Ostatní exotické užitkové rostliny

Moringa olejodárná - Moringa oleifera - semena - 4 ks

1000416

Nové

Moringa olejodárná je opadavý strom, původem z Himalájí, který se postupně rozšířil do dalších tropických a subtropických oblastí. V přirozeném prostředí dorůstá do výšky několika metrů.

Moringa je považována za tzv. superpotravinu. Je využívána k léčbě mnoha zdravotních potíží, např. revmatismu, vysokého krevního tlaku, zánětů, bolestí hlavy apod. Obsahuje velké množství vitamínů, minerálů, proteinů, omega mastných kyselin atd.

Více informací

68 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Výsev semen moringy doporučujeme provádět co nejdříve po obdržení zboží. Před samotným výsevem je nutné semena namočit na 48 hodin do vlažné vody. Hloubka výsevu by měla být 1 cm. Semínka se vysazují nejčastěji do jiffů nebo substrátu s kokosovými vlákny. Použít ale můžete i spařený substrát pro pokojové rostliny, příp. kaktusy. Doba klíčení je 4 - 6 týdnů nebo déle. Jedná se o exotickou rostlinu, proto je nutné být trpělivý. Teplota ke klíčení by měla být 18 – 24 °C. Substrát udržujte stále vlhký a květináč umístěte na slunné místo.

Moringa je rostlina z tropů a subtropů a pěstování v našich podmínkách není úplně jednoduché. Má ráda suché, písčité půdy, které by měly být pravidelně zalévány. Rostlina ovšem nesmí být zamokřená nebo stát ve vodě.

Přihnojování rostliny není nutné.

Rostlina není mrazuvzdorná a nesnese pokles teplot pod 8 °C, při 15 °C už přestává růst. U nás se tedy pěstuje pouze jako pokojová rostlina.

Využití a více informací o Morinze olejodárné naleznete na stránkách bylinkopedie.cz

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

13 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu