Aromatické koření

Aromatické koření 

V této sekci najdete vše potřebné pro to, aby se Vaše kuchyně proměnila ve voňavé království! Vlastní bylinky Vám bude každý závidět nejen pro to, jak provoní váš byt, ale hlavně pro to, jak ochutí jídlo, které uvaříte a hlavně mu dodá zdravé vitamíny a minerály.

Bylinky si můžete vysít přímo na záhon, čímž vytvoříte romantické zákoutí, které léčí a přináší dobrou náladu samo o sobě. Jistě si pohledem na záhonek s levandulí, bazalkou a oreganem v hlavě vyvoláte vzpomínku na dovolenou ve Středomoří.

Pokud zahrádku nemáte, nemusíte smutnit, protože bylinky v květináči na kuchyňském okně jsou nejen krásně voňavé a dekorativní, ale především je máte rovnou při ruce, což je nesmírně praktické. Bylinky dodají zdraví nejen Vašim pokrmům, můžete si z nich lehce vyrobit i masti, nálevy či voňavou horkou koupel, která dá odpočinout Vašim smyslům nebo Vám naopak rozproudí krev.

Bazalka, kmín, šalvěj, kopr, majoránka a mnoho dalších aromatických bylin je připraveno zde přímo pro Vás.

 • Agastache
  Agastache

  Agastache (Agastache sp.) se řadí do čeledi hluchavkovitých (Lamiaceae). Patří tedy do rodiny zahradních hluchavek, šalvěje, rozmarýny, levandule, ale i méně známé sápy či z Ameriky pocházející zavinutky.

 • Bazalka
  Bazalka

  Bazalka dokáže i všednímu a jednoduchému jídlu dodat nádech italské či středomořské kuchyně. Používá se zejména při přípravě polévek, omáček a těstovin a nezanedbatelné jsou také její léčivé účinky. Zmírňuje stres, potlačuje pocity úzkosti a nespavost, pomáhá zlepšovat metabolismus. Poslouží i jako účinný odpuzovač much. Stačí, když květináč, ve kterém je zasetá, umístíte v létě na okenní parapet.

  Vysít můžete semena různých druhů bazalek. Nejznámější je bazalka pravá, která obsahuje množství minerálů a vitamínů. Exotická thajská bazalka používaná v asijské kuchyni překvapí jemně štiplavou chutí, zatímco citronová vůně bazalky Lime napovídá, že tento druh skvěle podtrhne chuť ryb a mořských plodů.

 • Dobromysl Oregano
  Dobromysl Oregano

  Dobromysl obecná známá jako koření oregano pocházející ze Středozemí roste na našich loukách. V zahradě se pěstuje od nepaměti jako zázračně léčivé koření.

 • Fenykl
  Fenykl

  Fenykl obecný (latinsky foeniculum vulgare) léčí tlumí křeče v trávicím ústrojí, tlumí nadýmání, tlumí kašel, zvyšuje tvorbu mateřského mléka. Fenykl je dvou letka, někdy i trvalka.

 • Kardamovník
  Kardamovník

  Kardamovník obecný zkráceně označovaný jako kardamom, je statná bylina z čeledi zázvorovitých. Jako koření se využívají oddenky a plody. Bylina vyrůstá z mohutného oddenku. Dorůstá výšky 2 - 4 m, výjimečně až 5 m.

 • Kerblík
  Kerblík

  Kerblík vám bude vhodným společníkem při dietách. Podporuje trávení, umí si poradit s detoxikací játer, žlučníku a ledvin, zlepšuje krevní oběh a pomáhá při vysokém tlaku a onemocnění kloubů. Má protizánětlivé účinky a doporučuje se při bronchitidě. Roztlučená rostlinka se používá jako teplý obklad při léčení různých zranění.

 • Kmín
  Kmín

  Kmín roste volně po celé Evropě a najdeme jej i v Africe a Asii. Je jedním z nejpoužívanějších koření v Česku a dochucují se s ním brambory i maso, též se využívá se při pečení.

