Strelície

Strelície natalská - Strelitzia nicolai - semena - 2 ks

1000712

Nové

Strelície natalská je tropická stálezelená květina, pocházející z jižní Afriky. Své jméno získala po manželce krále Jiřího III.

Strelície dorůstá v našich podmínkách do výšky okolo 1,5 m. Má velké oválné listy zelené barvy, které vycházejí z dlouhého řapíku. Listy jsou kožovité a mají silnou střední žilku.

Vyznačuje se netypickým květem, který je velice atraktivní a upoutá pozornost na první pohled. Tvoří ho bílé a modré okvětní plátky, které dohromady vytváří zajímavé seskupení, připomínající ptačí hlavu.

U nás se strelície pěstuje jako pokojová rostlina. Nejlepších výsledků pak docílíte při pěstování ve skleníku.

Více informací

33 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Pěstování strelícií je spíše vhodné pro zkušené pěstitele, protože rostlina vyžaduje poměrně hodně péče a specifické pěstební podmínky.

Semena se před výsevem máčí 48 hodin ve vlažné vodě. Poté je nutné ze semen jemně odstranit oranžovou hmotu. Semínka se vysévají do hloubky 1 cm do kvalitní zeminy, kterou je nutné po dobu klíčení udržovat neustále mírně vlhkou. Semínka klíčí za 8–16 týdnů od výsevu, pokud mají stálou teplotu mezi 20 a 25 °C. Pokud budou teploty výrazně kolísat, pak může klíčení trvat i rok.

Stanoviště by mělo být dostatečně světlé, plné slunce. Optimální teplota v době vegetace je 20–25 °C, v zimě potom okolo 15 °C.

Strelíciím se bude dařit v dobře propustné, výživné půdě. Vhodná je směs kompostu, písku a rašeliny.

Rostliny pravidelně zalévejte, ale zabraňte přemokření. Vhodné je rostliny pravidelně rosit a zajistit jim vyšší vzdušnou vlhkost.

Nevýhodou těchto překrásných rostlin je, že mladé rostlinky začínají kvést až po pěti letech, a pokud nemají příhodné podmínky, pak i později. Mladé rostliny jsou také velmi náročné na pěstební podmínky. Jsou náchylné na přelití i přeschnutí substrátu, vyžadují hodně slunce bez přímého slunečního svitu a vysokou vzdušnou vlhkost. Pokud ale chcete otestovat své pěstitelské umění, pak je tato rostlina pro Vás ideální. Při kvalitní péči se dočkáte opravdu nádherných květů.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Barva květu:Modrá, Bílá
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Strelície – známá květina z květinářství

Strelície - krásná exotická rostlina známá z květinářství

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu