×
PPL Parcelshop

Kategorie

Henna - Lawsonia inermis - semena henny - 4 ks

×

Henna je vysoký keř dosahující do výšky max. 8 m. Má sladce vonící květy bílé nebo růžové barvy. Roste v tropických savanách a po tisíciletí je pěstována pro prášek zelené nebo hnědočervené barvy, který obsahuje velké množství červeného pigmentu.

Henna je známá pro své barvicí účinky – využívá se převážně k barvení vlasů nebo textilií.

Využívá se ale také v léčitelství k regeneraci vlasů, k léčbě alergií či ekzémů. Je přirozeně antibakteriální a antiseptická.

Číst víceShow less
74 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002211
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena lze vysévat celoročně doma. Umístěte je na vlhký vatový tampon a uzavřete do igelitového sáčku. Takto je ponechte dva dny v lednici.

Semena vysévejte do vlhkého propustného substrátu těsně pod jeho povrch. Semena klíčí při pokojové teplotě i několik týdnů.

Henna je tropická pouštní rostlina, takže je nutné ji pěstovat na slunečném a teplém místě. Pokud rostlinu pěstujete pro barvivo, je nutné ji dopřát teplotu 35–45 °C, takže se doporučuje pěstování ve skleníku. Jinak rostlina snese jakoukoliv teplotu, která neklesne pod 10 °C (při teplotě pod 5 °C rostlina hyne).

Rostlina nevyžaduje pravidelnou zálivku, zalévejte ji vždy až je substrát suchý. Také hnojení není nutné. Henna je velice silná a odolná rostlina.

Počítejte s tím, že rostlina může dorůstat do výšky až 8 m.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002211

Parametry

Barva květu
Bílá
Růžová
BIO kvalita
Ne
Pěstování
Doma
Venku
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se