Ostatní exotické užitkové rostliny

Rýže setá - Oryza sativa - semena - 12 Ks

1000504

Nové

Rýže setá je jednoletá bylina, která dosahuje výšky 50 – 120 cm. Patří mezi nejstarší známé obilniny. Dnes je s oblibou pěstována v oblastech tropů a subtropů. V mírném pásmu se jí daří jen v těch nejteplejších oblastech. U nás se pěstuje pouze jako pokojová rostlina.

Obecně je známé využití rýže v kuchyni, ale tato rostlina obsahuje velké množství blahodárných látek a nachází své místo také v tradiční medicíně, kde se využívá k léčbě zažívacích potížích, jako prevence rakoviny tlustého střeva a jako důležitá složka nejrůznějších diet.

Více informací

26 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Rýže se pěstuje jako polovodní rostlina, vzhledem k našim podmínkám nejčastěji doma v kbelíku.

Klíčení můžete provést dvojím způsobem. Prvním je, že do pěstební nádoby dáte substrát smíchaný s rašelinou, důkladně ho zalijete a na tuto směs vysejete semena rýže. Pokud budou mít dostatek, světla, tepla a vlhka, vyklíčí do 14 dnů. Mladé rostliny pak přesadíte do většího kbelíku, na dno dejte keramzit, na něj substrát a rostliny udržujte ve stojaté vodě, jejíž hladina je asi 3 cm nad povrchem substrátu.

Druhou variantou je, že budete vysévat rýži přímo do stojaté vody. Na dno kbelíku dáte dostatečnou drenáž, substrát a vodu do výše cca 2 – 3 cm nad povrch substrátu. Do těchto podmínek vsypete semena, která opět budou klíčit do 14 dnů. V tomto případě jsou ovšem rostlinky náročnější na vyšší teplotu vzduchu a také na plné slunce. Čím delší bude denní doba slunečního svitu, tím lépe.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:100 - 120 cm
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaLetničky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

13 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu