Špenát

Špenát novozélandský - Čtyřboč - Tetragonia tetragonioides - semena - 35 ks

1002110

Nové

Novozélandský salát, neboli česky čtyřboč, dostal název podle svých tvarově neobvyklých čtyřbokých plodů. Oproti klasickému špenátu má výhodu v tom, že nehořkne při nasazování na květ. Nevýhodou je jeho větší náročnost na pěstování.

Stejně jako u špenátu jsou užitkovou částí listy. Ty se sklízejí jednotlivě. Čtyřboč obsahuje provitamin A, velké množství vitamínu C a kyselinu šťavelovou ve stejném množství jako špenát. Je možné ho konzumovat v syrovém stavu nebo využívat k přípravě teplých pokrmů.

Více informací

22 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena novozélandského špenátu je dobré předpěstovat, neboť se jedná o velmi teplomilnou rostlinu. Semena se před výsevem máčejí 2 dny ve vlažné vodě. Má poměrně dlouhé období klíčivosti - výsev se provádí začátkem dubna a na venkovní stanoviště přesazuje nejdříve koncem května. Naklíčená semena se zasazují do spařeného substrátu pro výsev a množení a uchovávají na teplém a světlém místě.

Ideální je pěstovat čtyřboč ve skleníku, ale pokud ho nemáte k dispozici stačí dostatečně slunné stanoviště překryté fóliovým krytem nebo alespoň netkanou textilií. Půda by měla být středně těžká, mírně zásaditá a ne čerstvě vyhnojená. Důležité je špenátu dopřát pravidelnou (ale ne přílišnou) zálivku, která zajistí to, že listy zůstanou svěží a křupavé. Semena sázíme do sponu min. 80 x 40 cm.

Pokud rostlinu zakryjete tak, aby k listům nemělo přístup světlo, získáte výnos křehké salátové zeleniny, podobně jako u čekanky. Jinak se sklízejí buď celé lodyhy s listy nebo jejich konce. Seříznutá lodyha se opětovně rozvětví.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Duben
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Na podzim vysejte špenát pro časnou jarní sklizeň

K dostání je špenát v mnoha odrůdách.

Jak vypěstovat křehké lístky špenátu?

Nejvhodnějším obdobím pro pěstování špenátu je jaro a podzim, jelikož je špenát chladnomilný.

8 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu