, padlí…) a rostliny i jejich nové přírůstky chrání před novým napadením mšicemi nebo houbovými chorobami. 

121 Kč (s DPH)

BoPon hnojivo pro kvetoucí rostliny je vysoce účinné minerální hnojivo ve formě gelu, rozpustného ve vodě. Je určeno pro hnojení okrasných, balkonových a záhonových rostlin.

Při pravidelném používání podporuje tvorbu poupat a zajišťuje dlouhodobé a bohaté kvetení. 

Živiny jsou z hnojiva dobře vstřebatelné. 

Balení 0,5 l postačí až na 140 l zálivky.

442 Kč (s DPH)

Sazeč cibulovin je praktický pomocník zejména při sázení cibulek či sazeniček do země, k čemuž slouží kuželovitá pracovní část.

Pro přesné určení určení hloubky výsadby je na boku sazeče vyznačena vodící stupnice.

Je vhodný pro cibulky o velikosti do 65 mm s maximální hloubkou výsadby 125 mm.

Rukojeť je ergonomicky tvarovaná. 

Velmi lehké, pevné provedení z kvalitních materiálů odolává snadno povětrnostním vlivům.

Rozměry: délka: 24,3 cm, šířka: 11,7 cm. Hmotnost: 0,25kg.

257 Kč (s DPH)

Neem Azal je insekticidní přípravek na ochranu rostlin ve formě emulgovatelného koncentrátu.

Zastavuje aktvitu požerového hmyzu. Během několika hodin po aplikaci přestanou být škůdci aktivní.

Chrání proti mšicím,  housenkám, třásněnkám, smutnicím, mandelinkám, mšicím jabloňovým a dalším druhům mšic.

Přípravek se používá na brambory, kořeninové rostliny (kromě pažitky), špenát, zelí a kapustu, zeleninu s jedlou slupkou (rajče, okurka, tykev apod.) a okrasné rostliny.

Přípravek je poměrně šetrný k přírodě. 

4 produkty ve stejné kategorii
64 Kč (s DPH)

Tato odrůda begonie dorůstá do výšky mezi 20–25 cm. Charakterizuje ji vzpřímený růst, přičemž velké, sytě červené květy se časem přepadávají dolů, což vytváří atraktivní kaskádovitý efekt.

Begonie jsou obzvláště nenáročné na péči a odmění vás bohatým kvetením od června až do příchodu prvních mrazů.

Pro maximální estetický dojem doporučujeme begonie sázet do závěsných truhlíků nebo vysokých květináčů, kde může jejich kaskádovitý růst plně vyniknout.

Velikost hlíz: 6/+

58 Kč (s DPH)

Begonie s třepenitými okvětními lístky přitahují pozornost svým neobvyklým a dekorativním vzhledem, který dokáže oživit každý zahradní prostor.

Tento kultivar se pyšní okouzlujícími sněhobílými květy, které vám budou dělat radost nepřetržitě od června až do října.

Odrůda je ideální pro pěstování v truhlících, kde mohou plně rozvinout svou krásu. Aby begonie zůstala vitální a esteticky přitažlivá, je po odkvětu důležité pravidelně odstraňovat odkvetlé části.

Dorůstající výšky mezi 20–30 cm, begonie třepenitá je vhodná volba pro každého, kdo hledá nízkou a nenáročnou květinu s dlouhým obdobím kvetení.

Velikost cibulky: 6/+

59 Kč (s DPH)

Begonie odrůdy Marmorata se pyšní plnými a velkými květy, které z ní činí výrazný prvek jakéhokoliv květinového aranžmá.

Tato rostlina dorůstá do výšky 20–30 cm a je charakteristická svými dvoubarevnými květy. Unikátní kombinace bílých a červených odstínů na jednotlivých květech vytváří atraktivní mramorový efekt.

Begonie Marmorata je ideální volbou pro pěstování v truhlících a květináčích, kde může plně rozvinout svou dekorativnost a přinést tak estetický prvek do interiérů i exteriérů.

Velikost hlíz: 5/+

58 Kč (s DPH)

Begonie třepenité jsou skvělou volbou do každé zahrady díky svému unikátnímu vzhledu. Okvětní lístky s charakteristickou střapcovitou texturou dodávají těmto rostlinám nezaměnitelný šarm.

Tato konkrétní kultivar se pyšní intenzivně růžovými květy, které zůstávají svěží a nápadné od počátku léta až do doby, kdy se objeví první podzimní mrazíky.

Begonie třepenitá je ideální pro pěstování v květinových truhlících, kde může plně rozvinout svou krásu. Aby rostlina udržovala svůj estetický vzhled a vitalitu, doporučuje se pravidelně odstraňovat odkvetlé květy.

V dospělosti dosahuje begonie třepenitá výšky přibližně 20 – 30 cm, což ji činí vhodnou nejen pro výsadbu v truhlících, ale i jako součást květinových záhonů či jako okrasný prvek na balkonech a terasách.

Velikost hlíz: 6/+

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se