  Existují různé druhy kmínu, z nichž každý má jiné účinky. Kmín kořenný má příznivý vliv na činnost metabolismu a trávení, snižuje stres, podporuje paměť a napomáhá zdravému spánku. Kmín římský je semenem šabreje kmínovitého. Protože má hořkou chuť a charakteristickou výraznou vůni, nelze jej použít jako náhradu kmínu kořenného. Je skvělým antioxidantem a pomáhá předcházet cukrovce či kardiovaskulárním chorobám. Černucha setá, lidově nazývána černý kmín, má antibakteriální účinky.

  Olej, který se z ní vyrábí, podporuje obranyschopnost organismu, podporuje zažívání a reguluje hladinu cholesterolu v krvi. Kmín je dvouletá rostlina, což znamená, úrodu sklidíte až druhý rok po zasetí semen. Protože vyžaduje pravidelnou starostlivost, je tato rostlina vhodná spíše pro zkušenější pěstitele bylin.  

 • Kopr
  Kopr

  Kopr vonný (latinsky anethum graveolens) léčí nadýmání, poruchy trávení, zvyšuje tvorbu mateřského mléka, snižuje tlak. Je to jednoletá, až 1 metr vysoká, lysá rostlina.

 • Koriandr
  Koriandr

  Koriandr byl znám už ve starověkém světě, byl součástí kořeněných vín a léčivých přípravků, taktéž byl jednou z ingrediencí nápojů lásky. Toto koření je součástí oblíbeného kari koření a používá se hlavně v asijské, jihoamerické a mexické kuchyni.

 • Libeček
  Libeček

  Libeček byl kdysi oblíbeným a často používaným kořením. Během času se přestal používat, ale v poslední době se znovu dostává do povědomí.

  Jeho výjimečná chuť a aroma se využívá na dochucování jídel – za tímto účelem se zpracovávají všechny části rostliny.

  Listy ozvláštní chuť polévky, omáčky i salátu. Plody lze přidat do pečiva. Kořen slouží na výrobu polévkového koření a kandované lodyhy se stanou neotřelou ozdobou vašich dezertů.  Rostlina není náročná na pěstování, ale protože může dorůst až do výšky dvou metrů, je nutné zajistit jí dostatečný prostor. 

 • Majoránka
  Majoránka

  Jedním z nejznámějších koření je bezpochyby majoránka. Někdy je vnímána pouze jako ochucovadlo typické pro českou kuchyni nebo rostlina s nezaměnitelnou vůní. Kromě toho však vyniká zejména díky nesčetným léčivým účinkům. Zabraňuje nadýmání, pomáhá zmírnit bolesti hlavy i příznaky nachlazení a má antivirové a protizánětlivé účinky. Obsahuje také množství antioxidantů a vitamínů, takže je správnou volbou pro každého, kdo dbá na zdravou a vyváženou stravu.

  Semena majoránky se obvykle vysévají v průběhu března. Majoránku divokou lze pěstovat v květináči. Pokud ji umístíte do truhlíků na okenní parapet, poslouží i jako voňavá dekorace. Majoránku zahradní je nutné vysázet nejdřív do skleníku, ale po oteplení je možné přesadit ji ven do zahrady. 

 • Ostatní aromatické koření
  Ostatní aromatické koření

  Pro milovníky vaření, kteří při přípravě jídla rádi experimentují a neváhají své pokrmy dochutit různým kořením, je vlastní bylinková zahrada velkou výhodou. Kromě oblíbených a známých bylin a koření by v ní neměla chybět ani marulka lékařská, která je nepostradatelná zejména pro jídla, která lze zařadit do středozemní kuchyně.

  V Itálii slouží jako náhrada za mátu
  a přidává se do salátů, omáček a pokrmů z masa. Své uplatnění tato rostlina našla i v lidovém léčitelství. Používá se při trávicích potížích a pomáhá zmírnit křeče. Marulka dorůstá do výšky 30 až 40 cm a kvete něžnými, světle modrými květy. Patří mezi mimořádně medonosné rostliny a je mrazuvzdorná, takže odolá teplotám až do -28 °C. Nejvíc jí vyhovují slunečná místa, ale nic nezkazíte ani v případě, že ji vysadíte do polostínu. 

