×
PPL Parcelshop

Kategorie

Moringa olejodárná - Moringa oleifera - semena moringy - 4 ks

×

Moringa olejodárná je opadavý strom, původem z Himalájí, který se postupně rozšířil do dalších tropických a subtropických oblastí. V přirozeném prostředí dorůstá do výšky několika metrů.

Moringa je považována za tzv. superpotravinu. Je využívána k léčbě mnoha zdravotních potíží, např. revmatismu, vysokého krevního tlaku, zánětů, bolestí hlavy apod. Obsahuje velké množství vitamínů, minerálů, proteinů, omega mastných kyselin atd.

Číst víceShow less
73 Kč (s DPH) 83 Kč
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000416
Přidat k oblíbeným
Popis

Výsev semen moringy doporučujeme provádět co nejdříve po obdržení zboží. Před samotným výsevem je nutné semena namočit na 48 hodin do vlažné vody. Hloubka výsevu by měla být 1 cm. Semínka se vysazují nejčastěji do jiffů nebo substrátu s kokosovými vlákny. Použít ale můžete i spařený substrát pro pokojové rostliny, příp. kaktusy. Doba klíčení je 4–6 týdnů nebo déle. Jedná se o exotickou rostlinu, proto je nutné být trpělivý. Teplota ke klíčení by měla být 18–24 °C. Substrát udržujte stále vlhký a květináč umístěte na slunné místo.

Moringa je rostlina z tropů a subtropů a pěstování v našich podmínkách není úplně jednoduché. Má ráda suché, písčité půdy, které by měly být pravidelně zalévány. Rostlina ovšem nesmí být zamokřená nebo stát ve vodě.

Přihnojování rostliny není nutné.

Rostlina není mrazuvzdorná a nesnese pokles teplot pod 8 °C, při 15 °C už přestává růst. U nás se tedy pěstuje pouze jako pokojová rostlina.

Využití a více informací o Morinze olejodárné naleznete na stránkách bylinkopedie.cz

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000416

Parametry

Výška
120 a více
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Doma
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se