Aromatické koření

Aromatické koření 

Aromatické koření V této sekci najdete vše potřebné pro to, aby se Vaše kuchyně proměnila ve voňavé království! Vlastní bylinky Vám bude každý závidět nejen pro to, jak provoní váš byt, ale hlavně pro to, jak ochutí jídlo, které uvaříte a hlavně mu dodá zdravé vitamíny a minerály. Bylinky si můžete vysít přímo na záhon, čímž vytvoříte romantické zákoutí, které léčí a přináší dobrou náladu samo o sobě. Jistě si pohledem na záhonek s levandulí, bazalkou a oreganem v hlavě vyvoláte vzpomínku na dovolenou ve Středomoří. Pokud zahrádku nemáte, nemusíte smutnit, protože bylinky v květináči na kuchyňském okně jsou nejen krásně voňavé a dekorativní, ale především je máte rovnou při ruce, což je nesmírně praktické. Bylinky dodají zdraví nejen Vašim pokrmům, můžete si z nich lehce vyrobit i masti, nálevy či voňavou horkou koupel, která dá odpočinout Vašim smyslům nebo Vám naopak rozproudí krev. Bazalka, kmín, šalvěj, kopr, majoránka a mnoho dalších aromatických bylin je připraveno zde přímo pro Vás.

 • Agastache
  Agastache

  Agastache (Agastache sp.) se řadí do čeledi hluchavkovitých (Lamiaceae). Patří tedy do rodiny zahradních hluchavek, šalvěje, rozmarýny, levandule, ale i méně známé sápy či z Ameriky pocházející zavinutky.

 • Anýz
  Anýz

  Anýz je známý zejména pro své všestranné využití. Slouží nejen jako dochucovadlo sladkých jídel či pečiva, ale i při výrobě alkoholických likérů. Jeho nezvyklá chuť připomíná lékořici. Hlavně ale je anýz oblíbený pro své léčivé účinky. Může pomoci s léčením nachlazení, plísňových onemocnění a mykózy, tlumí migrény, křeče a bolesti, zabraňuje nadýmání a podporuje tvorbu mléka u matek, které kojí. Toto mimořádné koření, které bylo využívané už v staroegyptské medicíně, si můžete vypěstovat i sami. Semena anýzu se vysévají od března do dubna, a po přibližně třech týdnech od výsevu se ukážou první rostlinky. Plody sklidíte poté, co odkvetou a předtím, než stihnou dozrát. Je to snadné. Stačí seříznout květenství a nechat je uschnout. 

 • Aromatické byliny - směs
  Aromatické byliny - směs

  Pokud při vaření rádi upravujete osvědčené recepty tím, že nahrazujete či přidáváte různé ingredience, zřejmě znáte směs aromatických bylin a koření. Díky ní jídlu snadno dodáte nezapomenutelnou a originální chuť.

  Semena bylinek můžete vysévat dvěma způsoby. Pokud máte zahradu, vysejete je na jaře přímo do venkovního záhonu, kde poslouží i jako ochrana okolních rostlin před různými škůdci.

  Žijete v bytě a vlastní zahrada zůstává pouze nesplněným snem? Nemusíte zoufat. Aromatické byliny můžete zasít i do nádob či květináčů, které posléze umístíte k oknu nebo na balkon – pokud jej máte k dispozici. Jejich pěstování je nenáročné, takže ho zvládnete i v případě, že nedisponujete zahrádkářskými zkušenostmi.

 • Bazalka
  Bazalka

  Bazalka dokáže i všednímu a jednoduchému jídlu dodat nádech italské či středomořské kuchyně. Používá se zejména při přípravě polévek, omáček a těstovin a nezanedbatelné jsou také její léčivé účinky. Zmírňuje stres, potlačuje pocity úzkosti a nespavost, pomáhá zlepšovat metabolismus. Poslouží i jako účinný odpuzovač much. Stačí, když květináč, ve kterém je zasetá, umístíte v létě na okenní parapet.

  Vysít můžete semena různých druhů bazalek. Nejznámější je bazalka pravá, která obsahuje množství minerálů a vitamínů. Exotická thajská bazalka používaná v asijské kuchyni překvapí jemně štiplavou chutí, zatímco citronová vůně bazalky Lime napovídá, že tento druh skvěle podtrhne chuť ryb a mořských plodů.

 • Bedrník
  Bedrník

  Bedrník je na první pohled nenápadná rostlina s bílými květy, která má všestranné využití. Když jsou jeho listy čerstvé, slouží na dochucování polévek a omáček, a to především ve středomořské kuchyni. Kořen zas vyniká vysokým obsahem prospěšných látek a léčivými účinky.