 • Pelyněk
  Pelyněk

  Pelyněk je rostlina patřící do čeledě hvězdicovitých. Svým vzhledem nezaujme – právě naopak: tuhle nenápadnou bylinku lze poměrně snadno přehlédnout. Její léčivé účinky jsou ale více než působivé. Používá se k tlumení křečí, při potížích s trávením, zvracení, nechutenství či na posílení organismu při chřipce nebo nachlazení.

  Pelyněk je letnička nenáročná na pěstování, a tak se o něj zvládnou správně postarat i začínající pěstitelé bylinek.

  V naší nabídce najdete hned několik druhů. Pelyněk Černobýl slouží k dochucení salátů, pomazánek a polévek. Pelyněk kozalec, zvaný i estragon, jehož listy obsahují velké množství aromatických látek, dodá výjimečnou chuť zejména kavkazským a francouzským pokrmům. Je méně hořký jako pravý pelyněk a chuťově připomíná anýz. Pelyněk pravý, známý i jako absint, roste jako polokeř. Protože jeho mladé listy obsahují látky, které účinně napomáhají trávení tuků, přidávají se k masu i do tučných pokrmů.

 • Petržel
  Petržel

  Jednou z mála rostlin, které se dají konzumovat celé, od kořene po nať, je petržel. Oblíbenou přísadou do pokrmů je zejména nať, která se používá jako zelené koření. V naší nabídce najdete vícero druhů petrželí, z nichž každá je něčím výjimečná.

  Petržel italská obrovská má tmavé zelené listy, které mají silnější a intenzivnější aroma než ostatní odrůdy. Petržel Astra naťová zaujme svým dekorativním vzhledem, za který vděčí především svým lehce zkadeřeným listům. Obsahuje vitamin C, železo a hořčík a má močopudné účinky. Petržel Mooskrause je oblíbenou přísadou do salátů a vyhledávanou ozdobou studených pokrmů. Petržel Fest naťová neztrácí své aroma ani při vyšších teplotách, a tak se dokonale hodí na vaření. Tato odrůda je žádaná nejen proto, že ji lze vysévat celoročně, ale také pro svou mimořádnou výnosnost.

 • Routa
  Routa

  Routa vonná (latinsky ruta graveolens). Léčí cévní potíže, žlučníkové poruchy, zažívací problémy, snižuje tlak. Routa je stále zelený polokeř vysoký až půl metru. Celá rostlina je silně aromatická. Lodyhu má větvenou. Listy jsou střídavé, řapíkaté, lichozpeřené. Jasně žluté 4- nebo 5četné květy tvoří vrcholíky. Plodem je tobolka se srpovitě zahnutými semeny. Rostlina kvete od června do srpna.

 • Rozmarýn
  Rozmarýn

  Rozmarýn je původem ze Středozemí. Mimo jiné symbol lásky a manželství. Dezinfikuje trávicí trakt, podporuje trávení a omezuje nadýmání. Působí proti stresu, zklidňuje nervy a na příjemný spánek. Zlepšuje krevní oběh, koncentraci a odstraňuje pocit chladu v končetinách, tonizuje cévy a celkově posiluje.

 • Saturejka
  Saturejka

  Saturejka je koření výrazné až ostré chuti, ale i léčivá bylina. V kuchyni ji využíváme jako doplňkové koření, je například součástí provensálského koření. Najdeme ji v balkánské kuchyni, ochucujeme s ní masa, uzeniny a přidáváme při přípravě luštěnin a košťálovin, neboť zmírňuje nadýmání. Jako léčivka nám pomůže s trávicími problémy, snižuje vysoký krevní tlak a má dezinfekční i hojivé účinky. Snadno se pěstuje a samovolně se rozmnožuje.

