×
PPL Parcelshop

Kategorie

Dýně Moonshine F1- Cucurbita pepo - semena dýně - 6 ks

×

Odrůda dýně Moonshine F1 je známá pro svou bílou barvu a dokonale kulatý tvar.

Tyto dýně dosahují hmotnosti přibližně 4–6 kg a mají rozměry 28 x 20 cm. Jejich jedinečný vzhled je obzvláště působivý v kontrastu s dýněmi tmavších odrůd.

Dužina dýně Moonshine F1 je výrazně oranžové barvy. Je důležité zdůraznit, že dýně Moonshine F1 je určena výhradně pro dekorativní účely.

Vegetační doba této odrůdy je přibližně 100 dní

Číst víceShow less
77 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001423
Přidat k oblíbeným
Popis

Jedná se o poměrně odolné rostliny, takže je možné buď semena předpěstovat nebo je sázet přibližně v polovině května přímo na venkovní záhon. Obecně se u těchto plazivých forem více doporučuje přímý výsev.

předpěstováním semen můžete začít už v březnu či dubnu. Rostliny přesazujeme na slunné stanoviště až v druhé polovině května, resp. v době, kdy již nehrozí ranní mrazíky, neboť tykve špatně snáší mrazy. Rostliny sázíme do sponu 100 x 100 cm (nebo více).

Tykve mají rády hlinitou půdu, která je bohatá na živiny. Je možné do půdy již na podzim zapravit kompost nebo hnůj. Pro růst je zásadní dostatek světla, tepla a vláhy. Stanoviště musí být vždy slunečné a půda vlhčí. Je potřeba rostliny dostatečně zalévat – méně a častěji. Rostliny v průběhu růstu můžete přihnojovat hnojivy či kompostem.

Tykve lze uchovávat na chladném místě poměrně dlouhou dobu.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001423

Parametry

Výsev / výsadba
Březen
Duben
Květen
Ranost odrůdy
Pozdní
Barva plodu
Bílá
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Letničky
BIO kvalita
Ne
Odrůda
hybridní F1
Stanoviště
Slunečné
Sklizeň
Srpen
Září
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
115 Kč (s DPH)

AgroBio Plodová zelenina je přírodní produkt z bylinek vyrobený převážně z přesličky a kopřivy, z kterých využívá všech jejich známých účinků. Je vhodný pro ekologické pěstování.

Zvyšuje odolnost plodové zeleniny, podporuje správný růst plodů a zaručuje obranyschopnost rajčat, paprik nebo okurek. 

Postřik je výborný také proti abiotickému stresu (kroupy, sucho nebo prudké deště). Aplikace před výskytem chorob nebo škůdců. 

Po jeho použití je možné plody ihned konzumovat, nemá tedy ochrannou lhůtu.

149 Kč (s DPH)

Startovací krystalické hnojivo pro rychlý počáteční růst - Mineral

Jedná se o vysoce kvalitní a účinné krystalické hnojivo, určené k výživě všech druhů rostlin na počátku jejich vegetačního cyklu. 

Díky vyváženému složení živin a mikroprvků poskytuje rostlinám vše potřebné ke zdravému vývoji.

Je zárukou následného vysokého nasazení květů a u plodové zeleniny a ovoce i bohaté úrody.

244 Kč (s DPH)

Natura Rock Effect je přírodní ochranný přípravek, určený k boji proti mšicím, molicím, sviluškám, červci, třásněnkám a také proti americkému padlí.

Postřik je vhodný na rajčata, papriky, okurky, tykve, boby, okrasné rostliny, jádroviny, peckoviny, chmel, vinnou révu, angrešt, rybíz a jehličnaté stromy.

Přípravek se snadno aplkuje a je vhodný i pro bio pěstitele. 

Balení 250 ml postačí na přípravu 8,3 až 25 l aplikační kapaliny.

122 Kč (s DPH)

Jedná se o univerzální hnojící přípravek, obsahující všechny důležité živiny a prvky, podporující zdravý růst rostlin. Hnojivo je vhodné pro okrasné rostliny, pokojové rostliny, ovoce, zeleninu i balkonové rostliny.

