×

Kategorie

Řepka ozimá - semena - 200 g

×

Semena ozimé řepky se využívají zejména jako zelené hnojení půdy. Po vytvoření dostatečného množství zelené hmoty se rostlina zaryje do půdy. Proces rozkladu probíhá za pomoci bakterií a dalších organismů, které svou aktivitou zvyšují úrodnost půdy.

Výsevem tak získáte kvalitní, čistě přírodní hnojivo, které zvýší výnos z dalších pěstovaných rostlin. Chrání půdu před úbytkem živin, před větrnou a vodní erozí a potlačuje růst plevelů.

Vzešlé rostliny navíc poskytnou potravu medonosnému hmyzu.

Balení o hmotnosti 0,2 kg vystačí na cca 200 m2.

Číst víceShow less
28 Kč s DPH 35 Kč
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
7000740
Přidat k oblíbeným
Popis

Doba výsevu: od druhé poloviny března až do září
Hloubka setí: 2 cm
Hustota setí: 1 g/m2

Číst víceShow less
Detaily produktu
7000740

Parametry

Velikost balení
200 g
Výrobce
Forestina
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
542 Kč s DPH

Přírodní biocid účinně působí proti štěnicím, blechám, mravencům, roztočům či dalšímu lezoucímu hmyzu. 

Přípravek můžete využít jak v bytě, tak i v autě či jiných vnitřních prostorách

Účinnou látkou je oxid křemičitý, který narušuje ochrannou povrchovou vrstvu těla hmyzu. Pro lidi a zvířata je bezpečný.

Přípravek je bez zápachu a lze jej využívat celoročně. 

149 Kč s DPH

Granulax je granulovaný přípravek proti slimákům. Svým složením je atraktivní pro slimáky. Sami slimáci vyhledají granule, tím hubení slimáků probíhá rychleji. 

Obsahuje repelentní látky Lore a Bitrex, které jsou hořké a odpuzují psy a tím brání náhodnému požití.

Zcela obalená kompaktní struktura granulí (výroba suchou cestou) s nízkým počtem malých pórů.

Vysoká odolnost vůči vlhkosti.

Obsah balení je 250 g a vystačí na plochu 350 m2

111 Kč s DPH

Jetel je díky své mrazuvzdornosti ideální pro zelené hnojení.

Jetel bílý je nízko rostoucí, vytrvalá rostlina, která se hodí nejen jako podsev mezi zeleninu, ale také pod ovocné stromy a keře bobulovin. V těchto místech vytváří snadno udržovatelný kobercový porost, který láká medonosný hmyz.

Jetelové nadzemní výhony jsou hustě olistěné a rychle vytvářejí stinný prostor, což přispívá k potlačení růstu plevelů.

Díky silným a bohatě větveným kořenům pomáhá vylepšovat strukturu a provzdušnění půdy.

Doprodej
88 Kč s DPH

Jetel inkarnát je významná hospodářská rostlina, která produkuje bohaté množství zelené biomasy a tím přispívá k ochraně půdy před přímým slunečním zářením a erozí.

Listy a stonky této rostliny jsou pokryty chloupky a během období květu vytváří klasy v odstínech purpurové a červené barvy.

Jetel je významný díky kořenovým bakteriím, které hrají klíčovou roli v rozkladu živin během přípravné fáze pěstování nebo po sklizni různých druhů zeleniny.

Jetel karmínový se často využívá v zemědělství, a to především jako krmivo pro hospodářská zvířata.

Ačkoliv se jedná o rostlinu užitečnou pro zelené hnojení, je třeba mít na paměti její nízkou odolnost vůči některým nepříznivým podmínkám.

4 produkty ve stejné kategorii
296 Kč s DPH

Terralife je optimalizovaná směs pro rychlé pokrytí půdy a efektivní fixaci dusíku.

Vyvážená kombinace rostlin zajišťuje vysokou schopnost vázat dusík, což vede k vytvoření ideálních podmínek pro následné plodiny. Směs je navržena tak, aby po prvních mrazech spolehlivě odumřela, čímž zanechá půdu vynikajícím způsobem připravenou na následný výsev nebo výsadbu.

Díky svému silnému humusotvornému účinku hraje klíčovou roli v obnově a vitalizaci vyčerpaných zahradních půd.

Směs rovněž podporuje hluboké zakořenění, což přispívá k prokypření a zlepšení struktury utužených půd, zajišťuje dobrý vzduchový a vodní režim a podporuje celkové zdraví půdy.

Složení: 35% hrách setý, 22% vikev setá, 12% slunečnice roční, 10,5% len setý, 7,5% čirok súdánský, 4% mastňák habešský, 4% svazenka vratičolistá, 3% jetel egyptský, 2% jetel zvrácený 

271 Kč s DPH

Terralife představuje vysoce efektivní směs pro podporu pěstování brambor, která byla pečlivě navržena tak, aby optimalizovala pokrytí půdy a její vitalitu.

Tato směs se vyznačuje rychlým růstem, který efektivně brání půdu před nadměrným vysycháním, podporuje pronikání kořenového systému a napomáhá zvyšování organické rozmanitosti v půdě. Navíc díky obsahu specifických rostlinných druhů, dokáže směs chránit brambory před škůdci a nemoci.

Obsahuje rostlinu lupinu hořkou, která chrání brambory před viry. Příkladem je virus chřestýše tabákového, který je známý svou schopností způsobovat skvrnitost železa na bramborách. Rostlina má také repelentní vlastnosti, které pomáhají omezovat napadení těmito viry.

Další rostlinou je letní vikev, která má pozitivní vliv na půdní mikroflóru, zejména na bakterie, které jsou nezbytné pro zdravý růst rostlin. Stimuluje přirozené procesy v půdě a přispívá k ochraně rostlin před patogenními bakteriemi.

Při příchodu zimy směs přirozeně odumírá a snadno podléhá mrazům, což umožňuje její jednoduché zapracování do půdy na jaře. Tím je zajištěno, že půda zůstává bohatá na živiny a je připravená pro další sezónu pěstování brambor. 

Složení: 53% lupina úzkolistá, 15,5% vikev setá, 9% oves hřebílkatý, 6,5% len setý, 6% hrách setý, 5,5% mastňák habešský, 3,5% jetel egyptský, 0,5% jetel zvrácený, 0,5% ptačí noha setá

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se