×
PPL Parcelshop

Kategorie

Špenát novozélandský - Čtyřboč - Tetragonia tetragonioides - semena špenátu - 35 ks

×

Novozélandský salát, neboli česky čtyřboč, dostal název podle svých tvarově neobvyklých čtyřbokých plodů. Oproti klasickému špenátu má výhodu v tom, že nehořkne při nasazování na květ. Nevýhodou je jeho větší náročnost na pěstování.

Stejně jako u špenátu jsou užitkovou částí listy. Ty se sklízejí jednotlivě. Čtyřboč obsahuje provitamin A, velké množství vitamínu C a kyselinu šťavelovou ve stejném množství jako špenát. Je možné ho konzumovat v syrovém stavu nebo využívat k přípravě teplých pokrmů.

Číst víceShow less
46 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002110
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena novozélandského špenátu je dobré předpěstovat, neboť se jedná o velmi teplomilnou rostlinu. Semena se před výsevem máčejí 2 dny ve vlažné vodě. Má poměrně dlouhé období klíčivosti - výsev se provádí začátkem dubna a na venkovní stanoviště přesazuje nejdříve koncem května. Naklíčená semena se zasazují do spařeného substrátu pro výsev a množení a uchovávají na teplém a světlém místě.

Ideální je pěstovat čtyřboč ve skleníku, ale pokud ho nemáte k dispozici stačí dostatečně slunné stanoviště překryté fóliovým krytem nebo alespoň netkanou textilií. Půda by měla být středně těžká, mírně zásaditá a ne čerstvě vyhnojená. Důležité je špenátu dopřát pravidelnou (ale ne přílišnou) zálivku, která zajistí to, že listy zůstanou svěží a křupavé. Semena sázíme do sponu min. 80 x 40 cm.

Pokud rostlinu zakryjete tak, aby k listům nemělo přístup světlo, získáte výnos křehké salátové zeleniny, podobně jako u čekanky. Jinak se sklízejí buď celé lodyhy s listy nebo jejich konce. Seříznutá lodyha se opětovně rozvětví.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002110

Parametry

Výsev / výsadba
Duben
Ranost odrůdy
Raná
Mrazuvzdornost
Ano
BIO kvalita
Ne
Pěstování
Venku
Odrůda
Nehybridní
Stanoviště
Slunečné
Sklizeň
Srpen
Září
Červenec
Říjen
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se