 • Slanobýl
  Slanobýl

  Slanobýl patří mezi méně známé bylinky. Pochází z Japonska a vyniká především svou slanou chutí.

  Značné oblibě se těší zejména v Itálii, kde si místní obyvatelé pochutnávají na jeho vařených listech ochucených extra panenským olivovým olejem. Kromě toho, že se při konzumaci této bylinky můžete inspirovat Italy, ji lze využít také při přípravě jiných zdravých pokrmů.

  Slanobýl dorůstá do výšky 30 cm a můžete jej vysadit přímo do záhonu v období od května do srpna. Jedná se o mimořádně odolnou rostlinu, a tak snese i nepříznivé podmínky. Jediné, co potřebuje, je vysoký obsah soli v půdě a dostatek slunečního záření. Bylinka by se neměla přihnojovat.

  Pokud jde o léčivé účinky, slanobýl dokáže regulovat metabolismus cholesterolu a tuků. Pomůže vám i v případě, že máte nemocná játra či ledviny.

 • Šalvěj
  Šalvěj

  Šalvěj lékařská pochází z jižní Evropy a u nás se pěstuje v zahradách. Je třicet až sedmdesát centimetrů vysoká, fialové květy jsou uspořádány v lichopřesleny. Proti sobě stojící listy mají stříbřitý povlak a šíří trochu hořkou, kořenitou vůni. Pěstuje se na chráněných slunných místech. Přikrývám ji na zimu chvojím, protože je choulostivá na mráz.

 • Tymián
  Tymián

  Tymián je bylinka, která se těší značné oblibě po celé Evropě. Má charakteristickou intenzivní vůni a chuť, která dokonale vynikne nejen v omáčkách, paštikách či bylinkových máslech, ale i v masitých jídlech.

  Tymián je rostlina s bohatou historií. První zmínka o něm se objevila v 3. tisíciletí před naším letopočtem. Od té doby ho využívali jak starověcí Řekové a Římané, kteří věřili v jeho posilující účinky, tak i Egypťané, pro něž byl důležitou součástí balzamovací receptury.

  Tato trvalka dorůstá až do výšky 40 cm. Lze ji pěstovat na zahrádce nebo v květináči v bytě či na balkoně. Vyžaduje však dostatek tepla a slunečního světla a také písčitou a propustnou půdu s vysokým obsahem vápníku.

  I když jde o vytrvalou a odolnou bylinku, je potřebné ji na zimu přemístit do dostatečně světlé místnosti s teplotou v rozmezí od 12 do 16 °C.

 • Yzop
  Yzop

  Pokud chcete začít s pěstováním bylinek, ale nemáte dostatek zkušeností, vysaďte nejdřív nenáročné trvalky. Mezi ně patří i yzop kvetoucí drobnými modrými květy, který dorůstá do výšky až 1 m. Zajímavostí je, že všechny jeho květy jsou obrácené stejným směrem.

  Jediné, co tahle rostlina vyžaduje, je slunečné místo. Předtím, než ji ve vaší zahradě umístíte, však vezměte do úvahy, že má negativní vliv na okolité rostliny a zároveň dokonale odpuzuje slimáky a bělásky.

  Z rostliny lze připravit čaj, který pomáhá při zánětech dýchacích cest a tlumení kašle. Kromě toho odstraňuje noční pocení, zlepšuje chuť k jídlu a vyniká posilujícími účinky na celý organismus. V kombinaci se šalvějí tvoří vhodnou složku do kloktadel na zánět hrdla. Nať yzopu slouží jako koření, které se skvěle hodí na dochucování polévek a omáček.

na stránku
Zobrazeno 1 - 23 z 110 produktů
 • Agastache fenyklová – Agastache foeniculum – semena – 250 ks
  29 Kč s DPH Skladem
  Agastache fenyklová pochází ze Severní Ameriky a v našich podmínkách se jí daří dobře, i v zimním období. Vytváří keříky o výšce 60 – 80 cm, kvete fialovými kvítky a její listy jsou silně aromatické. Původní obyvatelé Ameriky z ní vytvářeli léčivé čaje a používali ji jako koření do nejrůznějších pokrmů. Jsou známé její blahodárné účinky při léčbě...
 • Oregano Paula - Origanum vulgare - semena - 150 ks
  35 Kč s DPH Skladem
  Oregano Paula je vytrvalá bylina se silnou vůní a drobnými lístky, vyznačující se pikantnější a intenzivnější chutí. Dosahuje výšky až 50 cm a kvete drobnými bílými květy, které lákají včely a motýly. Rostlina se používá jako kořenící přípravek, zejména do masitých jídel. Odvar z oregana povzbuzuje chuť k jídlu a zlepšuje trávení.  Rostlina je...
 • Bazalka trpasličí pravá - Ocimum basilicum - semena - 100 ks
  25 Kč s DPH Skladem
  Bazalka pravá trpasličí je rostlina, vyznačující se svými lesklými lístky, vonícími po citronu. Je nízkého, keříčkovitého vzrůstu. Venku je pěstována jako letnička, doma ji můžete pěstovat celoročně jako víceletou rostlinu. Čerstvou nať lze sklízet po celé léto, přibližně od července do října. Z tohoto druhu bazalky se připravují dochucovadla a bylinkové...
 • Pěstební sada na pěstování bylinek včetně pozinkovaného květináče - 1 ks
  253 Kč s DPH Skladem
  Pokud máte málo místa na okenním parapetu, bude pro Vás ideální tato pěstební sada, obsahující 3 druhy bylinek, včetně rozkošného pozinkovaného květináče. Vypěstujte si chutnou pažitku, aromatický kopr a keříčkovou bazalku s typickou chutí a vůni.  Všechny odrůdy jsou vhodné pro celoroční sklizeň.
 • BIO Pelyněk kozalec - Artemisia dracunculus - bio semena - 0,1 g
  44 Kč s DPH Skladem
  Pelyněk kozalec, jindy také nazývaný estragon, je robustní rostlina, dosahující výšky okolo 1 m. Má hladké zelené listy, které obsahují velké množství aromatických látek. Rostlina se využívá jak v lidovém léčitelství, tak i v kuchyni, a velké oblibě se těší zejména při přípravě kavkazských a francouzských pokrmů. Chuťově je jemnější než pravý pelyněk,...
 • Bazalka pravá Genovese - Ocimum basilicum Genovese - semena - 150 ks
  25 Kč s DPH Skladem
  Bazalka pravá Genovese, známá také jako bazalka janovská, je kompaktně rostoucí jednoletá bylinka s velkými, tmavě zelenými listy.  Rostlina má své využití nejen v kuchyni při přípravě pokrmů, ale také v lidovém léčitelství, kde pomáhá při zažívacích obtížích nebo při problémech se spánkem. Rostlina není mrazuvzdorná. Hmotnost balení je cca 0,3 g.
 • Koriandr setý Caribe - Coriandrum sativum - semena - 50 ks
  23 Kč s DPH Skladem
  Koriandr Caribe je jednoletá rostlina, vyznačující se hubenějším stonkem a tmavšími listy. Tento druh koriandru má specifické aroma, které je typické pro pokrmy thajské kuchyně. Koriandr je příbuzný kmínu, fenyklu a anýzu. Balení o hmotnosti 0,5 g obsahuje přibližně 50 ks semen.
 • BIO pelyněk pravý - Artemisia absinthum - bio semena pelyňku - 0,02 g
  52 Kč s DPH Skladem
  Pelyněk pravý patří mezi nejznámější druhy a je označován také názvem absint. Roste jako polokeř a jeho velmi hořké listy se využívají k přípravě stejnojmenného alkoholického nápoje, kde se mísí v kombinaci s anýzem a fenyklem. V kuchyni se využívají především mladé listy pelyňku, které se přidávají do salátů, k masu nebo do tučných pokrmů, neboť látky...
 • Marulka lékařská - Calamintha nepeta - semena - 300 ks
  36 Kč s DPH Skladem
  Marulka lékařská, nazývaná také jako mátová saturejka, je okrasná trvalka a zároveň nepostradatelná bylinka ve středozemní kuchyni. Marulka dorůstá do výšky 30 – 40 cm a kvete od července do srpna světle modrými květy. V Itálii se používá jako náhražka máty k ochucení salátů, omáček či masových pokrmů. V lidovém léčitelství se tato bylinka využívá při...
 • BIO Kerblík - Anthriscus cerefolium - bio semena - 0,8 g
  33 Kč s DPH Skladem
  Kerblík setý je velice nenáročná bylinka, vhodná i k pěstování i v bytě. Kerblík pochází z jihovýchodní Evropy a stal se nepostradatelnou surovinou hlavně ve francouzské kuchyni. Kerblík se lidově nazývá také třebule. Jedná se o jednoletou rostlinu, dosahující výšky až 40 cm. Balení o hmotnosti 0,8 g obsahuje přibližně 250 ks semen. Semena v bio kvalitě...
 • Routa stepní - Peganum harmala - semena - 30 ks
  33 Kč s DPH Skladem
  Routa stepní, známá také pod názvem Harmala, je rostlina hojně užívaná v lidovém léčitelství. Routa dosahuje výšky až 1 m a původně pochází z oblasti Asie. V našich oblastech je routa využívána jako vykuřovadlo. Jedná se o mrazuvzdornou rostlinu.
 • Slanobýl Osaka - Salsola komarovii - semena - 50 ks
  44 Kč s DPH Skladem
  Slanobýl Osaka je jednoletá rostlina, pocházející z Asie. Dorůstá do výšky 30 cm a vyznačuje se mírně slanou chutí. Listy jsou aromatické, kořeněné chuti a využívají se k přípravě zdravých pokrmů. Rostlina se používá při onemocnění jater, ledvin, reguluje metabolismus tuků a cholesterolu.
 • Slanobýl - Salsola soda - semena - 40 ks
  33 Kč s DPH Skladem
  Slanobýl je sukulentní japonská bylinka, vyznačující se svou slanou chutí a vzrůstem do 30 cm. Rostlina je vhodná k používání při přípravě pokrmů teplé kuchyně. Slanobýl je velmi oblíbený v Itálii, kde se konzumují jeho vařené listy.  Rostlina se používá při onemocnění jater, ledvin, reguluje metabolismus tuků a cholesterolu.
 • Kerblík lesní - Anthriscus sylvestris - semena - 0,5 g
  22 Kč s DPH Skladem
  Kerblík lesní je hojně rozšířená bylina, která roste na vlhčích loukách a při okrajích lesů. Kvete od května do července bílými květy a dosahuje výšky přibližně 50 cm. Chuťově se podobá petrželi nebo mrkvi, ale je jemnější. Přidává se do pokrmů až na závěr, aby listy neztratily své aroma. Rostlina je mrazuvzdorná a pěstovaná jako dvouletka nebo trvalka.
 • BIO fenykl kořeninový - Foeniculum ssp. - bio semena - 0,3 g
  55 Kč s DPH Skladem
  Fenykl je léčivá bylinka, pěstovaná jako dvouletka. Dorůstá do výšky 1,5–2 m a kvete uprostřed léta žlutými květy. Semena jsou zelenohnědá a mají charakteristické aroma. Jsou využívána zejména k léčebným účelům. Pomáhají při zažívání, nachlazení a mají protizánětlivý účinek. Jako koření se fenykl využívá především do zeleninových a sladkých pokrmů a ke...
 • Pelyněk Černobýl - Artemisia vulgaris - semena - 0,01 g
  24 Kč s DPH Skladem