  Detoxikuje, usnadňuje vykašlávání, pomáhá léčit nachlazení, posiluje obranyschopnost organismu. Protože je možné pěstovat bedrník – který nepotřebuje žádnou speciální starostlivost – celoročně, nepotřebujete žádné zkušenosti se zahrádkářstvím. Stačí zasít semena do květináče nebo na suché a sluncem prozářené místo.

 • Dobromysl Oregano
  Dobromysl Oregano

  Dobromysl obecná známá jako koření oregano pocházející ze Středozemí roste na našich loukách. V zahradě se pěstuje od nepaměti jako zázračně léčivé koření.

 • Fenykl
  Fenykl

  Fenykl obecný (latinsky foeniculum vulgare) léčí tlumí křeče v trávicím ústrojí, tlumí nadýmání, tlumí kašel, zvyšuje tvorbu mateřského mléka. Fenykl je dvou letka, někdy i trvalka.

 • Kardamovník
  Kardamovník

  Kardamovník obecný zkráceně označovaný jako kardamom, je statná bylina z čeledi zázvorovitých. Jako koření se využívají oddenky a plody. Bylina vyrůstá z mohutného oddenku. Dorůstá výšky 2 - 4 m, výjimečně až 5 m.

 • Kerblík
  Kerblík

  Kerblík vám bude vhodným společníkem při dietách. Podporuje trávení, umí si poradit s detoxikací játer, žlučníku a ledvin, zlepšuje krevní oběh a pomáhá při vysokém tlaku a onemocnění kloubů. Má protizánětlivé účinky a doporučuje se při bronchitidě. Roztlučená rostlinka se používá jako teplý obklad při léčení různých zranění.

 • Kmín
  Kmín

  Kmín roste volně po celé Evropě a najdeme jej i v Africe a Asii. Je jedním z nejpoužívanějších koření v Česku a dochucují se s ním brambory i maso, též se využívá se při pečení.

  Existují různé druhy kmínu, z nichž každý má jiné účinky. Kmín kořenný má příznivý vliv na činnost metabolismu a trávení, snižuje stres, podporuje paměť a napomáhá zdravému spánku. Kmín římský je semenem šabreje kmínovitého. Protože má hořkou chuť a charakteristickou výraznou vůni, nelze jej použít jako náhradu kmínu kořenného. Je skvělým antioxidantem a pomáhá předcházet cukrovce či kardiovaskulárním chorobám. Černucha setá, lidově nazývána černý kmín, má antibakteriální účinky.

  Olej, který se z ní vyrábí, podporuje obranyschopnost organismu, podporuje zažívání a reguluje hladinu cholesterolu v krvi. Kmín je dvouletá rostlina, což znamená, úrodu sklidíte až druhý rok po zasetí semen. Protože vyžaduje pravidelnou starostlivost, je tato rostlina vhodná spíše pro zkušenější pěstitele bylin.  

 • Kopr
  Kopr

  Kopr vonný (latinsky anethum graveolens) léčí nadýmání, poruchy trávení, zvyšuje tvorbu mateřského mléka, snižuje tlak. Je to jednoletá, až 1 metr vysoká, lysá rostlina.

 • Koriandr
  Koriandr

  Koriandr byl znám už ve starověkém světě, byl součástí kořeněných vín a léčivých přípravků, taktéž byl jednou z ingrediencí nápojů lásky. Toto koření je součástí oblíbeného kari koření a používá se hlavně v asijské, jihoamerické a mexické kuchyni.

 • Lékořice
  Lékořice

  Když se řekne slovo lékořice, zřejmě se vám vybaví dětské bonbóny netypické černé barvy. Lékořice je vysoká rostlina s dlouhými kořeny, na níž se v létě objevují květy uspořádané do fialových hroznů.

  Václav Neckář v jedné ze svých písní zpívá, že se rozhodl léčit lásku lékořicí. S milostnými problémy vám tato rostlina sice nepomůže, za to vyniká léčivými účinky, které rozhodně stojí za zmínku.

  Je močopudná, usnadňuje vykašlávání, přispívá k tvorbě žaludečních šťáv, podporuje imunitu, příznivě působí na psychiku a v boji proti kožním problémům představuje účinnou zbraň. Často bývá součástí doplňků stravy a vyskytuje se také v čajových směsích. Její pěstování je náročné, a tak je vhodná spíše pro zahradníky s bohatými zkušenostmi.

 • Libeček
  Libeček

  Libeček byl kdysi oblíbeným a často používaným kořením. Během času se přestal používat, ale v poslední době se znovu dostává do povědomí.

  Jeho výjimečná chuť a aroma se využívá na dochucování jídel – za tímto účelem se zpracovávají všechny části rostliny.

  Listy ozvláštní chuť polévky, omáčky i salátu. Plody lze přidat do pečiva. Kořen slouží na výrobu polévkového koření a kandované lodyhy se stanou neotřelou ozdobou vašich dezertů.  Rostlina není náročná na pěstování, ale protože může dorůst až do výšky dvou metrů, je nutné zajistit jí dostatečný prostor. 

 • Majoránka
  Majoránka

  Jedním z nejznámějších koření je bezpochyby majoránka. Někdy je vnímána pouze jako ochucovadlo typické pro českou kuchyni nebo rostlina s nezaměnitelnou vůní. Kromě toho však vyniká zejména díky nesčetným léčivým účinkům. Zabraňuje nadýmání, pomáhá zmírnit bolesti hlavy i příznaky nachlazení a má antivirové a protizánětlivé účinky. Obsahuje také množství antioxidantů a vitamínů, takže je správnou volbou pro každého, kdo dbá na zdravou a vyváženou stravu.

  Semena majoránky se obvykle vysévají v průběhu března. Majoránku divokou lze pěstovat v květináči. Pokud ji umístíte do truhlíků na okenní parapet, poslouží i jako voňavá dekorace. Majoránku zahradní je nutné vysázet nejdřív do skleníku, ale po oteplení je možné přesadit ji ven do zahrady. 

 • Pelyněk
  Pelyněk

  Pelyněk pravý (Artemisia absinthium) je vytrvalá, až 120 cm vysoká dřevnatějící bylina s listnatými lodyhami, zakončenými volnými latami žlutých úborů, náležející do čeledi hvězdnicovité

 • Pimentovník
  Pimentovník

  Antiseptikum, dezinfekční, prokrvující, bolest tišící účinky. Působí proti návalům, je účinný při bolestech svalů, při nachlazení, také působí jako repelent, silně prokrvuje, povzbuzuje.

 • Routa
  Routa

  Routa vonná (latinsky ruta graveolens). Léčí cévní potíže, žlučníkové poruchy, zažívací problémy, snižuje tlak. Routa je stále zelený polokeř vysoký až půl metru. Celá rostlina je silně aromatická. Lodyhu má větvenou. Listy jsou střídavé, řapíkaté, lichozpeřené. Jasně žluté 4- nebo 5četné květy tvoří vrcholíky. Plodem je tobolka se srpovitě zahnutými semeny. Rostlina kvete od června do srpna.

 • Rozmarýn
  Rozmarýn

  Rozmarýn je původem ze Středozemí. Mimo jiné symbol lásky a manželství. Dezinfikuje trávicí trakt, podporuje trávení a omezuje nadýmání. Působí proti stresu, zklidňuje nervy a na příjemný spánek. Zlepšuje krevní oběh, koncentraci a odstraňuje pocit chladu v končetinách, tonizuje cévy a celkově posiluje.

 • Saturejka
  Saturejka

  Saturejka je koření výrazné až ostré chuti, ale i léčivá bylina. V kuchyni ji využíváme jako doplňkové koření, je například součástí provensálského koření. Najdeme ji v balkánské kuchyni, ochucujeme s ní masa, uzeniny a přidáváme při přípravě luštěnin a košťálovin, neboť zmírňuje nadýmání. Jako léčivka nám pomůže s trávicími problémy, snižuje vysoký krevní tlak a má dezinfekční i hojivé účinky. Snadno se pěstuje a samovolně se rozmnožuje.

 • Slanobýl
  Slanobýl

  Slanobýl chlumní je jediným známým ze 150 bylinek slanobýlů, který disponuje s celou řadou ochranných a léčivých látek jater.

 • Šalvěj
  Šalvěj

  Šalvěj lékařská pochází z jižní Evropy a u nás se pěstuje v zahradách. Je třicet až sedmdesát centimetrů vysoká, fialové květy jsou uspořádány v lichopřesleny. Proti sobě stojící listy mají stříbřitý povlak a šíří trochu hořkou, kořenitou vůni. Pěstuje se na chráněných slunných místech. Přikrývám ji na zimu chvojím, protože je choulostivá na mráz.