Přípravek napomáhá tvorbě poupat, podporuje násadu a vybarvení květů, množství plodů a jejich vyzrávání. Komplexní výživu zajišťují mikroprvky, které jsou v hnojivu obsaženy. 

Díky rychle a snadno přijatelným živinám nehrozí předávkování rostlin. 

59 Kč (s DPH)

Dýně Honeynut představuje specifickou odrůdu medové dýně, která je výsledkem mezidruhové kultivace mezi cucurbita moschata a cucurbita maxima.

Tato zimní tykev se vyznačuje produkcí menších, kompaktních plodů o velikosti přibližně 15 cm v průměru, které mají tvar podobný hrušce.

Během dozrávání dochází k postupnému přechodu barvy plodů z tmavě zelené až po tmavě oranžovou, což signalizuje jejich plnou zralost.

Dužnina dýně je charakteristická tmavě oranžovou barvou, intenzivním aroma a výraznou sladkostí.

Typická hmotnost zralého plodu se pohybuje v rozmezí 500–700 g.

Rostlina je známá svou schopností vytvářet nízké, avšak velmi produktivní šlahouny a zároveň vykazuje vysokou odolnost vůči plísňovým onemocněním.

Vegetační doba je 85–100 dnů.

4 produkty ve stejné kategorii
90 Kč (s DPH)

Muškátová tykev Trombetta D'Albenga se pěstuje zejména v Itálii, konkrétně v provincii Savona nedaleko města Albenga, které je částí známé italské riviéry.
Původně však pochází ze Severní Ameriky, odkud ji do své vlasti přivezli námořníci.

Tato plazivá rostlina produkuje podlouhlé, často zatočené plody o hmotnosti mezi 2 a 5 kg, s délkou až 1 m i více, pokud jsou zavěšeny.

Plody této dýně se však sklízí a zpracovávají v nezralém stavu, podobně jako cuketa, když doroste délky 20 až 30 cm. V tomto stadiu je možné ji zapékat nebo grilovat.

Pokud jsou plody sklizeny už při délce 10 až 15 cm, jsou mimořádně jemné a dají se konzumovat i syrové.

Barevně se mění od limetkově zelené přes zelenožlutou až po světle béžovou až hnědou, zatímco dužina zraje do oranžova.
Díky tomu, že jsou plody dlouhé, úzké a semena jsou soustředěna až na konci plodu, je jejich textura méně vodnatá a konzistencí více křupavá.

Chuť je sladká, s ovocnými tóny a jemným ořechovým dozvukem a příjemným skusem.

Dužina zralých plodů se výborně hodí k přípravě pyré, polévek a nádivky nebo i do koláčů. 

Semena v bio kvalitě jsou produktem ekologického zemědělství a jsou vypěstována dle platných norem EU.

62 Kč (s DPH)

Dýně Sunshine F1 je hybridní odrůdou typu „kabocha“, která se stává velmi oblíbenou po celém světě.

Je podobná typu hokkaido, plody jsou ale více kulaté a dorůstají do hmotnosti 1,5–2 kg. V dobrých podmínkách je odrůda poměrně výnosná.

Na jedné rostlině může vyrůst až 8 plodů. Plody dozrávají do sytě oranžové barvy a jsou s oblibou využívány při přípravě pokrmů teplé i studené kuchyně.

Dýně Sunshine F1 lze dlouhodobě skladovat.

57 Kč (s DPH)

Dýně obrovská Atlantic Giant je známá pro svou schopnost růst do obrovských velikostí, často přesahujících 200 kg a v některých případech dokonce dosahujících více než 1000 kg.

Pěstuje se především pro soutěže v pěstování nejtěžších dýní, ale její dužinu lze také použít v kuchyni, i když nemá tak výraznou chuť jako některé menší odrůdy dýní.

Atlantic Giant je oblíbená mezi zahradníky a pěstiteli rekordních plodin po celém světě.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se