×
PPL Parcelshop

Kategorie

Oslizák líbezný - Aegle marmelos - semena oslizáku - 3 ks

×

Oslizák pochází z Indie, kde roste na suchých místech do nadmořské výšky až 1 200 m. Toleruje vysoké teploty v létě a v zimě i krátkodobý pokles teplot mírně pod bod mrazu.

Rostliny jsou vysoké 8–12 m, v našich podmínkách dorůstají do výšky max. 3 m. Jsou velmi vhodné k řezu a tvarování jako bonsaje.

Oslizák kvete od dubna do července krémovými květy. Aby došlo k tvorbě květů, vyžaduje delší období sucha. Následující rok plodí kulovité či oválné plody, které jsou v době zralosti žluté až žlutohnědé. Dužina je žlutá až oranžová. Ve své domovině se tyto plody s oblibou konzumují. Jejich specifická vůně a chuť však mnoho lidí od konzumace odradí.

Rostlina se také využívá v lidovém léčitelství ke stabilizaci trávicího systému, snižuje překyselení organismu a působí protizánětlivě.

Číst víceShow less
44 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002851
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena oslizáku se vysévají celoročně, neboť se pěstuje jako pokojová rostlina. Před výsevem namočte semena na 2 dny do vlažné vody. Hloubka výsevu je 1 cm. Doba klíčení je 4–5 týdnů.

Oslizák se pěstuje podobně jako jiné citrusy. Ideální teplota pro pěstování by měla být okolo 25 °C. Má rád slunečná stanoviště a vysoké teploty.

Zemina by měla být výživná, lehká, dobře propustná. Tato rostlinka si ale poradí i se širším spektrem druhů půd. Bude se jí dařit také v těžší půdě či chudší na živiny. Toleruje jak sucho, tak půdní vlhkost, a poměrně široký rozptyl pH (5 – 10).

Rostlinu můžete přihnojovat 1–2x za 14 dní plným NPK hnojivem s vyšším obsahem dusíku.

Na zimu oslizák přemístěte do chladné místnosti s teplotou 10 °C.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002851

Parametry

Výška
120 a více
Barva květu
Bílá
Výsev / výsadba
Celoročně
Barva plodu
Hnědá
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Doma
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se