 • Tymián
  Tymián

  Tymián se dříve nazýval lidově „vlašská mateřídouška". Však je to také její velice blízký příbuzný. Měl už dávno svou funkci jako koření, jako lék i jako aromatická rostlina, která měla mít posilující účinek pro zápasící Římany.

 • Vavřín - bobkový list
  Vavřín - bobkový list

  Vavřín, pro mnohé známý jako bobkový list, v sobě skrývá mnohé účinky, které byste ani zdaleka nečekali. Bobkový list je velmi známé a rozšířené koření, které pochází z keře se stále zelenými listy - vavřínu vznešeného

 • Yzop
  Yzop

  Vytrvalá, bohatě větvená bylina z čeledi hluchavkovitých, až 50 cm vysoká, s vysokými lodyhami s dlouhými úzkými kožovitými listy a s fialovými, zřídka růžovými květy uspořádanými do jednostranných vrcholových klasů.

 • Petržel
  Petržel

  K jídlu se dá použít celá rostlina, od kořene po semena. Jako zelené koření se využívá především petrželová nať v různých obměnách (kadeřavá, i běžná). Dá se sušit, ale tím ztrácí především vitamín C, jehož je významný nositel.

 • Ostatní aromatické koření
  Ostatní aromatické koření
na stránku
Zobrazeno 1 - 23 z 112 produktů
 • Slanobýl Osaka - Salsola komarovii - semena - 50 ks
  33 Kč s DPH Skladem
  Slanobýl Osaka je jednoletá rostlina, pocházející z Asie. Dorůstá do výšky 30 cm a vyznačuje se mírně slanou chutí. Listy jsou aromatické, kořeněné chuti a využívají se k přípravě zdravých pokrmů. Rostlina se používá při onemocnění jater, ledvin, reguluje metabolismus tuků a cholesterolu.
 • Kerblík lesní - Anthriscus sylvestris - semena - 0,5 g
  22 Kč s DPH Skladem
  Kerblík lesní je hojně rozšířená bylina, která roste na vlhčích loukách a při okrajích lesů. Kvete od května do července bílými květy a dosahuje výšky přibližně 50 cm. Chuťově se podobá petrželi nebo mrkvi, ale je jemnější. Přidává se do pokrmů až na závěr, aby listy neztratily své aroma. Rostlina je mrazuvzdorná a pěstovaná jako dvouletka nebo trvalka.
 • Pěstební sada na pěstování bylinek včetně pozinkovaného květináče - 1 ks
  253 Kč s DPH Skladem
  Pokud máte málo místa na okenním parapetu, bude pro Vás ideální tato pěstební sada, obsahující 3 druhy bylinek, včetně rozkošného pozinkovaného květináče. Vypěstujte si chutnou pažitku, aromatický kopr a keříčkovou bazalku s typickou chutí a vůni.  Všechny odrůdy jsou vhodné pro celoroční sklizeň.
 • Šalvěj pomoučená Strata - Salvia farinacea - semena - 20 ks
  33 Kč s DPH Skladem
  Šalvěj pomoučená Strata je nenáročná letnička, vhodná k pěstování hlavně v květináčích. Dosahuje výšky 50 - 80 cm. Vytváří květy tmavě modré květy na šedých stonkách, což vytváří dokonalý kontrast. 
 • BIO Kerblík - Anthriscus cerefolium - bio semena - 0,8 g
  33 Kč s DPH Skladem
  Kerblík setý je velice nenáročná bylinka, vhodná i k pěstování i v bytě. Kerblík pochází z jihovýchodní Evropy a stal se nepostradatelnou surovinou hlavně ve francouzské kuchyni. Kerblík se lidově nazývá také třebule. Jedná se o jednoletou rostlinu, dosahující výšky až 40 cm. Balení o hmotnosti 0,8 g obsahuje přibližně 250 ks semen. Semena v bio kvalitě...
 • BIO Kerblík setý Fijne Krul - Anthriscus cerefolium crispum - bio semena...
  36 Kč s DPH Skladem
  Kerblík setý odrůda Fijne Krul je jednoletá rostlina s výškou od 20 do 50 cm, připomínající svou vůní anýz. Odrůda je vhodná pro pěstování v pěstebních nádobách za okny, na balkónech a terasách i v zahradách. Odrůda je vhodná pro dochucování masitých pokrmů či na zjemnění omáček a salátů. Semena v bio kvalitě jsou produktem ekologického zemědělství a jsou...
 • BIO fenykl kořeninový - Foeniculum ssp. - bio semena - 0,3 g
