×

Kategorie

Česneková tráva - Tulbaghia violacea - semena česnekové trávy - 5 ks

×

Česneková tráva se přirozeně vyskytuje v Jižní Africe. Základem rostliny je protáhlá cibulka, ze které vyrůstají ploché listy o délce 20–40 cm. Dvouleté rostliny se pak pyšní také fialovými květy.

Rostlina roste jako mírně mrazuvzdorná trvalka. Využívá se zejména v kuchyni díky svému česnekovému aroma.

Číst víceShow less
76 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000503
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena je možné vysévat po celý rok. Výsev semen do hloubky 5 mm. Stačí ji slunné stanoviště a dobře propustná, humózní půda. Ta by měla být stále mírně vlhká.

Rostlina je poměrně tolerantní k suchu, ale vyhovuje jí více pravidelná zálivka a občasné přihnojení.

Rostlina je mírně mrazuvzdorná, přesto se doporučuje zakrýt ji mulčem nebo chvojím. V případě silných mrazů ji raději přemístěte do světlé místnosti s teplotou 10–15 °C a omezte zálivku. Klíčení trvá několik cca. 1–2 měsíce. 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000503

Parametry

Výška
20 - 40 cm
Barva květu
Fialová
Mrazuvzdornost
Ano
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Venku
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
264 Kč s DPH

Altela je pasivní pomocný přípravek, který zamezuje vzniku a rozvoji bakteriálních a houbových chorob rostlin.

Je určen zejména k ošetření brambor, zeleniny, jahod, ovocných stromů a vinné révy.

Přípravek obsahuje přírodní enzymy, neživé bakterie a rostlinné extrakty, které vytvářejí na povrchu rostliny nevhodné prostředí pro patogenní organismy. Zároveň obsahuje také některé stopové prvky, jako je zinek a mangan, které pomáhají aktivovat obranné mechanismy rostlin. 

Přípravek je vhodný k užití v ekologickém zemědělství, pro bio farmu i bio zahradu. Nevztahuje se na něj žádná ochranná lhůta.

140 Kč s DPH

Přípravek je určený pro maximální rozvoj kořenového systému vašich rostlin. Je založen na přírodní bázi.

Podporuje tvorbu kořenů a stimuluje jejich růst. 

Obsahuje huminové látky, které ovlivňují metabolismus rostlin, dále pak extrakt z mořské řasy pro vyšší odolnost rostlin vůči stresu. 

Je vhodný pro zeleninu, okrasné rostliny, dřeviny, ovocné stromy, trávníky či drobné ovoce

151 Kč s DPH

Jedná se o krystalické, vodou rozpustné hnojivo, určené k výživě všech druhů vytrvalých rostlin (jehličnanů, ovocných či okrasných stromů, keřů, trvalek).

Hnojivo má vyvážené složení hlavních živin a obsahuje mikroprvky. Zvýšený obsah draslíku poskytuje rostlinám vše potřebné ke zdárnému přezimování.

Hnojivo Forestina mineral nezasoluje půdu, snadno se rozpouští a dávkuje. 

Balení 400 g přípravku postačí k přípravě 200 l zálivky. 

171 Kč s DPH

Biool je nejedovatý přírodní přípravek, který podporuje zdravotní stav rostlin a má výrazné vedlejší účinky proti škůdcům (mšicím, molicím, puklicím, sviluškám, třásněnkám a dalším). Škůdci hynou v průběhu několika hodin až dní. 

Koncentrát je vyroben z potravinářských surovin.

Balení 200 ml vystačí na přípravu 20 l postřiku.

157 Kč s DPH

Jde o přírodní produkt s optimálním obsahem fulvových látek a huminových kyselin, který lze aplikovat na všechny rostliny.

Přípravek podporuje především rozvoj kořenového systému, lepší zakořenění sazenic, zlepší využití živin z hnojiv, lepší zdravotní stav rostlin, podpoří větší nasazení květů a bohatou úrodu. Rostliny jsou navíc více odolné proti stresům a nemocem.

Lignohumát lze použít také k moření semen, cibulek a k máčení kořenů sazenic. 

4 produkty ve stejné kategorii
72 Kč s DPH

Pepř dlouhý je pnoucí rostlina původem z deštných pralesů od Indie po Indočínu, kde roste v nadmořské výšce do 800 m.n.m. Jedná se o tradiční rostlinu ájurvédské medicíny, která pomáhá zrychlit metabolismus, podporuje trávení a chuť k jídlu.

Rostlina dosahuje výšky až 3 m a plodí tenké, válcovité plody, které se skládají z mnoha drobných zrníček.

Nezralé sušené plody se používají jako koření. Chuťově je pepř dlouhý podobný velmi oblíbenému černému pepři, ale je mnohem ostřejší.

76 Kč s DPH 86 Kč

Moringa olejodárná je opadavý strom, původem z Himalájí, který se postupně rozšířil do dalších tropických a subtropických oblastí.

V přirozeném prostředí dorůstá do výšky několika metrů.

Moringa je považována za tzv. superpotravinu.

Je využívána k léčbě mnoha zdravotních potíží, např. revmatismu, vysokého krevního tlaku, zánětů, bolestí hlavy apod. Obsahuje velké množství vitamínů, minerálů, proteinů, omega mastných kyselin atd.

91 Kč s DPH

Cesmína paraguayská je až několik metrů vysoká rostlina, pocházející z oblasti Jižní Ameriky. Roste v okolí řek, vyhovuje jí větší vlhko. Kvete od května do června bílými až žlutými květy.

Na rozdíl od ostatních druhů se jedná o nejedovatou rostlinu a je využívána k tvorbě tzv. čaje maté. Má povzbuzující a antoxidační účinky. Obsahuje kofein a využívá se jako alternativa kávy.

73 Kč s DPH

Mexický mák neboli také pleskanka mexická je nenáročná rostlina, pocházející z oblasti Střední a Jižní Ameriky. Roste na suchých, nehostinných stanovištích, kde je méně kvalitní půda. Někdy bývá vysazována cíleně za účelem zúrodnění málo výživné půdy.

Jedná se o jednoletou bylinu, dosahující do výšky 40–80 cm. Kvete žlutými květy.

Tento druh máku neobsahuje morfium ani opium, ovšem ve svých přirozených podmínkách může, smísením s ostatními rostlinami, vytvářet látky, které navozují mírně omamné stavy.

Doporučuje se vysazovat na méně úrodné půdy nebo do pěstebních nádob, neboť tato rostlina vypouští do půdy látky, které mohou růst ostatních rostlin potlačit.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se