×
PPL Parcelshop

Kategorie

Strelície královská - Strelitzia reginae - semena strelície - 2 ks

×

Strelície královská je tropická stálezelená rostlina, pocházející z oblasti Jihoafrické republiky. Její výška je okolo 2 m.

Vyznačuje se netypickým květem, který je velice atraktivní a upoutá pozornost na první pohled. Tvoří ho tři velké oranžové a tři modré okvětní plátky, které dohromady vytváří zajímavé seskupení, připomínající ptačí hlavu.

Květy produkují velké množství nektaru, čímž lákají včely či ptáky.

U nás se pěstuje jako pokojová rostlina. Nejlepších výsledků pak docílíte při pěstování ve skleníku.

Číst víceShow less
40 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000917
Přidat k oblíbeným
Popis

Pěstování strelícií je spíše vhodné pro zkušené pěstitele, protože rostlina vyžaduje poměrně hodně péče a specifické pěstební podmínky.

Semena se před výsevem máčí 48 hodin ve vlažné vodě. Poté je nutné ze semen jemně odstranit oranžovou hmotu. Semínka se vysévají do hloubky 1 cm do kvalitní zeminy, kterou je nutné po dobu klíčení udržovat neustále mírně vlhkou. Semínka klíčí za 8–16 týdnů od výsevu, pokud mají stálou teplotu mezi 20 a 25 °C. Pokud budou teploty výrazně kolísat, pak může klíčení trvat i rok.

Stanoviště by mělo být dostatečně světlé, plné slunce. Optimální teplota v době vegetace je 20–25 °C, v zimě potom okolo 15 °C.

Strelíciím se bude dařit v dobře propustné, výživné půdě. Vhodná je směs kompostu, písku a rašeliny.

Rostliny pravidelně zalévejte, ale zabraňte přemokření. Vhodné je rostliny pravidelně rosit a zajistit jim vyšší vzdušnou vlhkost.

Nevýhodou těchto překrásných rostlin je, že mladé rostlinky začínají kvést až po pěti letech, a pokud nemají příhodné podmínky, pak i později. Mladé rostliny jsou také velmi náročné na pěstební podmínky. Jsou náchylné na přelití i přeschnutí substrátu, vyžadují hodně slunce bez přímého slunečního svitu a vysokou vzdušnou vlhkost. Pokud ale chcete otestovat své pěstitelské umění, pak je tato rostlina pro Vás ideální. Při kvalitní péči se dočkáte opravdu nádherných květů.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000917

Parametry

Výška
120 a více
Barva květu
Modrá
Oranžová
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Doma
Odrůda
Nehybridní
Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
1 produkty ve stejné kategorii
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se