×
Hledat v našem blogu

Henna – dekorativní rostlina s mnoha léčivými účinky

Henna byla pro své dekorativní a léčivé účinky hojně využívána již ve starověkém Egyptě.

Tato úžasná rostlina slouží nejen jako dekorace, ale je rovněž velice užitečná. Ve své domovině tvoří keřovitou strukturu, která se dorůstá nejrůznějších výšek. Její květy mohou být bílé nebo nažloutlé a jsou typické svou sladkou, jemnou vůní.

Pro svoje široké využití je henna velmi oblíbená také u nás.

A k čemu se vlastně tato rostlina dá použít? Jak jsme již zmínili, její použití je opravdu široké. Jako nejznámější můžeme vyzdvihnout tetování. Listy henny se k tomuto použití sklízejí dvakrát za rok. Nejdříve se nechají usušit, poté se usušené listy nadrtí na prášek, který lze  použít při barvení na tělo. Kromě tetování můžete hennu využít k barvení vlasů. Sice sama o sobě barví do rezava, ale po přidání jiných pigmentových složek lze vytvořit velkou škálu barvených odstínů. Rovněž se přidává i do šamponů na vlasy, po jejichž použití budou Vaše vlasy zdravější a kvalitnější.

Henna však nejen zkrášluje, ale také léčí. Je známé, že tato rostlina pomáhá zklidňovat pokožku a léčí alergické reakce na kůži, mykózy a ekzémy. Pokud kloktáte vývar z listů, pomáhá zklidňovat bolest v krku. Henna je rovněž velmi účinná i jako deodorant. Používá se také jako příměs do různých kosmetických prostředků, které se používají na pleť či tělo.

Může Vás napadnout, zda je tetování hennou bezpečné. Můžeme Vás uklidnit. Henna prášek je obecně považován za bezpečný pro všechny typy kůže, problém může nastat až v okamžiku, kdy jsou do prášku přimíchány další chemické látky. Toho se však v případě, že si hennu vypěstujete sami ze semínka, nemusíte obávat.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se