×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Zkuste napsat hledaný produkt jinak
PPL Parcelshop

Kategorie

Krmná směs pro divokou zvěř - semena Kiepenkerl - směs - 1,5 kg

×

Směs obsahuje pečlivě vybrané druhy rostlin, které doplní vitamíny a bílkoviny divoké zvěře, jako jsou daňci, jeleni, srnky nebo divoká prasata.

Odrůdy jsou spíše nižšího vzrůstu, dorůstají maximální výšky okolo 80 cm.

Směs dobře zastoupí rozmanitost plodin zejména na polích s monokulturami, jako jsou řepka nebo kukuřice.

Směs lze vysévat i na okrajích lesů, kde je dobře živená půda a dostatek slunečního záření.

Balení o váze 1,5 kg vystačí na plochu 0,1 ha. 

Číst víceShow less
530 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
5000239
Přidat k oblíbeným
Popis

Ideální doba na výsev je během května a června. Semena vyséváme 2 cm pod povrch substrátu.

Semena začínají klíčit po 1–2 týdnech. Semena jednotlivých druhů lučních květin klíčí pomalu a v průběhu celého roku, tedy nerovnoměrně. Počáteční růst rostlin je pomalý a kvetou většinou až druhým rokem od výsevu.

Potřebují dostatečné teplo a zálivku (až na výjimky).

Vzrostlou louku je třeba pravidelně sekat a to již první rok výsevu. Sečení a odstranění posečené hmoty uvolní prostor na slunci i pomaleji rostoucím druhům rostlin nebo rostlinám, které vyklíčily později. Sečením se tedy podporuje druhová pestrost lučních květů.

Složení: sója, hrách rolní, mrkev rolní, ptačí noha, vičák obecný, hrách setý, jetel alexandrijský, pískavice řecké seno, jetel karmínový, vojtěška, jetel perský, jetel červený, jetel švédský, jetel bílý, petržel obecná.

Číst víceShow less
Detaily produktu
5000239

Parametry

Výška
60 - 80 cm
Výsev / výsadba
Květen
Červen
Pěstování
Venku
Travní směs
Speciální
Výrobce
Kiepenkerl
Stanoviště
Slunečné
Co byste měli vědět?
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
269 Kč s DPH

Jedná se o krystalické hnojivo s obsahem hořčíku a železa určené k hnojení všech typů trávníků, sportovních i okrasných. 

Přípravek napomáhá odstranit z travního porostu nežádoucí mech a podporuje jeho zdravou regeneraci a růst.

Enzymy obsažené v přípravku zajišťují rychlejší rozklad travní plsti a napomáhají tak provzdušnění travního porostu. Pravidelným hnojením se trávník stává silnějším a odolnějším. 

378 Kč s DPH

Jedná se o speciální výrobek určený pro výživu trávníku s preventivním odpuzujícím účinkem proti krtkům. Je vhodný pro hnojení všech typů trávníků. 

Přípravek je vhodný pro použití na plochy, na nichž se potřebujeme vypořádat s výskytem krtků. Přípravek vypařuje látky, díky kterým se krtci již zanedlouho po aplikaci z hnojených míst stáhnou a přestanou na nich vytvářet nové krtince.

Hnojivo postupně uvolňuje živiny důležité pro zdravý rozvoj hnojeného trávníků, a podporuje tak jeho růst a zdravý vzhled.

Novinka
113 Kč s DPH

Směs květin "Zelená střecha" od firmy Kiepenkerl představuje ideální řešení pro ozelenění střech, ať už na slunných, tak polostinných plochách. Obsahuje vybrané druhy letniček a trvalek, které efektivně přispívají k vytvoření živého a esteticky příjemného prostředí na střechách budov.

Rostliny v této směsi dorůstají výšky 10 až 30 cm a nabízí bohaté kvetení od jara až do podzimu. Kromě krásného vzhledu poskytuje směs "Zelená střecha" také důležitý přínos pro místní ekosystém, jelikož láká motýly, čmeláky a včely, kteří zde nacházejí bohatý zdroj potravy.

Navíc, směs květin "Zelená střecha" má významný izolační účinek, díky čemuž v zimních měsících pomáhá udržovat teplo uvnitř budovy a tím přispívá k úsporám energie. Tento praktický benefit činí směs "Zelená střecha" nejen esteticky přitažlivou, ale i ekonomicky výhodnou volbou pro ozelenění střech.

Jedno balení, které pokryje plochu 3 až 4 m2, umožňuje snadnou aplikaci a rychlé dosažení výsledků.

Novinka
271 Kč s DPH

Květinová směs "Květy u cesty" od Kiepenkerl je výsledkem úzké spolupráce mezi zemědělci, včelaři a ochránci přírody, s cílem vytvořit směs, která podporuje biodiverzitu a poskytuje zdroje potravy pro hmyz a další živočichy.

Tato směs, která může dorůst výšky mezi 100 až 150 cm, přináší květy různých barev od července až do října. Je ideální pro vytváření květinových pásů podél cest, v zemědělských oblastech, jako jsou odstavné plody, nebo pro oživení veřejných zelených ploch a okrasných zahrad.

Výhodou této směsi je nejen její estetická hodnota, ale také přínos pro ekosystém - podpora zdraví, potravy a reprodukce nektar a pyl sbírajícího hmyzu, jako jsou včely, motýli a další. Dále přispívá ke zlepšení životního prostředí pro ježky, zajíce a podporuje přirozenou biologickou rozmanitost.

Jedno balení o hmotnosti 40 g pokryje plochu až 40 m².

4 produkty ve stejné kategorii
241 Kč s DPH

Květinová louka je oblíbeným a na péči nenáročným travním osivem značky Kiepenkerl.

Osivo vytváří překrásný trávník hrající všemi barvami. Tato směs travního osiva není natolik bohatá na druhy trav jako sortiment Profi line značky Kiepenkerl. Květinová louka je druhově rozmanitá směs tvořená travinami, bylinkami a květinami. Je nejen hezká na pohled, ale vytváří také kvalitní životní prostor. 

Kromě toho přiláká na váš pozemek včely, čmeláky či motýly, neboť je důležitým zdrojem potravy pro mnoho užitečných druhů hmyzu a dalších živočichů.

Květinová louka je snadná na údržbu.

Balení vystačí na plochu 25 m2.

99 Kč s DPH

Výsušné stanoviště můžete osít směsí semen s větším podílem trav a jetelovin.

Tato stanoviště bývají v přírodě porostlá stepní vegetací s vyšším podílem trav.

Zakládání luk má zde svá úskalí. U jarního výsevu může být problém s dlouhotrvajícím letním suchem.

Vhodné jsou výsevy před zámrazem, aby semena využila zimní vláhu.

Na prudších svazích může nezabezpečený výsev ohrozit eroze.

Rozvoj porostu bývá pomalejší než na jiných stanovištích a může někdy trvat i tři roky.

V naší nabídce máme Louku na výsušnou půdu květnatou a Louku na výsušnou půdu pícní a pastevní.

Balení vystačí na 510m2.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se