×

Kategorie

Zelené hnojení Serradella - semena - 400 g

×

Serradella je klíčovou složkou pro podporu zdravé a plodné půdy, což přispívá k vyššímu výnosu a lepší kvalitě plodin včetně zeleniny a květin.

Díky svému bohatému kořenovému systému dokáže efektivně provzdušňovat půdu. Na kořenech serradelly se navíc vytvářejí uzlíky s bakteriemi, které vážou dusík a obohacují jím půdu, což je zásadní pro růst rostlin. Proto se skvěle hodí jako předplodina pro druhy rostlin s vysokou potřebou dusíku.

Serradella se také pyšní atraktivním květenstvím v odstínech bílé a růžové, což dodává estetický prvek k jejím praktickým výhodám.

Navíc je cenným zdrojem bílkovin, který je významný pro krmné účely mnoha druhů domácích a hospodářských zvířat. S její pomocí můžete nejen zkrášlit svou zahradu, ale také podpořit zdraví a výživu hospodářských zvířat.

Číst víceShow less
235 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
5000515
Přidat k oblíbeným
Popis

Ideální doba na výsev semen zeleného hnojiva je od března do srpna. Semena začínají klíčit po 1–2 týdnech při teplotě v rozmezí 8–20 ºC.

Rostliny jsou ideální volbou pro výsadbu jako první plodiny nebo jako mezikultury po sklizni. Díky své schopnosti efektivně obnovovat půdní výživu, jsou rostliny Kiepenkerl skvělou přípravou půdy pro budoucí trávníky a dřeviny.

Serradella zajistí bujný růst rostlinné hmoty, a to i bez přidávání minerálních či organických hnojiv, až do příchodu prvních mrazů.

Číst víceShow less
Detaily produktu
5000515

Parametry

Výrobce
Kiepenkerl
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
191 Kč s DPH

Sprej je určený k odpuzování krtků a hrabošů z podzemních chodeb velmi inovativním způsobem. Jediným stiskem se uvolní celý obsah nádoby a aerosol následně vyplní kompletní systém tunelů a zachytí se na jejich stěnách.

Obsahuje aktivní složky rostlinného původu, které ekologickou cestou odpuzují podzemní škůdce.

Sprej nabývá plné účinnosti do 24 hodin od aplikace a je účinný minimálně 2 týdny

Produkty BROS z řady Zelená síla na likvidaci hmyzu jsou založeny pouze na účinných látkách rostlinného původu.

542 Kč s DPH

Přírodní biocid účinně působí proti štěnicím, blechám, mravencům, roztočům či dalšímu lezoucímu hmyzu. 

Přípravek můžete využít jak v bytě, tak i v autě či jiných vnitřních prostorách

Účinnou látkou je oxid křemičitý, který narušuje ochrannou povrchovou vrstvu těla hmyzu. Pro lidi a zvířata je bezpečný.

Přípravek je bez zápachu a lze jej využívat celoročně. 

149 Kč s DPH

Granulax je granulovaný přípravek proti slimákům. Svým složením je atraktivní pro slimáky. Sami slimáci vyhledají granule, tím hubení slimáků probíhá rychleji. 

Obsahuje repelentní látky Lore a Bitrex, které jsou hořké a odpuzují psy a tím brání náhodnému požití.

Zcela obalená kompaktní struktura granulí (výroba suchou cestou) s nízkým počtem malých pórů.

Vysoká odolnost vůči vlhkosti.

Obsah balení je 250 g a vystačí na plochu 350 m2

Novinka
111 Kč s DPH

Jetel je díky své mrazuvzdornosti ideální pro zelené hnojení.

Jetel bílý je nízko rostoucí, vytrvalá rostlina, která se hodí nejen jako podsev mezi zeleninu, ale také pod ovocné stromy a keře bobulovin. V těchto místech vytváří snadno udržovatelný kobercový porost, který láká medonosný hmyz.

Jetelové nadzemní výhony jsou hustě olistěné a rychle vytvářejí stinný prostor, což přispívá k potlačení růstu plevelů.

Díky silným a bohatě větveným kořenům pomáhá vylepšovat strukturu a provzdušnění půdy.

4 produkty ve stejné kategorii
271 Kč s DPH

Perský jetel je velmi oblíbenou rostlinou, která se osvědčila jako účinná plodina pro zelené hnojení. Jeho použití má klíčový vliv na zlepšení struktury a biologické aktivity zahradní půdy, což podporuje vyšší výnosy a lepší kvalitu pěstovaných plodin, včetně zeleniny a květin.

Jeho robustní kořenový systém pomáhá provzdušňovat půdu. Na kořenech se formují uzlíky s bakteriemi schopnými fixovat dusík, čímž se obohacuje půda o tento důležitý prvek.

Perský jetel je tak ideální předplodinou pro pěstování rostlin, které mají zvýšenou potřebu dusíku. Navíc jeho medově vonící květy představují významný zdroj potravy pro včely, což výrazně přispívá k biodiverzitě.

209 Kč s DPH

Krmná řepa Eckdogelb je charakteristická svým žlutým zbarvením a válcovitým tvarem. Pyšní se vysokým výnosem a šťavnatou, jemnou texturou.

Tato odrůda je vysoce ceněna díky své výrazné chuti a bohaté úrodě.

Pro dosažení optimálního růstu a kvality plodů je nutné věnovat pozornost pravidelnému zalévání, adekvátnímu hnojení, pečlivému odstraňování plevelů a udržování půdy v kypřeném stavu.

Krmná řepa Eckdogelb může být použita také jako zelené hnojivo k obohacení půdy o organickou hmotu a živiny. Po sklizni nebo před plným dozráním mohou být rostliny zaorány do půdy, kde se rozloží a zlepší tak její úrodnost.

271 Kč s DPH

Terralife představuje vysoce efektivní směs pro podporu pěstování brambor, která byla pečlivě navržena tak, aby optimalizovala pokrytí půdy a její vitalitu.

Tato směs se vyznačuje rychlým růstem, který efektivně brání půdu před nadměrným vysycháním, podporuje pronikání kořenového systému a napomáhá zvyšování organické rozmanitosti v půdě. Navíc díky obsahu specifických rostlinných druhů, dokáže směs chránit brambory před škůdci a nemoci.

Obsahuje rostlinu lupinu hořkou, která chrání brambory před viry. Příkladem je virus chřestýše tabákového, který je známý svou schopností způsobovat skvrnitost železa na bramborách. Rostlina má také repelentní vlastnosti, které pomáhají omezovat napadení těmito viry.

Další rostlinou je letní vikev, která má pozitivní vliv na půdní mikroflóru, zejména na bakterie, které jsou nezbytné pro zdravý růst rostlin. Stimuluje přirozené procesy v půdě a přispívá k ochraně rostlin před patogenními bakteriemi.

Při příchodu zimy směs přirozeně odumírá a snadno podléhá mrazům, což umožňuje její jednoduché zapracování do půdy na jaře. Tím je zajištěno, že půda zůstává bohatá na živiny a je připravená pro další sezónu pěstování brambor. 

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se