  55 Kč s DPH Skladem
  Fenykl je léčivá bylinka, pěstovaná jako dvouletka. Dorůstá do výšky 1,5–2 m a kvete uprostřed léta žlutými květy. Semena jsou zelenohnědá a mají charakteristické aroma. Jsou využívána zejména k léčebným účelům. Pomáhají při zažívání, nachlazení a mají protizánětlivý účinek. Jako koření se fenykl využívá především do zeleninových a sladkých pokrmů a ke...
 • BIO Saturejka horská - Satureja hortensis - bio semena - 0,3 g
  64 Kč s DPH Skladem
  Saturejka horská je vytrvalá bylina, dosahující výšky 30 cm. Kvete od července do září bílými nebo narůžovělými květy. Saturejka se pěstuje pro své léčivé účinky – působí antisepticky, močopudně, snižuje krevní tlak a zmírňuje trávicí obtíže. Kromě toho se používá jako koření do zeleninových a masových jídel, omáček, polévek atd. Rostlina je...
 • Pelyněk Černobýl - Artemisia vulgaris - semena - 0,01 g
  24 Kč s DPH Skladem
  Pelyněk Černobýl je velmi nenáročná rostlina, kterou můžete vysévat i na nehostinných místech – např. na půdě po stavbě apod. Jejím přirozeným prostředím jsou rumiště a neobdělávaná krajina a i bez pěstitelské péče se z ní rychle stane plevel. Je tedy nutné ji pravidelně prořezávat. Celkově rostlina dorůstá do výšky asi 1,5 m. Využívá se v kuchyni k...
 • Šalvěj sporýšová - Salvia verbenaca - semena - 50 ks
  28 Kč s DPH Skladem
  Šalvěj sporýšová pochází ze Středomoří, kde kvete prakticky celoročně. U nás pouze během léta. Jedná se o méně známý druh, který dorůstá do výšky 70 - 80 cm a kvete fialovými květy. Jedná se o víceletou velice aromatickou bylinu, používanou hlavně na přípravu čajů. 
 • Kerblík setý - Anthriscus cerefolium - semena - 250 ks
  23 Kč s DPH Skladem
  Kerblík setý je oblíbená jednoletá léčivá rostlina, vyznačující se svým aroma připomínajícím anýz. Dorůstá do výšky kolem 25 - 40 cm a kvete bílými květy.  Čerstvé listy rostliny jsou využívány při dochucování polévek, salátů a masitých pokrmů.  V lidovém léčitelství bývá rostlina využívána především pro své močopudné účinky.
 • Bedrník obecný - Pimpinella saxifraga - semena - 50 ks
  23 Kč s DPH Skladem
  Bedrník je vytrvalá bylinka, dorůstající do výšky až 80 cm. Kvete bílými až světle růžovými kvítky. Listy se využívají pouze v čerstvém stavu jako koření do salátů, polévek, bylinkových másel apod. Bedrník je také ceněn pro své léčivé účinky. V tomto případě se využívá hlavně kořen, který obsahuje mnoho prospěšných látek. Působí detoxikačně, pomáhá při...
 • Brutnák bílý - Borago officinalis - semena - 20 ks
  26 Kč s DPH Skladem
  Brutnák lékařský bílý je rychle rostoucí léčivá rostlina, vyznačující se bujným růstem a bílými květy. Rostlina dorůstá do výšky až 90 cm a své využití nachází nejen v kuchyni (čerstvé listy vonící po okurkách se používají při přípravě salátů, nádivek a směsí čajů), ale také v lidovém léčitelství (působí jako uklidňující přípravek při depresích,...
 • BIO Šalvěj lékařská - Salvia officinalis - bio semena - 30 ks
  84 Kč s DPH Skladem
  Šalvěj lékařská je víceletá léčivka, dorůstající do výšky 60–70 cm. Šalvěj je polokeř, u kterého se sbírají listy a nať. Jejich využití je v kuchyni, ale také v léčitelství, kde se využívá při nachlazení a trávicích obtížích. Semena v bio kvalitě jsou produktem ekologického zemědělství a jsou vypěstována dle platných norem EU.
 • BIO Řecké oregano - Origanum hirtum - bio semena - 0,03 g
  63 Kč s DPH Skladem
  Řecké oregano je trvalka s drobnými lístky, vyznačující se pikantnější a intenzivnější chutí. Dosahuje výšky asi 30–40 cm a kvete drobnými bílými květy, které lákají včely a motýly. Rostlina se používá jako kořenící přípravek, zejména do masitých jídel. Odvar z oregana povzbuzuje chuť k jídlu a zlepšuje trávení.  Rostlina je mrazuvzdorná. Balení o...
