×
PPL Parcelshop

Kategorie

Durman krvavý - Brugmansia sanguinea - semena durmanu - 7 ks

×

Durman krvavý je okrasný kvetoucí keř z jižní Ameriky, kde byl po staletí pěstován a využíván domorodci k šamanským rituálům. 

Podle protáhlého tvaru květu se mu přezdívá "andělská trumpeta". Vonné květy s jasně červenými okraji jsou dlouhé až 20 cm a kvetou po celé léto.

Durman se v našich teplotních podmínkách pěstuje jako přenosná rostlina. Nejvhodnější je umístění na terasu ve velkém květináči nebo do zimní zahrady. Dorůstá výšky až 2,5 metru.

Jedná se o prudce jedovatou rostlinu, obsahuje velké množství tropanových alkaloidů.

Číst víceShow less
46 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002128
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena durmanu se mohou vysévat doma již od ledna, doba klíčení je 1–2 měsíce. Před výsevem je vhodné provést studenou stratifikaci v lednici po dobu 4 týdnů. Semena se vysévají na povrch substrátu.

Aby rostliny dobře kvetly, vyžadují dostatek živin a vláhy. Stanoviště by mělo být slunečné s výživnou, humózní a propustnou zeminou.

Důležité je rostliny pravidelně přihnojovat. Zálivka by měla být taktéž pravidelná a dostatečná, ovšem pozor na přílišné přemokření substrátu, které by mohlo způsobit uhnívání kořenového systému.

Před prvními mrazíky je potřeba rostliny přemístit do místnosti. Buď je můžete uchovávat při teplotě 5–10 °C a minimální zálivce. V těchto podmínkách rostlina shodí listy. Nebo je uchovejte při teplotě do 15 °C ve světlejší místnosti a pravidelné zálivce, kdy ke ztrátě listů nedojde.

V květnu se doporučuje rostliny pravidelně přesazovat – mladé rostlinky každý rok, starší pak jednou za 3–4 roky.

Durman je prudce jedovatý! Je nutné být opatrný jak při manipulaci s ním, tak zabránit dětem a zvířatům v přístupu k těmto rostlinám.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002128

Parametry

Výška
120 a více
Doba květu
Srpen
Září
Červenec
Barva květu
Červená
Žlutá
Výsev / výsadba
Leden
Únor
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Trvalky
BIO kvalita
Ne
Pěstování
Doma
Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
3 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se