×
PPL Parcelshop

Kategorie

Mrkev Purple Haze F1- Daucus carota - semena mrkve - 70 ks

×

Mrkev Purple Haze F1 je velmi zajímavou odrůdou s úžasnou chutí a především netradiční barvou. Velké oblibě se těší v Asii, v našich podmínkách není zatím tolik rozšířena.

Kořeny jsou až 22 cm dlouhé, tmavě fialové až purpurové barvy. Ta je způsobena vysokým obsahem antokyanů, látek, které mají příznivý vliv na lidské zdraví. 

Chuť mrkve Purple Haze je sladká, lehká, a využívá se pro zpestření salátů či jiných zeleninových pokrmů. 

Vegetační doba je přibližně 100 dní.

Semena jsou mořená.

Číst víceShow less
51 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000544
Přidat k oblíbeným
Popis

Tato zelenina se vysévá přímo na venkovní záhon v průběhu března či dubna. U některých odrůd lze vysévat až na konci jara. Doporučuje se s výsevem vyčkat na dobu, kdy je denní teplota alespoň 7 °C (ideální denní teplota pro pěstování je 16 °C). Hloubka výsevu je 1–2 cm. Doporučený spon je 30 x 15 cm. Doba klíčení je 10–20 dní (může být i delší).

Stanoviště by mělo být dostatečně slunečné, s neutrální až slabě zásaditou půdou a s dostatkem živin. Mrkev je zelenina druhé tratě, což znamená, že jí nevyhovují čerstvě vyhnojené půdy. Ani průběžné přihnojování během růstu není nutné. Nedoporučuje se také vysévat mrkev na místa, kde v předchozích letech rostla kořenová zelenina.

Semena mrkve vypouští do půdy látky, které omezují růst plevelů. Zároveň ale tyto látky zpomalí i klíčení dalších semen. Proto jako sousední plodinu upřednostněte např. cibuloviny, ředkvičky, rajčata, hrách či kukuřici. Rostlinám dopřejte pravidelnou a dostatečnou zálivku.

Mrkve lze skladovat v chladu a temnu, v místnosti s dobrou cirkulací vzduchu.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000544

Parametry

Výsev / výsadba
Březen
Duben
Barva plodu
Fialová
Odrůda
Nehybridní
Stanoviště
Slunečné
Sklizeň
Srpen
Září
Červenec
Říjen
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se