×
PPL Parcelshop

Kategorie

Travní směs luční - semena Aros - směs - 500 g

×

Tato travní směs slouží pro zakládání víceletých travních porostů, které jsou určeny především pro produkci kvalitního sena.

Receptura obsahuje druhy a odrůdy trav s vyšší tvorbou zelené hmoty a jetel luční.

Balení postačí k zatravnění přibližně 50 m2. 

Číst víceShow less
162 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
5000217
Přidat k oblíbeným
Popis

Termín výsevu je možný po celý rok - ovšem nejlepší je doba březen až červen a srpen až září. Doporučuje se vysévat v době, kdy teploty neklesají pod 10 ºC. Semena začínají klíčit po 2–4 týdnech. První čtyři týdny je potřebná dostatečná závlaha.

Balení vystačí na 50 m2.

Upozornění:

Nedoporučujeme včasné podzimní výsevy, neboť podpoří hlavně růst plevelů, kterého se budeme jen obtížně zbavovat. Je dobré vědět, že semena přírodních rostlin neklíčí hned při kontaktu s půdou, ale čekají na vhodný impulz z vnějšího prostředí.

Semena jednotlivých druhů lučních květin klíčí pomalu a v průběhu celého roku, tedy nerovnoměrně. Počáteční růst rostlin je pomalý a kvetou většinou až druhým rokem od výsevu.

Potřebují dostatečné teplo a zálivku (až na výjimky).

Vzrostlou louku je třeba pravidelně sekat a to již první rok výsevu. Sečení a odstranění posečené hmoty uvolní prostor na slunci i pomaleji rostoucím druhům rostlin nebo rostlinám, které vyklíčily později. Sečením se tedy podporuje druhová pestrost lučních květů.

Jak připravit půdu na výsev:

Půdu je nutné připravit podobně jako pro trávník. Dobře zrytou půdu doporučujeme urovnat hráběmi, případné hroudy rozbít a viditelné kameny vysbírat - ulehčíme si tak sekání. Nedoporučujeme provádět hnojení dusíkatými hnojivy. Na hnojení nejprve zareagují zrychleným a mohutnějším růstem trávy a potlačí květnaté druhy. Dále použití herbicidů v tak druhově bohatém porostu, jako jsou okrasné louky, nepřipadá vůbec v úvahu.

Po 68 týdnech se provádí tzv. odplevelovací seč. V následující seči již sklízíme plnohodnotnou píci. Po třetí seči je vhodné provést poslední sesekání porostu, nejpozději do poloviny listopadu. Pro udržení standardního výnosu píce je nutné travní porost v předjarním období přihnojit. 

Složení: 

20 % Phleum pratense Alma
5 % Trifollum pratense Suez
15 % Lollum multiflorum Rožnovský
30 % Lollum perenne 4n Tivoli
15 % Festuca rubra rubra Gondolin
15 % Festuca pratensis Rožnovská

Číst víceShow less
Detaily produktu
5000217

Parametry

Výsev / výsadba
Březen
Duben
Květen
Srpen
Září
Červen
Vegetační doba
Trvalky
Velikost balení
500 g
Travní směs
Speciální
Výrobce
Aros
Co byste měli vědět?
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se