  Pelyněk Černobýl je velmi nenáročná rostlina, kterou můžete vysévat i na nehostinných místech – např. na půdě po stavbě apod. Jejím přirozeným prostředím jsou rumiště a neobdělávaná krajina a i bez pěstitelské péče se z ní rychle stane plevel. Je tedy nutné ji pravidelně prořezávat. Celkově rostlina dorůstá do výšky asi 1,5 m. Využívá se v kuchyni k...
 • Černucha setá - Kmín černý - Nigella sativa - semena - 25 ks
  32 Kč s DPH Skladem
  Kmín černý, známý také pod názvem Černucha setá, je rostlina dorůstající do výšky až 30 cm. Jedná se o léčivou rostlinu, plodící tmavě hnědé tobolky, které nazýváme černým kmínem. Původně pochází rostlina z oblasti Iráku.  Rostlina kvete během června a července.  Olej z těchto tobolek obsahuje mnoho vitamínů.  Hmotnost balení je cca 0,07 g.
 • BIO Saturejka horská - Satureja hortensis - bio semena - 0,3 g
  64 Kč s DPH Skladem
  Saturejka horská je vytrvalá bylina, dosahující výšky 30 cm. Kvete od července do září bílými nebo narůžovělými květy. Saturejka se pěstuje pro své léčivé účinky – působí antisepticky, močopudně, snižuje krevní tlak a zmírňuje trávicí obtíže. Kromě toho se používá jako koření do zeleninových a masových jídel, omáček, polévek atd. Rostlina je...
 • BIO Kerblík setý Fijne Krul - Anthriscus cerefolium crispum - bio semena...
  36 Kč s DPH Skladem
  Kerblík setý odrůda Fijne Krul je jednoletá rostlina s výškou od 20 do 50 cm, připomínající svou vůní anýz. Odrůda je vhodná pro pěstování v pěstebních nádobách za okny, na balkónech a terasách i v zahradách. Odrůda je vhodná pro dochucování masitých pokrmů či na zjemnění omáček a salátů. Semena v bio kvalitě jsou produktem ekologického zemědělství a jsou...
 • Bedrník obecný - Pimpinella saxifraga - semena - 50 ks
  23 Kč s DPH Skladem
  Bedrník je vytrvalá bylinka, dorůstající do výšky až 80 cm. Kvete bílými až světle růžovými kvítky. Listy se využívají pouze v čerstvém stavu jako koření do salátů, polévek, bylinkových másel apod. Bedrník je také ceněn pro své léčivé účinky. V tomto případě se využívá hlavně kořen, který obsahuje mnoho prospěšných látek. Působí detoxikačně, pomáhá při...
 • Pelyněk kozalec - Artemisia dracunculus - semena - 0,1 g
  25 Kč s DPH Skladem
  Pelyněk kozalec, jindy také nazývaný estragon, je robustní rostlina, dosahující výšky okolo 1 m. Má hladké zelené listy, které obsahují velké množství aromatických látek. Rostlina se využívá jak v lidovém léčitelství, tak i v kuchyni, a velké oblibě se těší zejména při přípravě kavkazských a francouzských pokrmů. Chuťově je jemnější než pravý pelyněk,...
 • Kerblík setý - Anthriscus cerefolium - semena - 250 ks
  23 Kč s DPH Skladem
  Kerblík setý je oblíbená jednoletá léčivá rostlina, vyznačující se svým aroma připomínajícím anýz. Dorůstá do výšky kolem 25 - 40 cm a kvete bílými květy.  Čerstvé listy rostliny jsou využívány při dochucování polévek, salátů a masitých pokrmů.  V lidovém léčitelství bývá rostlina využívána především pro své močopudné účinky.
 • Šalvěj zářivá - Salvia splendens - semena - 40 ks
  24 Kč s DPH Skladem
  Šalvěj zářivá je letnička s krásnými červenými květy. Tento druh šalvěje je používán k výsevu na větších plochách, popřípadě do truhlíků. Je typický svým kompaktním a nízkým vzrůstem, který nepřesahuje 30 cm. Balení o hmotnosti 0,15 g obsahuje přibližně 40 ks semen.
Zobrazeno 1 - 23 z 110 produktů

Menu