 • Fenykl kořeninový - Foeniculum vulgare - semena - 150 ks
  24 Kč s DPH Skladem
  Fenykl je léčivá bylinka, pěstovaná jako dvouletka. Dorůstá do výšky 1,5 – 2 m a kvete uprostřed léta žlutými květy. Semena jsou zelenohnědá a mají charakteristické aroma. Jsou využívána zejména k léčebným účelům. Pomáhají při zažívání, nachlazení a mají protizánětlivý účinek. Jako koření se fenykl využívá především do zeleninových a sladkých pokrmů a ke...
 • Bazalka skořicová - Ocimum basilicum - semena - 50 ks
  26 Kč s DPH Skladem
  Bazalka skořicová je bylinka vyznačující se velkými listy a krásnými fialovými květy, které kvetou přibližně od června do září. Tento druh bazalky má nasládlejší chuť a typické pomerančovo skořicové aroma. Je vhodná při přípravě salátů a kompotů. Rostlina dorůstá do výšky 30 cm. Hmotnost balení je 0,1 g.
 • Yzop lékařský růžový - Hyssopus officinalis - semena - 0,1 g
  22 Kč s DPH Skladem
  Yzop je vytrvalá rostlina, dorůstající do výšky až 1 m. Kvete drobnými růžovými květy. Z rostliny bývá připravován čaj, který je používán při zánětech dýchacích cest a působí proti kašli. Nať rostliny se používá jako koření k dochucování polévek a omáček.  Balení o hmotnosti 0,1 g obsahuje přibližně 100 ks semen.
 • BIO Saturejka zahradní - Satureja hortensis - bio semena - 1 g
  33 Kč s DPH Skladem
  Saturejka zahradní je bylina dorůstající do výšky přibližně 30 cm. Kvete od července do prvních mrazíků květy světle fialové barvy. Saturejka je rostlina, která se používá jak v jejím čerstvém, tak i sušeném stavu. Využívá se jako aromatické koření do nejrůznějších pokrmů a je ceněna pro své léčivé účinky. Pomáhá při podpoře trávení, působí proti...
 • Yzop lékařský bílý - Hyssopus officinalis - semena - 100 ks
  33 Kč s DPH Skladem
  Yzop lékařský bílý je mrazuvzdorná rostlina, dosahující výšky kolem 90 cm. Rostlina bývá využívána při přípravě pokrmů teplé i studené kuchyně a také v lidovém léčitelství. Stále častěji se rostlina také objevuje jako součást nejrůznějších čajů. Rostlinu je možné několikrát za rok prořezat, čímž dosáhneme jejího zhoustnutí.
 • Saturejka horská Bolero - Satureja montana - semena - 0,3 g
  32 Kč s DPH Skladem
  Saturejka horská Bolero je robustní bylina dorůstající do výšky přibližně 30 cm. Kvete od července do prvních mrazíků květy bílé barvy.  Saturejka je rostlina, která se používá jak v jejím čerstvém, tak i sušeném stavu. Tmavě zelené listy mají pepřovou chuť.  Využívá se jako aromatické koření do nejrůznějších pokrmů a je ceněna pro své léčivé účinky....
 • Anýz - Pimpinella anisum - semena - 350 ks
  24 Kč s DPH Skladem
  Anýz je jednoletá rostlina dorůstající do výšky až 50 cm a tvořící bílé květy a následně aromatické plody. Kvete od června do srpna. Patří mezi nejstarší koření, které se pěstovalo už ve starověkém Egyptě. Pro svou aromatickou vůni a chuť se používá k dochucování jídel, k výrobě parfémů nebo léčiv. Anýz se využívá k léčbě nachlazení, uvolnění dutin, tlumí...
 • Saturejka horská - Satureja montana - semena - 1.000 ks
  40 Kč s DPH Skladem
  Saturejka horská je vytrvalá bylina, dosahující výšky 30 cm. Kvete od července do září bílými nebo narůžovělými květy. Saturejka se pěstuje pro své léčivé účinky – působí antisepticky, močopudně, snižuje krevní tlak a zmírňuje trávicí obtíže. Kromě toho se používá jako koření do zeleninových a masových jídel, omáček, polévek atd. Rostlina je mrazuvzdorná.
Zobrazeno 1 - 23 z 112 produktů

Menu