×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Zkuste napsat hledaný produkt jinak
PPL Parcelshop
Hledat v našem blogu

Ptačí květina strelície

Strelície, známá také jako ptačí květina, je rostlinou, která upoutá pozornost každého. Oranžovo-černá semena jsou nejen vizuálně atraktivní, ale také naznačují, že se jedná o mimořádně zajímavou rostlinu. Tato rostlina patří do stejné rodiny jako banánovníky, s nimiž má mnoho společného, avšak na rozdíl od nich produkuje strelície okouzlující květy místo plodů.

Jak pěstovat strelícii?

Pro pěstování strelície je doporučený lehký a dobře propustný substrát. Množství vody pro zálivku by mělo odpovídat počtu listů rostliny – čím více listů, tím více vody. Během zimních měsíců je však potřeba zálivku výrazně omezit. Ideální stanoviště pro strelícii je slunné místo, kde bude rostlina vystavena přímému slunci během poledních hodin.

Jak vypěstovat strelícii ze semen?

Před výsevem je vhodné semena strelície na 1–2 dny namočit do teplé vody, což pomáhá urychlit klíčení. Proces klíčení obvykle trvá tři až čtyři týdny. Zemina pro sázení by měla být bohatá na humus a mít pH hodnotu nižší než 7.
Lze také využít sadbovací tablety jiffy pro usnadnění procesu.
Na začátku je potřeba vybavit květináč vrstvou drenáže, kde se hodí použít perlit. Následně se do květináče přidá vybraný substrát, do kterého se vloží semínko do hloubky 2–3 cm.
Květináč s vysazenými semínky by měl být umístěn v teplém prostředí v interiéru. Nad květináč je možné přetáhnout fólii, což pomůže udržet vyšší teplotu a vlhkost, což jsou ideální podmínky pro klíčení. Jakmile se objeví první klíček, je čas fólii odstranit.

Zkuste si také vypěstovat tuto exotickou krásku! Na našem e-shopu Semena.cz nabízíme široký výběr semen Strelície, ať už se jedná o strelícii natalskou nebo královskou.
Objevte kouzlo těchto nádherných rostlin a přidejte exotický prvek do vaší zahrady či interiéru.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se