Ostatní exotické léčivé rostliny

Henna - Lawsonia inermis - semena - 4 ks

1002211

Nové

Henna je vysoký keř dosahující do výšky max. 8 m. Má sladce vonící květy bílé nebo růžové barvy. Roste v tropických savanách a po tisíciletí je pěstována pro prášek zelené nebo hnědočervené barvy, který obsahuje velké množství červeného pigmentu.

Henna je známá pro své barvicí účinky – využívá se převážně k barvení vlasů nebo textilií.

Využívá se ale také v léčitelství k regeneraci vlasů, k léčbě alergií či ekzémů. Je přirozeně antibakteriální a antiseptická.

Více informací

61 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena lze vysévat celoročně doma. Umístěte je na vlhký vatový tampon a uzavřete do igelitového sáčku. Takto je ponechte dva dny v lednici.

Semena vysévejte do vlhkého propustného substrátu těsně pod jeho povrch. Semena klíčí při pokojové teplotě i několik týdnů.

Henna je tropická pouštní rostlina, takže je nutné ji pěstovat na slunečném a teplém místě. Pokud rostlinu pěstujete pro barvivo, je nutné ji dopřát teplotu 35 – 45 °C, takže se doporučuje pěstování ve skleníku. Jinak rostlina snese jakoukoliv teplotu, která neklesne pod 10 °C (při teplotě pod 5 °C rostlina hyne).

Rostlina nevyžaduje pravidelnou zálivku, zalévejte ji vždy až je substrát suchý. Také hnojení není nutné. Henna je velice silná a odolná rostlina.

Počítejte s tím, že rostlina může dorůstat do výšky až 8 m.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Rostlina Henna nejen k dekoraci

Rostlina Henna – rostlina určená nejen k dekoraci

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu